خانه / آخرین نوشته ها / همایش توانمندسازی تشکل های مردم نهاد به میزبانی البرز آغاز شد

همایش توانمندسازی تشکل های مردم نهاد به میزبانی البرز آغاز شد


آیین باور – البرز میزبان سومین همایش توانمندسازی تشکل‌های مردم نهاد منطقه یک کشور شامل ۶ استان البرز ، تهران ، مازندران ، گلستان ،سمنان و قزوین است .

حجت الاسلام والمسلمین فخرالدین صابری مدیر کل میراث فرهنگی استان در مراسم افتتاحیه این همایش با اشاره به جاذبه های فراوان تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان البرز گفت:
ما معتقدیم مجموعه هایی که تحت عنوان سازمان های مردم نهاد در کشور مطرح هستند هم ریشه تاریخی و هم ریشه قانونی دارند چرا که در ماده ۷۱ فصل دهم منشور سازمان ملل متحد در رابطه با سازمانهای غیر دولتی است و جایگاه ویژه ای برای این بخش دیده شده است .
وی افزود: ایجاد این مجموعه‌ها به عنوان حلقه های واسط بین حکومت ها و فرد فرد آحاد مردم نقش آفرینی می کنند می‌تواند نقش مهمی را در توسعه همه جانبه و تحول در زمینه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ایفا کنند .

وی افزود: ما به مشارکت مردمی در امور مختلف اعتقاد داریم طبیعتا اگر این مشارکت ها در قالب سمن ها و مجموعه های سازمان یافته و متشکل مردم نهاد انجام گیرد می تواند یک نظام هدفمند را در امر توسعه همه جانبه ایجاد کند و این جزو اعتقادات ماست.
وی اضافه کرد: دولت صرفا یک مجری و نظم دهنده است و در واقع مجموعه های مردم نهاد هستند که می توانند با یاری رسانی در ارتباط با اشتغال زایی ،رونق اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی نقش آفرینی نمایند، البته در این میان مهم این است که شخصیت‌های حاکمیتی و دولتی باور داشته باشند که مشکل ما در بسیاری از دستگاه ها در کشور عدم باور پذیری است.

صابری گفت: تفکر حاکم این است که همه چیزرا بایستی به صورت شکلی بپذیریم و اعلام کنیم. باور داشته باشیم نقش‌آفرینی مجموعه های مردمی را در جامعه. اگر این باور همراه با تکریم، احترام و بهره برداری های عملی وجود داشته باشد می‌تواند در راستای هدف های بلند تعیین شده قدم برداشت.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز در پایان گفت: امیدواریم در طول این دو روز که همایش توانمندسازی در استان البرز برگزار می گردد نتایج خوبی حاصل شود و قطعاً ما در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز پاسخگوی شما خواهیم بود و در همین راستا اگر پیشنهاد و یا انتقادی باشد با گوش جان می شنویم و به کار می بندیم.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

میلاد امام موسی کاظم(ع) مبارک باد

آفرینش، سوره ای از مهر اوبر لب هستی، تبسّم کاظم است مُصحف اخلاص و قاموس …

مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان

چندى پیش در میانه صحن کبیر گوهرشاد، محوطه مربع مستطیلى بود از سنگ، با نرده …

دیدگاهتان را بنویسید