خانه / آخرین نوشته ها / رئیس کل دادگستری استان البرز خبر داد: مساجد استان البرز میزبان وکلا می شوند

رئیس کل دادگستری استان البرز خبر داد: مساجد استان البرز میزبان وکلا می شوند

آیین باور – اجرای طرح«مساجد و حقوق» با همکاری مشترک معاونت فرهنگی دادگستری کل استان البرز، کانون وکلای دادگستری و دبیرخانه کانون‌های مساجد استان آغاز شد.

در مراسمی که به میزبانی مسجد امام حسن مجتبی(ع) کرج برگزار شد طرح «مساجد و حقوق» به منظور ارائه مشاوره‌های حقوقی رایگان آغاز به کار کرد.

بر اساس این طرح که با همکاری مشترک معاونت فرهنگی دادگستری کل استان البرز، کانون وکلای دادگستری و دبیرخانه کانون‌های مساجد استان عملیاتی خواهد شد وکلای عضو کانون با حضور در مساجد منتخب استان به ارائه مشاوره‌های حقوقی رایگان خواهند پرداخت.

احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز در آیین رونمایی از این طرح که به مناسب دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) برگزار شد ریشه بسیاری از دعاوی و پرونده‌های قضایی را عدم آگاهی مردم نسبت به وظایف، تکالیف و حقوق خود عنوان کرد و گفت: بیشتر مردم از ظرفیت‌های قانونی مطلع نیستند و به همین دلیل شاهد هستیم که سالانه بیش از ۶۰۰ هزار پرونده در استان تشکیل می شود به نحوی که بخش عمده ای از جمعیت حدودا ۳ میلیون نفری استان درگیر پرونده‌های قضایی هستند.

وی افزود: به دلیل همین ضعف در دانش حقوقی شاهد هستیم که برخی از مردم در معاملات خود قراردادهایی منعقد می‌کنند که دارای اشکالات عدیده قانونی است و معضلاتی را برای خود و دستگاه قضایی ایجاد می‌کنند مثلا مشاهده می‌شود در معاملات ملکی، طبق قرارداد «حق فسخ» برای طرفین قائل می‌شوند ولی مدت زمان پایان این حق را تعیین نمی‌کنند بنابراین یکی از طرفین با گذشت چندین ماه، با بالا رفتن ارزش ملک درخواست ابطال معامله به لحاظ عدم تعیین سقف در خیار فسخ می‌کند و این موضوع منجر به خسارات جبران‌ناپذیری برای یکی از طرفین معامله می‌شود.

عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز تصریح کرد: عدم آگاهی به مباحث حقوقی در بین بیشتر مردم، معاونت فرهنگی دادگستری استان را مصمم کرد تا در راستای افزایش آگاهی‌های حقوقی در جامعه طرح «مسجد و حقوق» را با مشارکت کانون وکلای استان البرز و دبیرخانه کانون‌های مساجد اجرایی کند.

وی اضافه کرد: بر اساس این طرح، وکلای کانون پس از نماز مغرب و عشا در مساجد منتخب به ارائه مشاوره حقوقی رایگان خواهند پرداخت.

انتهای پیام/

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

میلاد امام موسی کاظم(ع) مبارک باد

آفرینش، سوره ای از مهر اوبر لب هستی، تبسّم کاظم است مُصحف اخلاص و قاموس …

مسجد پیرزن / عجیب ترین مسجد ایران و جهان

چندى پیش در میانه صحن کبیر گوهرشاد، محوطه مربع مستطیلى بود از سنگ، با نرده …

دیدگاهتان را بنویسید