خانه / آخرین نوشته ها / اتحادیه فرش دستباف وصنایع دستی البرز تشکیل می شود/ ۱۲۰۰قالیباف در البرز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

اتحادیه فرش دستباف وصنایع دستی البرز تشکیل می شود/ ۱۲۰۰قالیباف در البرز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

آیین باور – مدیر کل اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای پوشش بیمه تامین اجتماعی تمامی قالیبافان البرز، گفت: اکنون در استان البرز ۹ هزار و ۶۷۵ قالیباف فعالیت دارند، که از این تعداد هزار و ۲۰۰ نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

پرویز زرگردر جلسه کارگروه فرش دستباف که صبح چهارشنبه در سالن جلسات شهدای دولت استانداری البرزتشکیل شد، افزود: وزارت کشور با هدف حمایت و حفاظت از فرش دستبافت دستورالعمل تشکیل کارگروه فرش دستبافت را به تمامی استانداری های کشور ابلاغ کرد.
وی در ادامه افزود: اولین جلسه کارگروه به تبیین اهداف، بیان فرصت ها وحمایت هایی که دستگاه های مختلف می توانند نسبت به این صنعت داشته باشد پرداخته شد.
زرگر گفت: صنعت فرش دستباف جز هنرهای کهن ایران است اما متاسفانه به دلیل غفلت های صورت گرفته این صنعت تضعیف شده است از این رو احیا صنعت فرش می تواند به ایجاد اشتغال و زمینه سازی فعالیت های متفاوت در این حوزه به صورت مستقیم و غیر مستقیم شود.
مدیر کل اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای پوشش بیمه تامین اجتماعی تمامی قالیبافان البرز، افزود: اکنون در استان البرز ۹ هزار و ۶۷۵ قالیباف فعالیت دارند، که از این تعداد هزار و ۲۰۰ نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی عنوان کرد: وجود این تعداد هنرمند قالیباف نشان می دهد که با بستر سازی می توان زمینه ساز اشتغال در رشته های مختلف در این صنعت شد و یکی از مزیت های صنعت فرش دستبافت این است که در قالب مشاغل خانگی قرار می گیرد.
زرگر با بیان اینکه این کارگروه با اهتمام ویژه ای جهت حمایت از این صنعت اقدام می کند،گفت: حفظ میراث فرهنگی و اشتغال برای کار گروه بسیار حائز اهمیت است و به همین منظور در این جلسه ۳ مصوبه به تصویب رسید.
وی افزود: در این نشست مقرر شد اتحادیه فرش دستبافت و صنایع دستی تشکیل شود، همچنین بسته های حمایتی که توسط نهادها، ارگان ها و ادارت کل که تا کنون ابلاغ نشده، ابلاغ واعلام شود و درنهایت به وضعیت بیمه ای این قشر از جامعه با دقت نظر بیشتری پرداخته شود تا بتوانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

میلاد امام موسی کاظم(ع) مبارک باد

آفرینش، سوره ای از مهر اوبر لب هستی، تبسّم کاظم است مُصحف اخلاص و قاموس …

مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان

چندى پیش در میانه صحن کبیر گوهرشاد، محوطه مربع مستطیلى بود از سنگ، با نرده …

دیدگاهتان را بنویسید