خانه / آخرین نوشته ها / معاون سازمان تامین اجتماعی البرز: ۶۰ درصد البرزیها تحت پوشش این صندوق قرار دارند

معاون سازمان تامین اجتماعی البرز: ۶۰ درصد البرزیها تحت پوشش این صندوق قرار دارند

آیین باور – دویست و نود و ششمین جلسه انجمن سازندگان البرز فردا با حضور پیشکسوتان، فرهیختگان، روحانیون و معتمدین محلات به میزبانی مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز برگزار شد و موضوع نواقص موجود در بیمه گری در محوریت بحث قرار گرفت.

محسنی عضو این انجمن در ابتدا با اشاره به اینکه جمع حاضر پیام رسان خیل عظیمی از مردم شهر هستند تاکید کرد: عملکرد دستگاه ها توسط این انجمن و معتمدین و فرهیختگان به نمایندگی از مردم رصد می شود و در نامه و گزارشی که پایان هر سال به استاندار تقدیم می شود بهترین و ضعیف ترین آنها معرفی خواهند شد و نظر مردم به سمع و نظر مسئولین خواهد رسید.

قورچیان معاون این اداره کل نیز در این  نشست به بیش از ۴۰ میلیون بیمه شده اشاره کرد و گفت: نحوه این سازمان به گونه ایست که از بدو تولد تا مرگ با زندگی افراد در ارتباط است و عملکرد آن زیر ذره بین قرار دارد.

وی افزود: ۱۵۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی و ۱۲ هزار مقرری بگیر، در البرز از این قاعده مستثنی نیستند. این ۴۴۰ هزار بیمه گذار در حرف آزاد ، بسیج،روحانیت و غیره در در مقابل تعداد مستمری بگیران یک تراز منفی را نشان می دهند. تمام تلاش ما برای تدبیر و حل معضلات موجود است .

 

قورچیان با اشاره به دغدغه پرداخت های به موقع و بحث درمان که از اولویت های این سازمان است گفت: با توجه به امکانات در حد توان و منابع برآورد ما این است که عملکرد خوبی داشته ایم . در شرایطی که ۶۰ درصدالبرزی ها جزو افراد تحت پوشش ما هستند، ارتباط و همکاری معتمدین و فرهیختگان می تواند مسیر اصلاح مشکلات را کوتاه تر نماید.

 

وی با اشاره به ۲هزار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت حقوق فارغ از هزینه های درمانی گفت: با توجه به میانگین سنی بیمه شده ها بحث درمان بسیار اهمیت دارد و این رقم بسیار قابل توجه است . اگرچه برای هر نفر مبلغ کوچکی است .

قورچیان گفت: چنانچه اطلاعات ما از عملکرد یک دستگاه کامل باشد نقدهای منصفانه تری داشته نتایج بهتری خواهیم گرفت. اگر تنها نیم درصد جمعیت بیمه شده از ما ناراضی باشند جمعیت بسیار بزرگ و گسترده ای مقابل ما خواهند ایستاد.

سپس محمود عسگریان عضو هیات علمی دانشگاه و عضو شورای برنامه ریزی برخی تجمعات از سوی برخی تشکلات کارگری کشور از جمله البرز را اعتراض به عدم پرداخت های دستمزد و چگونگی عملکرد تامین اجتماعی مرتبط دانسته  و گفت: سوء برداشت از وظایف این دستگاه به اعتراضات مدنی دامن زده است امروزه اگر تامین اجتماعی را ورشسته ندانیم باید بگوییم در بحران پیش از ورشکستگی به سر می برد.

وی افزود: کسانی که بیمه نیستند در لیست قرار می گیرند، قراردادهای جعلی بسیار موجود است ، و دور زدن های بسیار ی رخ می دهد اما آنکه باید بیمه شود، محروم است و کارفرما در موقع حضور بازرسین هم اورا ارباب رجوع معرفی می کند. بیمه های ساختگی بیکاری پرداخت می شوند اما آنکه باید زیر  چتر حمایت این سازمان باشد برخوردار نیست .

دکتر ایزد یار نیز در ادامه گفت: از چالشهای بزرگ استان البرز بیمه گذارانی است که در شهرو استانهای دیگر کار می کنند و حق بیمه آنها به صندوق دیگر استانها واریز می شود، در حالیکه خدمات بیمه ای و درمانی خود و خانواده اشان را از این استان دریافت می کنند.

وی افزود: این معزلی ایست که باید برای آن فکری کرد،خوابگاهی بودن البرز، مراکز درمانی شهید بهشتی و البرزرا با ازدحام مواجه کرده است و منجر به ایجاد نارضایتی می شود.

اوجانی دیگر عضو این انجمن و مسئول شورای حل اختلاف منطقه ۲ و نماینده طالقانی های این جمع افزود: مراجعین شعبات از برخوردها ناراضی هستند و مانند بدهکاران با آنها برخورد می شود. مبالغکمک هزینه کفن و دفن ماه هها بعد از اتفاق پرداخت می شود و خانواده متوفی را که برای انجام مراسم به قرض افتاده است دچار مشکل می کند.

وی با اشاره به مشکلات افراد در پرداخت هزینه های دندانپزشکی افزود:جریمه معوقات نا عادلانه گزارش شده و کمک هزینه عینک و پروتز سالهاست به روز رسانی نشده است .

حجت الاسلام داوود زاده نیز با گلایه از عدم حضور مشاوران قوی در شعبات تامین اجتماعی گفت: بسیاری موارد پیش می آید که علی رغم وجود قانون حمایتی مراجعین دچار خسارت مالی شده و یکسال دوندگی یا تعطیلی کسب را متحمل می شوند.

وی گفت: مشاور یعنی کسی که در امر مورد نظر ده ها برابر مدیران خود قدر قدرت بوده و تسلط و اشراف کافی بر مسائل و قوانین داشته باشد. خلاء حضور کسانی که به درستی افراد را راهنمایی کنند و القا نظرات شخصی منتج به خسارت بیمه گذار است .

امیری نژاد بازرس بخش کشاورزی نیز با اشاره به معضلات ویژه این بخش از عدم اشراف بازرسان بر وضعیت شغلی مورد نظر گفت : کارگرانی که سر زمین نیستند یا برای انجام کار به شهر رفته اند از نظر بازرسین بیکار تلقی شده یا با کارفرما برخورد تخلفی کرده و جریمه می کنند.

وی افزود: این دست برخوردها تولید کننده را بیزار و بی انگیزه کرده به طوری که برای تامین زندگی و برخورداری از بیمه تولیدات خود را رها کرده وارد شرکت ها یا کار خدماتی می شود.

در انتهای جلسه سلامی مدیر کل تامین اجتماعی استان البرز در جلسه حضور یافت و بخش هایی از مسائل مطروحه حاضرین را پاسخ داد متن این را در خباسخ ها را در خبر تکمیلی بخوانید.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مدیریت صحیح پسماندخشک اجرا می‌شود: پایان عمر چرخ دستی‌ها در کرج

معاون خدمات شهری شهرداری کرج: با هدف جلوگیری از ایجاد آلودگی، حفظ محیط زیست شهری …

اجرای ۳۵ پروژه آبخیزداری البرز از محل صندوق توسعه ملی

سال گذشته سهم پروژه های آبخیزداری کشور از محل صندوق توسعه ملی که به دستور …

دیدگاهتان را بنویسید