خانه / آخرین نوشته ها / مدیر کل جهاد در آیین تجلیل از تولید کنندگان برتر: توان البرز بیش از متوسط کشور است

مدیر کل جهاد در آیین تجلیل از تولید کنندگان برتر: توان البرز بیش از متوسط کشور است

آیین باور_ مهندس مجید موسوی مدیرکل جهاد سازندگی استان البرز در هشتمین  آیین تجلیل از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی استان در سال ۹۷، که صبح یکشنبه در مرکز تحقیقات علوم دامی در کرج برگزار شد؛ گفت: سفرای اقتصادی ما در دیگر کشور ها می توانند توان بخش کشاورزی ما را به گوش جهان برسانند.

وی افزود: صد و چهل کشاورز در خواست پر کردن فرم های کشاورز نمونه را داشتند که از این میان، ۴۳ نفر نمونه استانی و ۳ نفر نمونه ملی شناخته شدند.

موسوی افزود: در استان البرز، با کمترین سطح زیر کشت نسبت به کشور بیشترین تولیدات را داریم. تنها ۶۵ هزار هکتار سطح زیر کشت در متوسط عملکرد زمین های زراعی ما  ۲۲ تن هکتار تولید دارند که این میزان در کشور ۹ تن و ۴۶۰ کیلو گرم است.

همچنین وی خاطر نشان کرد: در بخش باغات متوسط عملکرد البرز ۲۵ تن و ۴۰۶ کیلوگرم است، در حالیکه تولید متوسط  کشور تنها ۱۲ کیلو گرم است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان افزود: البرز در جایگاهی است که باید بیش از اینها افزایش تولید داشته باشد.
وی با اشاره به تراکم تعداد نمونه های امسال در بخش های مختلف استان گفت: تعداد نمونه ها در شهرستان نظر آباد ۲۰ نفر، در ساوجبلاغ و کرج هر کدام ۸ نفر نمونه، درطالقان و فردیس هم ۲ کشاورز نمونه معرفی شده است .  همچنین بیشترین بخشهای برتر درتولیدات گیاهی ، دامی، آب و خاک و منابع طبیعی است.

گفتنی است کمال پیشگاهی از نظر آباد، با عملکرد برداشت ۱۳۵۷۱تن گندم در هکتار معادا سه برابر متوسط کشوری بذر گندم ارقام طلایی و رخشان را تولید کرده است .

بانو زهرا سیفی از نظرآباد؛ نیز به عنوان زن نمونه کار آفرین و تولید کننده محصولات متونع دامی و کشاورزی، در این مراسم معرفی شد.

نادرسلیمیان نیز از شهرستان نظرآباد به عنوان تولید کننده نمونه پیاز با مدیریت صحیح مزرعه رثم سیروس در سطخ ۱۲ هکتار ۱۵۰ تن محصول برداشت کرد و معرفی شد.

کامران رنجبرکهن از شهرستان نظر آباد تولید کننده نمونه گل شاخه بریده،محامد مومنیان مرتع دار نمونه ساوجبلاغ با احیای ۲۲۰۰ هکتار مرتع،

محمد خان بابا مجری نمونه حفظت مشارکتی منابع طبیعی از کرج ، علی نادری تولید کننده نمونه نهال جنگلی با ۲۰۰ هزار اصله از کرج از جمله برترین های مراسم امروز استان بودند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

میلاد امام موسی کاظم(ع) مبارک باد

آفرینش، سوره ای از مهر اوبر لب هستی، تبسّم کاظم است مُصحف اخلاص و قاموس …

مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان

چندى پیش در میانه صحن کبیر گوهرشاد، محوطه مربع مستطیلى بود از سنگ، با نرده …

دیدگاهتان را بنویسید