خانه / آخرین نوشته ها / نوبخت: حمایت اعتباری از البرز بسترساز تحول در اقتصاد ملی است

نوبخت: حمایت اعتباری از البرز بسترساز تحول در اقتصاد ملی است

آیین باور_  معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه استان البرز قطب علمی کشاورزی در کشور محسوب می‌شود، گفت: البرز استانی صنعتی و کشاورزی است که قطعاً پشتیبانی اعتباری از این استان می‌تواند آثار چشمگیری در اقتصاد ملی داشته باشد.
وکتر محمدباقر نوبخت در بازدید از موسسه سرم سازی رازی که عصر شنبه صورت گرفت، با اشاره به اینکه موسسات رازی و پژوهشکده بیوتکنولوژی ایران دو مجموعه قدیمی و نوین در بخش تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی هستند، افزود: فعالیت های این موسسات بسیار موثر و حایز اهمیت است.
وی با اشاره به تبصره ۲۱ لایحه بودجه ۹۸ ادامه داد: بر این اساس مقرر شد که از بودجه دستگاه هایی که کار موازی انجام می دهند کاسته شود و در جای مورد نیاز صرف شود.
نوبخت گفت: طبق این تبصره لایحه بودجه قرار نیست اعتبارات بخش های تحقیقاتی که نتایج امور آنها برای کشور ثمربخش است، تقلیل داشته باشد.
وی افزود: به پژوهشگران و محققان بخش کشاورزی این نوید را می دهم که در این راستا علاوه بر عدم کاهش اعتبارات، حمایت ویژه ای نیز از آنها می شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: قاطعانه این پیام را به تمامی دانشمندان کشور می دهم که به دنبال افزایش منابع برای تحقیق و پژوهش هستیم.
وی گفت: بودجه سال ۹۸ را با ۴۳۳ هزار میلیارد تومان منابع، ۱۵ آذر ماه امسال تقدیم مجلس شورای اسلامی کردیم.
نوبخت افزود: برای پرداخت مطالبات اعضای هیات علمی دانشگاه ها تاکنون هزار میلیارد تومان تخصیص دادیم و باقی آن نیز تا ماه آینده محقق می شود.
وی عنوان کرد: امید است مردم جمهوری اسلامی بیش از پیش از محصول علم و دانش محققان کشور بهره مند شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران طی چهل سال گذشته نه‌تنها درزمینهٔ بسط آموزش بلکه درزمینهٔ رشد علمی اقدامات تحسین‌برانگیزی را در سطح جهان داشته است.
وی افزود: این پژوهشکده بیوتکنولوژی است، جمهوری اسلامی ایران طی چهل سال گذشته نه‌تنها درزمینهٔ بسط آموزش بلکه درزمینهٔ رشد علمی اقدامات تحسین‌برانگیزی را در سطح جهان داشته است.
وی اضافه کرد: یکی از فناوری‌های نوینی که ما در آن صاحب سبک هستیم و جایگاه رفیعی در جهان داریم همین بیوتکنولوژی است، بنده این توفیق را پیدا کردم که برای دومین بار از این پژوهشکده بازدیدی داشته باشم.
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: خوشبختانه باخبر شدم در این حوزه در منطقه جایگاه نخست راداریم و در جهان نیز جایگاه سیزدهم به ایران اختصاص دارد.
نوبخت با تأکید بر اینکه در این پژوهشکده شاهد انجام فعالیت‌ها در حوزه نانوتکنولوژی هستیم، گفت: در کنار بایو و نانو ترکیبی که اکنون شاهد هستیم بسیار امیدبخش است.
وی افزود: خوشبختانه شاهد استفاده از فناوری‌های نو در کنار فناوری‌های هوا و فضا هستیم که این مهم نیز از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران طی این چهل سال است.
معاون رئیس‌جمهور گفت: امیدواریم آثار این فناوری‌های نو را در افزایش راندمان و بهبود کیفیت و مقاوم‌سازی انواع محصولات کشاورزی ببینیم.
نوبخت در بخش دیگری با اشاره به اینکه استان البرز قطب علمی کشاورزی در کشور محسوب می‌شود، گفت: البرز استانی صنعتی و کشاورزی است که قطعاً پشتیبانی اعتباری از این استان می‌تواند آثار چشمگیری در اقتصاد ملی داشته باشد.
وی با توجه به برنامه‌های که از سوی مدیریت جدید استان در حال پیگیری و اجرا است، گفت: با اجرای برنامه‌های در دستور کار می‌توانیم طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ که جزو سال‌های برنامه ششم است شاهد رفیع‌تر شدن جایگاه استان البرز در سطح ملی داشته باشد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مدیریت صحیح پسماندخشک اجرا می‌شود: پایان عمر چرخ دستی‌ها در کرج

معاون خدمات شهری شهرداری کرج: با هدف جلوگیری از ایجاد آلودگی، حفظ محیط زیست شهری …

اجرای ۳۵ پروژه آبخیزداری البرز از محل صندوق توسعه ملی

سال گذشته سهم پروژه های آبخیزداری کشور از محل صندوق توسعه ملی که به دستور …

دیدگاهتان را بنویسید