خانه / آخرین نوشته ها / نام گذاری روزی به نام درختکاری، آموزه‌های دینی در هفته منابع طبیعی

نام گذاری روزی به نام درختکاری، آموزه‌های دینی در هفته منابع طبیعی

آیین باور – اداره کل منابع طبیعی استان البرز آماده همکاری در خصوص کاشت نهال در امامزادگان و بقاع متبرکه این استان را دارد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیر داری استان البرز، سازمان اوقاف را همیار طبیعت و محیط زیست دانسته و به سبب همکاری مداوم با سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری، گفت: یکی از روزهای مناسبتی این هفته  با نام درختکاری، آموزه‌های دینی نامگذاری شده و مراسم درختکاری در بقاع متبرکه برگزار می شود.

وی تصریح کرد:در این روز با توجه نتایح تحقیقات اقلیمی ،انتخاب گونه‌های مناسب و تأمین امکانات آبیاری بقاع متبرکه و امامزادگان، نهال  مناسب غرس می‌شود.

این مسئول گفت:زیارتگاه­ها نقش مؤثری در بازسازی حیات شهرها در طول تاریخ و امروز داشته است که همچون یک شبکه گسترده اجتماعی از اعتماد و مشارکت گرفته و فضای امنی را در اختیار شهروندان قرار می دهد.مردم همواره یار و حامی منابع طبیعی و حافظان محیط زیست می باشند و هر جا که نیاز حضور آنان ملزم شده به بهترین نحوی با مشارکت همه جانبه خود بهترین اتفاقات صورت پذیرفته است.

فرضی گفت: ظرفیت بالای منابع طبیعی و پتانسیل های بالقوه استان البرز چه در حوزه منابع طبیعی و چه در حوزه های دیگر در کشور قابل بحث است و بخش مهمی را از آن خود نموده است،یکی از این ظرفیت ها قطب علم و فناوری است .

فرضی بابیان اینکه نهال‌ها به‌صورت رایگان در مصلی نماز جمعه میان اقشار مردمی توزیع می‌شود، ادامه داد: سعی دارم فرهنگ کاشت نهال در میان مردم رواج پیدا کن که این موضوع باید با فرهنگ‌سازی و آموزش لازم همراه باشد چراکه باید هر نهالی که کاشت می‌شود با توجه به شرایط اقلیمی آن محیط باشد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

میلاد امام موسی کاظم(ع) مبارک باد

آفرینش، سوره ای از مهر اوبر لب هستی، تبسّم کاظم است مُصحف اخلاص و قاموس …

مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان

چندى پیش در میانه صحن کبیر گوهرشاد، محوطه مربع مستطیلى بود از سنگ، با نرده …

دیدگاهتان را بنویسید