خانه / آخرین نوشته ها / تفاهم نامه آموزش تخصصی زیست محیطی دبیران البرز امضا شد/

تفاهم نامه آموزش تخصصی زیست محیطی دبیران البرز امضا شد/

آیین باور- تفاهم نامه برگزاری دوره های آموزشی محیط زیست برای دبیران، توسط ادارت کل حفاظت و محیت زیست استان و اداره کل آموزش و پرورش امضا شد.

 شریفی رئیس اداره آموزش و پژوهش محیط زیست در گفتگو با آیین باور اعلام کرد: در این نشست  با حضور سرگروههای درس انسان و محیط زیست پایه ۱۱ تحصیلی ،توافق شد طی برنامه عملیاتی با زمانبندی مشخص، کارشناسان محیط زیست انسانی و طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست ابتدا سرگروههای زمین شناسی، جغرافیا و زیست شناسی را در دو مرحله آموزش داده و سپس کلیه دبیران این ۳ مبحث را آموزش دهند. این آموزشها در راستای توانمندسازی دبیران و افزایش آگاهی ایشان در زمینه آلودگیهای محیط زیست و تنوع زیستی ایران و استان البرز بوده و سرعت انتقال و صحت مطالب به دانش آموزان مدیریت خواهد شد.

شریفی رئیس اداره آموزش و پژوهش گفت هم اکنون  فصل اول این کتاب در ۲ درس چهارم و پنجم ،منابع طبیعی و مسائل محیطی استان تدریس می شود که با توجه به غنای بالای تنوع زیستی البرز و وجود منطقه بزرگ حفاظت شده البرز مرکزی در این استان از یکسو و وجود معضلات محیط زیستی فراوان مانند آلودگی هوا ، ریزگزدها، کمبود کمی و کیفی آب و مشکل پسماندهای کلانشهر کرج ازسوی دیگر ،قابلیهای البرز در جذب بالای طبیعت گرد لازم است تا این کتاب بازنگری شده و با نظر متخصصان این حوزه ها مباحثی بیشتری در کتاب گنجانده شود .

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مدیریت صحیح پسماندخشک اجرا می‌شود: پایان عمر چرخ دستی‌ها در کرج

معاون خدمات شهری شهرداری کرج: با هدف جلوگیری از ایجاد آلودگی، حفظ محیط زیست شهری …

اجرای ۳۵ پروژه آبخیزداری البرز از محل صندوق توسعه ملی

سال گذشته سهم پروژه های آبخیزداری کشور از محل صندوق توسعه ملی که به دستور …

دیدگاهتان را بنویسید