خانه / خبر / تفاهم نامه ارتقای سرانه آموزشی البرز با وزارت آموزش پرورش امضا شد

تفاهم نامه ارتقای سرانه آموزشی البرز با وزارت آموزش پرورش امضا شد

استاندار البرز طی تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش درصدد تسریع در ارتقا سرانه های آموزشی استان است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طی تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش، ارتقا سرانه فضاهای آموزشی البرز تسریع می شود.

دکتر شهبازی در بازدید از دبستان فاطمه الزهرا (س) که صبح شنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش انجام شد، با اشاره به تفاهم نامه ای که طی روزهای آینده با وزیر آموزش و پرورش منعقد می شود، افزود: سرانه فضاهای آموزشی در البرز  استاندارد نیست و حتی از متوسط کشوری نیز پایین تر است.

وی ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه ای که تنظیم شده، هر میزان اعتباری وزارت آموزش و پرورش برای تقویت زیرساخت های آموزشی این استان داشته باشد، البرز به میزان ۲ برابر آن را تامین خواهد کرد.

دکتر شهبازی گفت: از این اعتبارات در جهت نوسازی، تجهیز، بازسازی و هوشمندسازی مدارس البرز بهره برداری می شود.

وی افزود: ضعف در سرانه های البرز عوامل مختلفی دارد که خدمات دهی البرز به مهاجران و دانش آموزانی که از سراسر کشور این استان را برای سکونت انتخاب کرده اند، از جمله این موارد است.

استاندار البرز اضافه کرد: در نظام بودجه ریزی سال ۹۸ البرز به طور حتم نگاه ویژه ای به توسعه زیرساخت های آموزش و پرورش البرز صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه البرز در کنکور امسال درخشیده و ۱۰ پله ارتقا یافته، گفت: طی گفتگویی که با وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت این وزارتخانه باید با توجه به اینکه البرز در سطح ملی خدمات ارائه می دهد، توجه بیشتری به این استان داشته باشند.

دکتر شهبازی افزود: بجهت اهمیت جایگاه آموزش و پرورش طرح توسعه دانشگاه فرهنگیان البرز در دستور کار است برای این منظور زمینی در اختیار دانشگاه قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: ارتقا شاخص های کمی و کیفی آموزش و پرورش نیز از جمله موضوعات مطروحه با وزیر آموزش و پرورش در نشست امروز بود.

استاندار البرز گفت: در اولین فرصت شورای آموزش و پرورش استان البرز با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار می شود.

وی افزود: در نشستی تخصصی مشکلات و موانع استان به صورت گزارشی مفصل با وزیر آموزش و پرورش مطرح خواهد شد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

استاندار البرز: با اقدامی جهادی باید طرح انتقال زندان ها را محقق کنیم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با تاکید بر اینکه عمر مسئولیت ها کوتاه …

شهرداری کرج درباره پروژه میدان جمهوری نباید به مصوبه شورای شهر استناد کند

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: از آنجا که موضوع لایحه مصوب در شورا درباره …

به مناسبت روزجهانی نوزاد نارس: هجوم برای زایمان لاکچری سلاحی کشتارجمعی است

تاریخ 99/9/9 تنها یک عدد است و به خودی خود ارزش و تقدسی ندارد، ولی می تواند تیر قوی برای مرگ جمعی انسانها شود . به جرات می توانم بگویم این هجوم برای زایمان می تواند با شیب تند آمار مرگ را بالا ببرد. به خاطر کوتاهی یک بخشی از جامعه درصد زیادی از مردم صدمات جبران ناشدنی بخش سلامت و اقتصاد را متحمل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید