خانه / فریبا کلاهی

فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

خدمات اجتماعی زندگی خوب در استان سیستان و بلوچستان

قصه پرغصه جاده ابریشم و کاروانسرای صفوی ینگه مام ؛ نبود بودجه یعنی : تاریخ ساکت شو!

آیین باو ر- ادامه مرمت کاروانسرای صفوی ینگی امام ساوجبلاغ نیازمند تأمین بودجه است

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی البرز گفت با وجود تخصیص ۴ میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان جهانی یونسکو و ۱۰ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده فرمانداری ساوجبلاغ برای مرمت کاروانسرای ینگی امام ادامه این عملیات نیازمند حمایت های ملی و استانی است.

فریدون محمدی روز بیان کرد : به منظور تامین اعتبار مورد نیاز برای ادامه کار مرمت و بازسازی کاروانسرای ینگی امام با فرمانداری ساوجبلاغ تفاهمی منعقد شد که با اجرایی شدن آن بودجه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیون ریال از محل ارزش افزوده تخصیص پیدا کرد همچنین سازمان جهانی یونسکو مبلغ ۴ میلیارد ریال برای بازسازی این بنای ارزشمند در نظر گرفته است.
او افزود در صدد تامین اعتبارات لازم برای ادامه پروژه با همکاری استانداری البرز هستیم و در صورت عملی شدن این حمایت مالی شاهد یک حرکت ماندگار و ارزشمند در حوزه مرمت و بازسازی بناهای تاریخی و حوزه گردشگری خواهیم بود

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی البرز در ادامه گفت: از جمله ویژگی‌های شاخص این کاروانسرا که آن را از سایر بناهای تاریخی به جا مانده از دوره صفویه جدا می‌کند ماندگاری و دوام اسکلت و وسعت بالای بنای آن است همچنین این اثر از قدیمی‌ترین کاروانسرا هایی است که در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته و یکی از پروژه‌های مشترک ایران با سازمان جهانی یونسکو است عنوان کرد پس از اتمام کار مرمت و بازسازی این بنا و مطالعات و بررسی‌های انجام شده در صدد جذب مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی برای تغییر کاربری کاروانسرای ینگی امام و به دنبال آن جذب گردشگر در منطقه هستیم چرا که شهرستان ساوجبلاغ با غنای تاریخی و فرهنگی دارای پتانسیل لازم برای رشد و توسعه زیرساخت‌های گردشگری و همچنین رونق اقتصادی است.

کاروانسرای ینگه امام، بنایی بازمانده از دوره صفوی است و در ساوجبلاغ، محله ینگه امام، در فاصله ۱۰۰ متری جاده واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۷ آذر ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۱۷۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

روستای ینگی‌امام از توابع شهرستان ساوجبلاغ، در فاصله ۳ کیلومتری شرق هشتگرد و در کنار جاده قدیم کرج-قزوین است. دسترسی به این روستا از دو طریق امکان‌پذیر است. ۱. از طریق جاده کرج-قزوین، که اکنون از جنوب کاروانسرا و تپه باستانی می‌گذرد؛ ۲. از راهی که زیرگذر آزادراه کرج-قزوین آغاز و وارد بخش ینگی‌امام می‌شود و سپس به کاروانسرا و مجموعه تاریخی می‌رسد. نام کاروانسرا برگرفته از نام روستا است.

۴۰ زندانی بدهکار البرزی آزاد شدند

آیین باور- در اولین آئین بزرگداشت ۴۰ شهید منسوب به کارکنان زندان های استان البرز، ۴۰ زندانی بدهکار آزاد شدند .

در چهلمین سال بزرگداشت هفته دفاع مقدس، با همت اداره کل زندان های استان، ستاد دیه، مرکز نیکوکاری و خیرین خیر اندیش، ۴۰ زندانی بدهکار مالی با بدهی بیش از ۱۲ میلیارد تومان از زندان آزاد شدند.

در این مراسم که با حضور آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان، مدیر کل زندان های استان البرز، حجت الاسلام ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس، سردار حسینی جانشین فرمانده انتظامی استان، رستمیان مدیر کل بنیاد شهید استان، سرهنگ برفر فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور، سید ناصر حسینی رزمنده، آزاده، جانباز و نویسنده حوزه ادبیات دفاع مقدس و حضور پر شور کارکنان اداره کل زندان های استان البرز و جمعی از زندانیان در زندان فردیس برگزار شد و ضمن تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران این اداره کل، مراسم آزادسازی ۴۰ زندانی بدهکاری مالی نیز برگزار گردید.

