خانه / آخرین نوشته ها / مدیرکل منابع طبیعی استان البرز: اولویت در واگذاری معادن؛ایجاد اشتغال‌ است

مدیرکل منابع طبیعی استان البرز: اولویت در واگذاری معادن؛ایجاد اشتغال‌ است

آیین باور – حامد فرضی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه مشترک بخشداری‌ها و شوراهای حوزه آبخیز البرز که در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان برگزار شد، منابع طبیعی را متعلق به مردم خواند و تاکید کرد: در چارچوب وظایف قانونی تکلیف شده  از سوی دولت  امور مربوط را اجرایی می‌کنیم.

دکتر فرضی با اشاره به تشدید شدن مشکلات مردم “حسنکدر ” به واسطه اتوبان تهران – شمال گفت : بسیاری از اهالی روستاهای محور چالوس ازجمله روستای حسنکدر با مشکلاتی ازجمله سروصدا و ایجاد آلودگی مواجه هستند به همین منظور مقررشده است جلساتی با مسئولان این پروژه عمرانی برگزار شود تا رسیدگی به مشکلات ایجادشده در اولویت قرار گیرد.

مشارکت مردم در دو حوزه آبخیز شهرستان‌های طالقان و کرج طی امسال و سال گذشته رضایت‌بخش بوده است، گفت: سه سالی است که به دنبال حضور و مشارکت هرچه بیشتر مردم در این حوزه هستیم زیرا مردم در صف اول مقابله با آتش‌سوزی مراتع و جلوگیری از تصرف اراضی دولتی هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز رویکرد سال جاری در حوزه آبخیزداری دو حوزه سد کرج و طالقان را مشارکت مردم اعلام کرد و گفت: مردم در اقدامات حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری همراه ما بوده و همدلی داشته‌اند، حضور آن‌ها در امور حفاظتی ازجمله عملیات اطفای حریق بسیار مهم است اما خوشبختانه در این فصل سال و  با شروع بارندگی حادث شدن این رخدادها را کمتر خواهیم داشت.

فرضی در خصوص فعالیت معادن استان نیز گفت: طی چهار سال گذشته حدود ۸ هزار مترمربع واگذارشده است که شامل پنج معدن در محدوده شهرستان اشتهارد است.

وی در خصوص اولویت‌های واگذاری معادن نیز گفت: اولویت واگذاری در این مورد تنها مشتمل بر رعایت بحث اشتغال‌زایی و تأثیر فعالیت این معادن در توسعه اقتصادی منطقه است البته موضوع کنترل مخاطرات محیط زیستی این معادن هم مدنظر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز بابیان اینکه شهرستان طالقان قطب گردشگری استان محسوب می‌شود و اقدامات حفاظتی در این منطقه و محدوده اطراف آن انجام می‌شود، تشریح کرد: در بخش آسارا و شهرستان کرج هم نقاط بحرانی داریم که اقدامات لازم از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری را در این نقاط انجام می‌شود.

 

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مدیریت صحیح پسماندخشک اجرا می‌شود: پایان عمر چرخ دستی‌ها در کرج

معاون خدمات شهری شهرداری کرج: با هدف جلوگیری از ایجاد آلودگی، حفظ محیط زیست شهری …

اجرای ۳۵ پروژه آبخیزداری البرز از محل صندوق توسعه ملی

سال گذشته سهم پروژه های آبخیزداری کشور از محل صندوق توسعه ملی که به دستور …

دیدگاهتان را بنویسید