خانه / آخرین نوشته ها / نماینده شورای کرج: هیچ کجای دنیابالای شیب ۳۰ درجه ساخت و ساز نمی شود/جمعیت کرج در حال انفجار است

نماینده شورای کرج: هیچ کجای دنیابالای شیب ۳۰ درجه ساخت و ساز نمی شود/جمعیت کرج در حال انفجار است

آیین باور_ احد رسولی نماینده شورای شهر کرج در دومین نشست از ستاد درختکاری که در سالن ابن سینای نژاد فلاح برگزار شد نسبت به محدودیت مرزهای استان و انفجار جمعیت و کمبود منابع هشدار داد.

وی گفت: بدیهی است بدون حضور شهروندان هیچ شهری اداره نمی شود اگر دست دردست مردم ندهیم به همین روزی می افتیم که هستیم .

وی خاطر نشان کرد:  در هیچ کجای جهان بالای شیب ۳۰ درجه شهر سازی و ساخت و ساز صورت نمی گیرد ، کاری که در کرج انجام شده است. هیچ کجای قانون و استاندارد ها مجاز نیست.

وی با اشاره به توانمندی مدیران شهری قزوین در همسایگی البرز گفت: شهرداری قزوین ۱۵ سال است بر روی توسعه فضای سبز، گسترش فضای گردشگری و حفظ آثار تاریخی برنامه ریزی کرده و  تکه تکه زمینهای شمالی را در اختیار گرفته و باراجین را ساخت که بالای ۵ هزار هکتار پهنه روستای توریستی خواهد شد.
وی افزود: فضایی لم یزرع که به بزرگترین پهنه های گردشگری تبدیل شده است و ازسوی دیگر با برگزاری بیش از ۹۰۰ هزار کلاس آموزشی کشوری؛مقصد گردشگری ایجاد کرده است.
این نماینده گفت: اینجا در کرج،در شهری که حریم رودخانه هایمان گرفته شده و جای تفریح برای مردم وجود ندارد به غلط فضاهای زیبایش گرفته و تخریب شده؛ باید گفت دیگران خواستند شد ماهم باید بخواهیم تا بشود.

رسولی با اشاره به اینکه بالای ۹ هزار هکتار طرح مطالعاتی درشهر کرج را در دست شوراست افزود: امیدواریم این برنامه بلند مدت با حضور مردم و ان جی او ها راه اندازی شود.
نماینده مردم کرج، آسارا و اشتهارد گفت: کرج درحال انفجار جمعیتی است
محدودیت منابع در توسعه به رشد موزون و توسعه پایدار آسیب زده است؛  مترو سرمایه گذار می خواهد و هنوز شهر در حال رشد نا متوازن است.
وی خاطر نشان کرد: روز درختکاری جزئی از حرکت اساسی در جهت حرکات توسعه پایداری شهر کرج است.

وی خطاب به مدیر کل منابع طبیعی استان گفت: این تعداد۷۰۰ هزار درخت را با ۳۰۰ نیرو می خواهید بکارید و فکر می کنید شدنی است؟ آیا بهتر نیست مردم را درگیر کار کنید و انها را به میدان بیاورید؟
رسولی با اشاره به تاریخچه معماری محلات کرج گفت: محلاتی که انتهای نام آنها  ویلا دارد نماد باغشهر بودن است که امروز رد پایی از آن وجود ندارد و سرانه ما به کمترین حد رسیده است.  مهرویلا،گلشهر، ویلا دهقان ویلا محلاتی بودند که درمیان درختان بسیار شکل گرفتند .
وی افزود: رشد جمعیتی شهر کرج را هیچ شهری تا کنون نداشته است این یک فاجعه است و اصول آن است که رشد شهر باید طبیعی باشد.
وی همچنین گفت : بستر رشد نداریم از همه طرف کرج بسته است. در طی زمان باید در شمال کرج به ۳ هزار هکتار فضا  برسیم ودرختانی بکاریم که   با اقلیم ما مناسب و آب کمتری نیاز داشته باشند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

میلاد امام موسی کاظم(ع) مبارک باد

آفرینش، سوره ای از مهر اوبر لب هستی، تبسّم کاظم است مُصحف اخلاص و قاموس …

مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان

چندى پیش در میانه صحن کبیر گوهرشاد، محوطه مربع مستطیلى بود از سنگ، با نرده …

دیدگاهتان را بنویسید