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان های استان البرز با بیان خبر فوق گفت: این مراسم با نیت هر شهید یک آزادی برگزار گردیده و به بیان دیگر در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و اولین یادواره ۴۰ شهید منسوب به کارکنان این اداره کل، ۴۰ زندانی بدهکار مالی به آغوش خانواده خود بازگشتند و در این امر باید از خیرین که همواره حامی مددجویان بوده اند و کارکنان ستاد دیه، مرکز نیکوکاری و همکاران سخت کوش و پر تلاش زندان های استان تقدیر و تشکر نمود که با همت خود شرایط آزادی را برای این مددجویان فراهم نمودند.

 مدیرکل زندان های استان گفت: با دعوت از شکات و مداخله کمیته های صلح و سازش و شورای حل اختلاف مستقر در زندان ها بخش عمده ای از طلب، تخفیف و رضایت اخذ و نهایتاً با پرداخت مبلغ ۷۶۰ میلیون تومان تعداد ۳۸زندانی مرد و ۲ زندانی زن از زندان آزاد شدند.جمیاری افزود: ما همواره به شهدا مدیونیم و در این مراسم نیز از روح پاک شهدا جهت موفقیت در امور مدد گرفتیم تا بتوانیم به اهداف والای سازمانی و به تبع آن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحقق ببخشیم.

عضو شورای قضایی استان افزود: تعریف زندان در زمان طاغوت سیاهچال و دهلیزی بود که آزادی خواهان و آزادگان را به غل و زنجیر می بستند و از کوچکترین حقوق انسانی بی بهره بودند، اما با طلوع فجر انقلاب این تعریف تغییر کرده و همه ارگان ها و نهاد ها رنگ و بوی الهی به خود گرفته و سازمان زندان ها هم از حالت خشونت و شکنجه گری تغییر ماهوی و شکلی داده است و افتخار سازمان زندانها این شده که شعارش متبرک و مزین به آیه ۳۲ سوره مبارکه مائده است که می فرماید: ” وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا” و در حال حاضر زندانی و زندانبان با مشارکت هم برنامه های ملی و مذهبی را با کمک یکدیگر برگزار می کنند.

در این مراسم سید ناصر حسینی رزمنده، جانباز و آزاده سر افراز و نویسنده کتاب ماندگار “پایی که جا ماند” با بیان خاطراتی از دوران اسارت و ۸ سال دفاع مقدس بر معنویت برنامه افزود.

فهرست مراکز درمان سرپایی کرونا در البرز

آیین باور – با توجه به آغاز فصل پاییز و شیوع بیماری کرونا و آنفولانزالیست مراکز درمان سرپایی کرونا ویروس و آنفولانزا در استان البرز، از سوی دانشگاه علوم پزشکی البرز منتشر شد

همشهریان عزیز می توانند قبل از مراجعه به مراکز درمانی به مراکز بهداشتی منتخب درمان سرپایی کرونا مراجعه نمایند این مراکز از ساعت ۸ صبح تا ۲۲ و روزهای تعطیل فعال می باشند . روند درمانی بیماران با حضور پزشک و مراقبین بهداشتی در این مراکز پیگیری میشود و در صورت لزوم به بیمارستان ارجاع خواهد شد .لیست مراکز درمان سرپایی کرونا را بشناسیم و به دیگران هم اطلاع دهیم


پس از ۱۷ سال :۱۲۷ میلیارد تومان فاصله تا تکمیل “فاز اول” قطار شهری کرج

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با تدابیری که اتخاذ شده و طبق تعهد پیمانکار، شهردار و شورای اسلامی شهر مقرر شد که این ایستگاه تا پایان سال مورد بهره برداری قرار گیرد.

شهبازی در بازدید از ایستگاه اف تا کا قطار شهری کرج که روز یکشنبه با همراهی رییس شورای اسلامی شهر و شهردار کرج صورت گرفت، با اشاره به اینکه این پروژه از سال ها پیش در دستور کار قرار گرفت، افزود: جای خرسندی دارد که این بخش از قطار شهری کرج در زمان خدمت این دوره از شورا و دولت تدبیر و امید به بهره برداری می رسد.

