خانه / آخرین نوشته ها / مدیر موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران: درگیری امروز بشر در حوزه اندیشه و فرهنگ است

مدیر موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران: درگیری امروز بشر در حوزه اندیشه و فرهنگ است

آیین باور – مدیر موسسه نمایشگاه های کشور در افتتاحیه نهمین نمایشگاه کتاب البرز، درگیری امروزبشر را در حوزه اندیشه و دین است.
قادر آشنا در باغ گلهای پارک شهید چمران کرج با اشاره به اینکه تاکنون ۱۷نمایشگاه کتاب برگزارشده و ۹ نمایشگاه دیگر نیز برگزار خواهد شد، و با اشاره به اینکه جنگ امروز ،جنگ اندیشه ها است گفت: راه مبارزه با سلطه تنها به وسیله فرهنگ امکان پذیر است.

وی گفت: امروز در تلاش هستیم تا با برگزاری نمایشگاه های مناسب بسترهایی را برای ترویج فرهنگ کتابخوانی فراهم کنیم.

آشنا افزود: در دنیای امروز که دعوا بین تمدن عربی و تمدن اسلام  است ،دو پدیده نوظهور در ایران و ترکیه در حال رشد است.. در حوزه اندیشه تفکر می گوید جنگ اینده ما جنگ اندیشه است پس باید مطالعه را به عنوان یک ابزار فکری به کار ببندیم.

آشنا گفت: سالهاست که از اسلام هراسی و تلاش غرب برای نابودی اسلام حرف زده می شود. با پیروزی انقلاب اسلامی با بوجود آوردن گروهک هایی چون طالبات و داعش چهره زشتی از اسلام بوجود آوردند که کسی سراغ اسلام نرود.

وی با اشاره به عدم موفقین مرسی در مصر گفت علی رقم ۱۱۰ تلاش اخوان المسلمین برادران سنی ما نتوانستند به اندیشه مشترکی دست پیدا کنند حال آنکه امام خمینی با اندیشه های اسلامی و تفکرات خود توانست انقلاب اسلامی را پیروز کند.

وی خاطر نشان کرد: جز از محل اندیشه و مطالعه چنین کار بزرگی امکان پذیر نیست و باید به این حوزه از منطر اندیشه و فرهنگ توجه شود .

سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران گفت: نمایشگاه کتاب همین منظر است نمایشگاه های کتاب بی عیب نیستنداما باید تلاش کنیم خانواده ها را به کتاب خوانی علاقمند کنیم . اقیانوسی به عمق بند انگشت در دنیای مجازی در اختیار مردم است که هویت ندارد اما کتاب که ریشه دارد، نسب دارد ،عمق دارد مورد توجه و دسترسی مردم نیست.

وی با اشاره به اینکه استقرار و ماندن تفکرات شیعی و سیاسی نظام اسلامی با کتاب امکان پذیر است، تصریح کرد: در صورت توجه به فرهنگ کتابخوانی که رقابت بسیار زیادی با فضای مجازی دارد می توان بسیاری از مشکلات اجتماعی را حل کرد.باید تلاش کنیم استان ها و شهرستان ها نیز با عدالت از این فرصت بهره مند شوند.

 

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

آب بان، از راه رسید قدر آب را بیشتر بدانیم

آیین باور- در فرهنگ و تاریخ ملت ایران هر ماه و روزهایی از آن دارای …

زنگ هشدار کی به صدا در خواهد آمد؟ سالانه ۱۲ هزار دانش آموز به البرز اضافه می شود

آیین باور- بنا بر اعلام رسمی استاندار البرز سالانه ۱۲ هزار دانش آموز به البرز …

رئیس انجمن خوشنویسان : البرز خاستگاه خوشنویسی معاصر کشور است

بزرگترین خوشنویس خط شکسته درویش عبدالمجید طالقانی که همچون میرعماد بزرگ در خط نستعلیق در خط شکسته ی نستعلیق از اواخر دوره صفوی تاکنون پرتو افشانی میکند نیز اهل روستای مهران طالقان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید