خانه / آخرین نوشته ها / استاندارالبرز: سمن هاحلقه واسط نظام سیاسی و مردم هستند

استاندارالبرز: سمن هاحلقه واسط نظام سیاسی و مردم هستند

آیین باور -نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه به طور قطع ایجاد امکانات سخت افزاری خانه سازمان های مردم نهاد به زمان نیاز دارد، گفت: بر این اساس ما نمی توانیم معطل این امکان بمانیم و مدیرکل اجتماعی استانداری با همراهی فرماندار کرج موظف هستند در اسرع وقت به صورت موقت مکانی را به صورت پایلوت در کرج بعنوان خانه سمن های این شهرستان در نظر بگیرند.

دکتر شهبازی در دیدار با نمایندگان سازمان های مردم نهاد استان با اشاره به اینکه در این نشست اعضا، بسیار با شور و انگیزه صحبت کردند، افزود: جامعه ای که زنده و مانا است این گونه دور هم جمع می شوند و بدون اینکه از دولت و سیستم اداری کشور کمک بگیرند به دنبال حل مشکلات و مسائل اجتماع هستند.

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد به نوعی حلقه واسط بین دولت و نظام سیاسی با مردم هستند.

*در دوره گذار از وابستگی مردم به خدمات دولتی هستیم/در دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای ارتقا جایگاه و تعداد سمن ها صورت گرفت

دکتر شهبازی گفت: هر جا که مردم دور هم جمع شده و نگاه واحدی در راستای ارائه خدماتی عام المنفعه و انسان دوستانه در حوزه های مختلف به مردم ارائه دادند، نشان از دوره گذار مردم از وابستگی به خدماتی دولتی و علاقمندی به دخیل بودن در سرنوشت خود دارد.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید با نگاه ویژه ای که صورت گرفت، بواسطه افزایش تعداد سازمان های مردم نهاد، مسئولیت پذیری، حس نوع دوستی و با هم بودن به مرحله جریان و ارتقا رسیده که جای خرسندی دارد.

*همواره به جایگاه سازمان های مردم نهاد آگاه بوده و تدابیر لازم را در راستای تسهیل گری این امر اتخاذ کرده ام

استاندار البرز با اشاره به مسئولیتی که در در شهرستان آبادان داشت، اضافه کرد: زمانی که در این شهرستان مسئولیت پذیرفتم حدود ۱۹ سازمان مردم نهاد ثبت شده بود که هنگام تودیع با اقداماتی که صورت گرفت بیش از ۱۲۰ سازمان مردم نهاد دراین شهرستان فعالیت می کردند و در این دوره اولین خانه سمن ها در آبادان تاسیس شد.

وی گفت: بر این باور هستم که باید دولت در راستای ایجاد بستر و فضای مناسب برای فعالیت سازمان های مردم نهاد تسهیل گری کند از این رو تدابیر لازم را در استان البرز فراهم خواهیم کرد.

*امروزه دولت ها راهی بجز اعتماد و تفویض اختیار به مردم ندارند

دکتر شهبازی افزود: دولت ها راهی بجز اینکه کم حجم تر و چالاک تر شوند، ندارند از این رو باید به مردم در عمل  واقعیت اعتماد کرده و برخی وظایف را به آنها انتقال داد.

وی عنوان کرد: از ابتدای مسئولیتم در البرز طی جلسات و گفتگوهایی که صورت گرفت به جد درصدد بودیم هر گروهی که برای ثبت سازمان مردم نهادی وارد شد در اسرع وقت اقدامات لازم را برای آغاز فعالیت آنها انجام داده و جزو باشگاه سمن ها محسوب شوند.

*مدیرکل اجتماعی استانداری و فرماندار کرج موظف به ایجاد خانه سمن های کرج شدند

استاندار البرز با بیان اینکه به طور قطع ایجاد امکانات سخت افزاری خانه سازمان های مردم نهاد به زمان نیاز دارد، گفت: بر این اساس ما نمی توانیم معطل این امکان بمانیم و مدیرکل اجتماعی استانداری با همراهی فرماندار کرج موظف هستند در اسرع وقت به صورت موقت مکانی را به صورت پایلوت در کرج بعنوان خانه سمن های این شهرستان در نظر بگیرند.

وی افزود: برای پیگیری موضوعات مربوط به سازمان های مردم نهاد استان نیز با توجه به تعدد سمن ها، گروهی منتخب از سوی سمن های فعال استان می توانند با استاندار و مسئولان …

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

میلاد امام موسی کاظم(ع) مبارک باد

آفرینش، سوره ای از مهر اوبر لب هستی، تبسّم کاظم است مُصحف اخلاص و قاموس …

مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان

چندى پیش در میانه صحن کبیر گوهرشاد، محوطه مربع مستطیلى بود از سنگ، با نرده …

دیدگاهتان را بنویسید