بیش از ۴۰ درصد از پیشرفت این پروژه در ۶ ماهه سال ۹۹ بود و مقرر بود که فاز اول آن در نیمه اول امسال تکمیل شود ولی مشکلات مالی و شرایط شیوع کرونا، مانع این امر شد.


شهبازی گفت: با تدابیری که اتخاذ شده و طبق تعهد پیمانکار، شهردار و شورای اسلامی شهر مقرر شد که این ایستگاه تا پایان سال مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی افزود: در اجرای پروژه های مهم کرج تعامل بسیار خوبی بین دولت و مجموعه مدیریت شهری این کلانشهر وجود دارد.
استاندار البرز اضافه کرد: شهردار کرج تلاش های بسیاری برای تامین وثایق و کار اجرای بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان اوراق داشته و اکنون کار، نهایی شده و در حال انتقال از بانک مرکزی است.
وی گفت: برای تکمیل فاز اول این پروژه اعتباری بالغ بر ۶۱۰ میلیارد تومان در شرایط فعلی نیاز است که حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار با مشارکت دولت در اختیار است و همراهی لازم را برای تامین ۱۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیز خواهیم داشت که تا پایان سال این پروژه ارزشمند و ماندگار پس از سال ها انتظار به پایان برسد.
شهبازی افزود: کمال قدردانی را از تمامی دست اندرکاران این پروژه بویژه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و پیمانکار پروژه دارم.

سازمان قطار شهری کرج و حومه در تاریخ ۱/۱۰/۱۳۸۰ با ابلاغ اساسنامه توسط وزیر کشور رسماً فعالیت خود را با هدف رفع مشکلات در ادامه احداث مسیر قطار تندرو کرج–گلشهر و مطالعات گسترده حمل و نقل انبوه ریلی در کرج آغاز نموده‌است.

مطالعات امکان‌سنجی احداث قطار شهری کرج و حومه که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ایران صورت گرفت در ابتدای سه‌ماهه اول سال ۱۳۸۲ به انجام رسید که کلیات آن در جلسه شورای ترافیک استان تهران تأیید گردید و در جلسه کمیته فنی شورای عالی ترافیک شهرهای کشور، ۲۵ کیلومتر آن به تصویب رسیده و سرانجام این امر در تاریخ ۹/۷/۱۳۸۲ به تصویب نهائی شورا عالی ترافیک شهرها کشور رسید.

بر اساس مطالعات انجام شده معیار ضرورت استفاده از قطار شهری وجود حداقل ۱۰٬۰۰۰ نفر مسافر در جهت غالب در ساعت اوج ترافیک است و در برخی مسیرها این میزان به بیش از ۱۵٬۰۰۰ یا حتی ۳۰٬۰۰۰ نفر مسافر در ساعت اوج خواهد رسید.

قفل توسعه صنایع دستی البرز باز شد؛ اولین کمیته آموزش تشکیل جلسه داد

آیین باور- کمیته آموزش عمومی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با حضور اعضا و با اعطای احکام جداگانه از سوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز تشکیل شد.

فریدون محمدی روز چهارشنبه دوم مهر ماه ۹۹ با اعلام این خبر گفت: «اعضای این کمیته که متشکل از معاون صنایع‌دستی، مسئول حراست، مسئول حوزه آموزش صنایع‌دستی و چند نفر از کارشناسان این حوزه هستند احکام انتصاب خود را دریافت کردند و ضمن تعیین و تشریح وظایف، مقرر شد با ارائه طرح‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی به توسعه و ترویج صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اهتمام ورزند.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز افزود: «حفظ و احیای صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فراموش‌شده یکی از شاخصه‌های مهم وزراتخانه محسوب می‌شود که در قالب تشکیل کمیته آموزش عمومی سعی در فراهم کردن زمینه توسعه و شکوفایی و ایجاد اشتغال با رعایت ارزش‌های فرهنگی در بین جوانان و علاقه‌مندان به فراگیری این حرفه‌ها داریم.»
محمدی در پایان گفت: «امید است با همکاری و حضور مستمر اعضا در جلسات این کمیته و ارائه طرح‌های شاخص و کاربردی، شاهد رشد و شکوفایی هر چه تمام‌تر این رشته‌های هنری و متعاقب آن ایجاد اشتغال در بین جوانان باشیم.»

