???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / صفحه نخست / مدیرکل منابع طبیعی البرز : تصرفات اراضی ملی روستایی به دلیل ناآگاهی است

مدیرکل منابع طبیعی البرز : تصرفات اراضی ملی روستایی به دلیل ناآگاهی است

آیین باور – دکتر فرضی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری استان با تاکید براین موضوع که برون سپاری و مشارکت با واگذاری زمین نبایداشتباه گرفته شود گفت: در بحث برون سپاری ورود کرده ایم تا اراضی گسترده استان مدیریت شوند و مزایده ها یا معاملات و بهره برداری ها مدیریت شده اتفاق بیافتند.

وی در خصوص پاسخ استعلامات گفت: با انجام این برون سپاری پاسخ به این استعلامات در کمترین زمان انجام می شود و برای دولت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه البرز در بخش سامانه سامد نیز پیشگام است، گفت امیدواریم با روند برون سپاری فعالیت ها گام مثبتی در جهت کاهش زمان پاسخ استعلامات باشیم.تفاهم نامه منعقدشده است و تا پایان قرار د اد ها نظارت به طور دقیق و پایش تخصصی انجام خواهد شد.

فرضی گفت: در بحث حفاظت از اراضی ملی و دولتی به دنبال مشخص کردن حریم های بین زمین های مردم و اراضی دولت بحث کاداستر و تثبیت حاکمیت و اخذ سند دولت هستیم. بالغ بر هزار پلاک در البرز وجود دارد که رسیدگی به آن و اصلاح هندسی آن ها به جهت اینکه در مناطق کوهستانی هستند اگرچه این فعالیت ها  پرهزینه و زمان بر است اقدامات خوبی انجام شده است.

 وی تصریح کرد: با پیگیری های جدی که از طریق دستگاه قضا انجام شد در ۲ سال اخیر ۸۰۰ هکتار براساس احکام قضایی رفع تصرف داشتیم.هزار هکتار در قالب تبصره یک ماده ۵۵ رفع تصرف شده بود که این امر از ادامه تصرف در اراضی ملی جلوگیری می کند.

 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز در پایان گفت: بیشتر تصرفات در روستا ها به دلیل عدم آگاهی خود اهالی بوده است که با اطلاع رسانی و هماهنگی با دهیاری ها و شوراها امیدواریم این تصرفات به حداقل برسد.

 

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

معرفی کتاب «کوش پیل دندان: خلق یک ضد قهرمان»

«کوش پیل دندان» از نگاه ساسانیان مظهر بیداد است ساقی گازرانی نویسنده «کوش پیل دندان: …

ورود ایران به دوره فوق بحرانی آب در قرن پانزدهم

آیین باور – بدون اغراق باید پذیرفت که آب تنها منبع طبیعی است که حیات …

کرج در موج چهارم کرونا؛تشدید اعمال دستورالعمل های بهداشتی در البرز

آیین باور _ نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تشدید اعمال دستورالعمل های بهداشتی …

دیدگاهتان را بنویسید