خانه / آخرین نوشته ها / وزیر ارشاد: استان البرز را باید جدی تر گرفت/فضای فرهنگی را افزایش دهیم تا نفس فرهنگی آن باز شود

وزیر ارشاد: استان البرز را باید جدی تر گرفت/فضای فرهنگی را افزایش دهیم تا نفس فرهنگی آن باز شود

آیین باور_ وزیر ارشاد در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه ساوجبلاغ در البرز گفت: مناطقی که دوستان نام بردند سرزمین ائمه است ده ها امامزاده افتخار منطقه هستند که سر بر زمین نهادند و به آسمان پر کشیدند.
همچنین سابقه تار یخی و تمدنی که از این منطقه برخاسته و افتخار ایران است و شخصیت های فرهنگی و در حوزه های متعددعلمی هنری منطقه افتخار ایران و جهان هستند. افرادی که حتی یک نفر از آنها می تواند منطقه ای را متحول کند.
وی یاد آور شد: استاندار و مسئولین باید اهتمام بورزند تا مفاخر این منطقه بیشتر شناخته و تکریم شوند تا نوجوانی که در این منطقه رشد می کند بداند زیر پا و ریشه اش چه چیز هایی وجود دارد.
وزیر فرهنگ تصریح کرد:ایران تهران نیست استعداد ها و خلاقیت های شهرستانها پهلو می زند به پایتخت و از خدمات انقلاب فضای حرکت آموزشی یکنواخت در کشور بود.
صالحی گفت:دیگر فاصله تهران و شهرستان ها زمین تا آسمان نیست .توجه مسئولین مرکز نشین هم باید به این موضوع جلب شود و بودجه محدود ارشاد از سطح کلان کشور باید با همین نگاه توضیع شود. رقم قابل توجهی به استانها برسد.

وی افزود : تلاش شده چنین تغییری رخ بدهد و درمعاونتها در حال پیگیری است و حاصل سفرهای استانی خواهد بود.

وزیر ارشاد گفت : استان البرز باید در اولویت قرار بگیرد فرصت های بسیاری در این استان هست که ایجاب می کند باید البرز را جدی تر گرفت.

وی افزود: زمانی شهرها به پارک توجه نداشتند فقط به آسفالت شدن خاکی ها فکر می کردند وقتی نفس شهر بند آمد جدی شد ، شهر ها اینک به فضای فرهنگی هم احتیاج دارند تا نفس فرهنگی شهروندان باز شود.

صالحی گفت:شهر را با متراژ آسفالت و فضای سبز صرفا نبینیم
ترکیب امور را در افزایش فضای فر هنگی شهر بدانیم. ده ها سینما در یکی دوسال آینده در این استان ساخته خواهد شد و فضاهای فرهنگی تکمیل می شوند

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه این وزارت و استان گفت: به زودی شاهد تغییرات مثبت در استان خواهید بود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مدیریت صحیح پسماندخشک اجرا می‌شود: پایان عمر چرخ دستی‌ها در کرج

معاون خدمات شهری شهرداری کرج: با هدف جلوگیری از ایجاد آلودگی، حفظ محیط زیست شهری …

اجرای ۳۵ پروژه آبخیزداری البرز از محل صندوق توسعه ملی

سال گذشته سهم پروژه های آبخیزداری کشور از محل صندوق توسعه ملی که به دستور …

دیدگاهتان را بنویسید