کرونا کرج را یک هفته تعطیل کرد

/مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شخصا در بیمارستان ها حضور یابند/ البرز همانند اسفند ماه سال گذشته برای مدیریت شیوع کرونا بسیج می شوند/ تمام ظرفیت های البرز برای نجات جان حتی یک نفر مورد استفاده قرار می گیرد/ نظارت ها با قدرت و جدیت و بهره‌برداری از ظرفیت تمامی ادارات و سازمان ها، اجرایی شود/ مردم همراهی کنند تا محدودیت ها تکرار نشود

 نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تمامی محدودیت هایی که در موج اول شیوع کرونا داشتیم، فعلا به مدت یک هفته با موافقت ستاد ملی در البرز اعمال می کنیم.

شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که شامگاه شنبه به صورت اضطراری برگزار شد گفت: سال های گذشته واکسن های مرغوب آنفولانزا به وفور در اخیر مردم قرار داشت ولی اکنون با حساسیت ویژه ای باید در ابتدا گروه های در معرض خطر بیشتر را برای تزریق واکسن در اولویت قرار داد چراکه در تامین این نیاز به دلیل تحریم ها محدودیت وجود دارد.

شهبازی اضافه کرد: رسانه ملی باید اطلاع رسانی را با جدیت بیشتری همانند موج اول شیوع کرونا دنبال کند.

وی گفت: ۳۰۰ بیلبورد تبلیغاتی استان باید در اختیار تبلیغات مقابله با کرونا قرار گیرد.

این محدودیت هایی که برای اعمال در البرز بمدت یک هفته جهت مقابله با شیوع کرونا به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد شده، شامل تعطیلی دانشگاه ها، مدارس، مدارس شبانه روزی، حوزه های علمیه، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه ها و کتابخانه ها، استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، مساجد و مصلی ها می شود. همچنین برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها، ممنوع است. باشگاه های ورزشی و ورزش های پربرخورد از جمله کشتی و کاراته، کافه، قهوه خانه و چایخانه، باغ وحش و شهربازی ها، مراکز تفریحی، آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدنسازی و برگزاری نماز جمعه نیز تعطیل و فعالیت آنها ممنوع می شود.

وی افزود: جمعه گذشته طبق آمارهای اداره کل راهداری، یک میلیون و ۴۲۰ هزار خودرو از محورهای مواصلاتی استان عبور کردند.

استاندار البرز اضافه کرد: اگر برای نجات جان حتی یک نفر، تمام ظرفیت های خود را به کار نگیریم، تاریخ ما را نمی بخشد.

وی گفت: وضعیت شیوع کرونا در البرز قرمز است و در جلسه ستاد ملی در این خصوص هشدارهایی داده شد.

بزرگترین تولید کننده ماسک کشور در البرز مستقر است و روزانه بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک تولید می کند.

استاندار البرز افزود: برای مدیریت شیوع کرونا با بسیج مجموعه استان در اجرا، قانونگذاری، قضایی، نظامی و انتظامی به شرایط اوایل اسفند ماه باز می گردیم و محدودیت ها و اجرای دستور العمل ها را با جدیت در البرز اعمال می کنیم.

وی گفت: استانداران برای اعمال محدودیت ها در استان ها با هماهنگی ستاد ملی، مجاز شدند بنابراین از فردا یکشنبه ۶ مهر ماه این محدودیت ها اعلام و اعمال می شود.

شهبازی افزود: متاسفانه ناگزیریم در حوزه اصناف علی رغم هشدارهایی که داده شد، محدودیت های سختگیرانه ای را اجرایی کنیم.

وی گفت: تمامی محدودیت هایی که در موج اول شیوع کرونا داشتیم، فعلا به مدت یک هفته با موافقت ستاد ملی در البرز اعمال می کنیم.

استاندار البرز افزود: رییس دانشگاه علوم پزشکی استان دستور جدی آماده باش به بیمارستان ها برای رسیدگی به بیماران کرونایی بدهد.

وی با بیان اینکه اکنون جوانان نیز به شدت درگیر کرونا شده اند، عنوان کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان شخصا در بیمارستان ها پای کار باشند و همچنین نظارت ها نباید به مکاتبه بسنده شود بلکه ضرورت دارد میدانی وارد عمل شوید.

شهبازی گفت: ناگزیریم اعلام کنیم تمامی رستوران های جاده کرج_ چالوس به صورت بیرون بر، خدمات ارائه دهند.

وی افزود: سپاه پاسداران استان نیز همراهی همه جانبه خود را اعلام کرده و آموزش و پرورش و دستگاه ها باید نیروهای آموزش دیده خود را به دانشگاه علوم پزشکی معرفی کنند.

استاندار البرز ادامه داد: در راستای نظارت بر اجرای محدودیت ها و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تمامی کارمندان اعم از استانداری، همراهی خواهند داشت.

شهبازی افزود: باید دوباره غربالگری را به جد آغاز کنیم و این طرح باید محله محور اجرایی شود.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک اجباری است و ارائه و دریافت خدمات در ادارات و سازمان ها منوط به این امر است، افزود: علاوه بر این، کاهش ساعت کاری ادارات و فعالیت ادارات و سازمان ها با یک سوم کارکنان نیز به ستاد ملی پیشنهاد می شود.

سلیم نژاد متعهد شد: تهدیدی متوجه درختان بلوار جمهوری نیست / آقای رئیس شورا ما فراموش نمی کنیم

آیین باور : جناب سلیم نژاد مردم قول شمارا حقوقی می دانند و فراموش نمی کنند حرفی بزنید که پای آن بایستید

رئیس شورای شهر کرج:
پروژه زیرگذر میدان جمهوری اسلامی کرج تبعات زیست‌محیطی ندارد
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: در پروژه زیرگذر میدان جمهوری اسلامی، تهدیدی متوجه درختان محدوده آن نخواهد بود و این پروژه تبعات زیست‌محیطی به همراه ندارد.

اکبر سلیم‌نژاد در حاشیه بازدید از پروژه عمرانی میدان جمهوری با بیان اینکه حیات درختان و طبیعت در قرآن کریم مبارک شمرده شده و بنای تخریب محیط‌زیست را نداریم، اظهار کرد: در همین راستا به شهروندان اطمینان خاطر می‌دهم هیچ تهدیدی متوجه درختان محدوده جمهوری اسلامی نخواهد بود و نظارت لازم بر اجرای عملیات عمرانی احداث زیرگذر وجود خواهد داشت.

وی بیان کرد: با توجه به حساسیت و نگرانی دوستداران محیط‌زیست و رسانه‌ها در خصوص چگونگی وضعیت درختان ارزشمند محدوده میدان جمهوری اسلامی پس از اجرای پروژه زیرگذر، جلسه‌ای در حضور دادستان مرکز استان برگزار شد و وی در جایگاه مدعی‌العموم نکاتی را در باب ضرورت توجه به حفظ و توسعه فضای سبز و اهمیت آن در کاهش آلودگی هوا و نشاط اجتماعی بیان کرد که راهبردی و ارزشمند بود.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه مقصر اصلی فضای روانی ایجادشده، شهرداری کرج است که قبل از شفاف‌سازی و آماده‌سازی افکار عمومی و ارائه توضیحات لازم قصد جابه‌جایی درختان را داشت، خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل این سکوت فشارها متوجه شورای اسلامی شهر شد، در حالی که شعار اصلی ما صیانت از محیط‌زیست است و هرگز تن به قطع و تخریب درختان نمی‌دهیم.

وی اظهار کرد: جابه‌جایی درختان محدوده میدان جمهوری اسلامی در فصل خواب طبیعت (حوالی زمستان) و با استفاده از تجهیزات کامل صورت می‌پذیرد و به منظور اطمینان خاطر بیشتر عزیزان، محل جدید کاشت و نگهداری از آنها نیز توسط رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد و دستگاه قضا، اداره کل محیط‌زیست البرز، تشکل‌های مردم‌نهاد و سایر نهادهای مربوطه بر تمام مراحل کار نظارت لازم را خواهند داشت، بنابراین دیگر جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

به گفته سلیم نژاد، مقرر شده شهرداری کرج هرگونه تجهیزات لازم برای انتقال درختان به سایت جدید را فراهم آورد به نحوی که درختان و ریشه‌های آنها تا عمق چند متری خاک‌برداری و جابه‌جا شوند و کارشناسان نیز به نحوی بر کار نظارت داشته باشند که درختان هرچه سریع‌تر با محیط جدید سازگاری پیدا کرده و در فصل بهار بتوانند بار دیگر قد علم کنند.

وی در پایان احداث زیرگذر جمهوری اسلامی را بر اساس طرح اعلام کرد و متذکر شد: ترافیک یکی از معضل‌های شهری کرج است که باید آن را از طریق احداث پروژه‌های عمرانی و ترافیکی مدیریت کرد و همین‌طور جابه‌جایی درختان در حین فعالیت‌های عمرانی نیز موضوع تازه‌ای نیست و امیدواریم پروژه یادشده بدون هیچ‌گونه آسیب جدی به درختان عملیاتی شود.

استاندار اعلام کرد: اعمال محدودیت یکهفته ای / مردم رعایت نکنند تلفات البرز شدید می شود

شیب تند شیوع کرونا در البرز تداوم و استمرار دارد/دانشگاه علوم پزشکی البرز، روند نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در صنوف و مجامع را به جد نظارت کند/ناگزیر به اعمال محدودیت های یک هفته ای در راستای جلوگیری از شیوع کرونا هستیم/اگر مردم البرز همراهی نکنند، شاهد تلفات بسیاری خواهیم بود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز باید نسبت به تشدید نظارت ها در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کند و همچنین در راستای آماده باش روسای بیمارستان های استان دستور ویژه ای را بدهد.
شهبازی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که روز شنبه به ریاست رییس جمهور محترم به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با گرامیداشت سالروز شکست حصر آبادان، افزود: این روز بیاد ماندنی در تاریخ جمهوری اسلامی به یادگار ماند و ملت حماسه ساز ایران اسلامی بار دیگر با اتحاد و همدلی در برابر ظلم ایستادند و حق و کیان خود را باز ستادند.
وی با اشاره به اینکه این جلسه طبق روال هر هفته به ریاست رییس جمهور محترم برگزار شد، ادامه داد: در این جلسه دغدغه و نگرانی در خصوص وضعیت شیوع کرونا در البرز اعلام شد.
شهبازی گفت: البرز شرایط ویژه ای دارد و به طور مثال روز گذشته تردد شمارهای محورهای مواصلاتی البرز تردد یک میلیون و ۴۲۰ هزار خودرو از راه های این استان را ثبت کرد که این رقم بسیار بالا است.
وی افزود: تراکم جمعیت در البرز، استان را در موج سوم شیوع کرونا در معرض خطر جدی قرار داد و البته رشد بالای ابتلای جوانان به کرونا، نگران کننده است.
استاندار البرز با بیان اینکه حجم بالای مراجعان مبتلا به کرونا در البرز تاب و توان کادر بهداشت و درمان را گرفته است، اضافه کرد: طبق پروتکل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و مصوبه ستاد ملی کرونا رعایت فاصله اجتماعی، شست و شوی دست ها و استفاده از ماسک به شدت توصیه می شود.
وی گفت: در این جلسه مصوب شد که استان ها با پییشنهاد استانداران و موافقت وزارت کشور و وزارت بهداشت نسبت به اعمال محدودیت های یک هفته ای برای جلوگیری از چرخه شیوع کرونا اقدام شود.
شهبازی افزود: مردم البرز در این ۸ ماه بسیار همراهی کردند و تلفات ناشی از کرونا در البرز به نسبت ترددها، جمعیت و تبادل جمعیت تهران و البرز در مقایسه با بسیاری از استان ها، زیاد نبود ولی باید از این روند رو به رشد پیشگیری کنیم.
وی عنوان کرد: شیب تند شیوع کرونا در البرز تداوم و استمرار دارد و متاسفانه ناچار هستیم برای جلوگیری از این روند، محدودیت هایی را اعمال کنیم.
استاندار البرز گفت: همواره توجه ما برای تقویت مراوادات تجاری و اقتصادی و تولید بوده و در البرز صنوف و تولیدکنندگان در راستای مقابله با شیوع کرونا همراهی بسیاری داشته اند.
وی افزود: مجبوریم پیشنهادات سختگیرانه تری را برای توقف شیوع اعمال کنیم.
شهبازی گفت: رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز باید نسبت به تشدید نظارت ها در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کند و همچنین در راستای آماده باش روسای بیمارستان های استان دستور ویژه ای را بدهد.
وی افزود: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت سنگینی بر عهده دارد و باید به جد وارد عمل شود.