???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آداب و رسوم / فخرالدین صابری: فرهنگ به رسمیت شناختن اداره کل میراث در البرز وجود ندارد

فخرالدین صابری: فرهنگ به رسمیت شناختن اداره کل میراث در البرز وجود ندارد

پرسش و پاسخ آیین باور و مدیرکل میراث فرهنگی البرز دلیل غیبت غیر موجه متولی فرهنگ در روز فرهنگی کرج چه بود؟

آیین باور_ نخستین نشست خبری دوستانه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز و معاونین در کاوانسرای زیبا و بی نظیر شاه عباسی کرج بر گزار شد.

در این دیدار فخرالدین صابری ضمن ارائه گزارش عملکرد این دستگاه در ایام نوروز به پرسش خبرنگاران پاسخ داد.

یکی از پرسش های پایگاه خبری آیین باور از صابری پیرامون غیبت غیر موجه اداره کل میراث فرهنگی استان در روز فرهنگی کرج بود که وی نیز با ابراز گلایه از روند پیشنهاد ، نام گذاری، تعیین تاریخ و اجرای این برنامه بدون حضور میراث البرز گفت: متاسفانه در این استان فرهنگ مشورت گرفتن و دخالت دادن این اداره در اموری که متولی اش هستیم وجود ندارد.

وی افزود: هنوز جا نیفتاده است ما در این استان مسئولیت فرهنگی داریم، چه در رابطه با روز ملی البرز چه روز فرهنگی کرج به این فکر نیفتادند مصرانه از ما بخواهند اطلاعاتمان را بدهیم بضاعتهایمان را به اشتراک بگذاریم و کاری انجام بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: در این استان نوپا بین دستگاه های مختلف این فرهنگ ایجاد نشده ما تخصص داریم و می توانیم کمک کنیم. وقتی می خواهند درباره تالارهای پذیرایی و مهمان پذیر ها در نیروی انتظامی و دستگاه قضایی و تعزیرات تصمیم گیری کنند هنوز نمی دانند زیر نظر ماست و از ارکان اصلی تصمیم گیر اماکن پذیرایی هستیم.

صابری ابراز گلایه کرد: اداره اصناف و اتحادیه چایخانه داران رابیشتر ازاداره میراث و گردشگری به رسمیت میشناسند؛ من در کارگروه ها اعلام می کنم اداده کل میراث و گردشگری و صنایع دستی یک رکن است؛ چرا نمی پذیرند چون برخی از اینها منافع اقتصادی دارند روزی را از خدا نمی خواهند با بریدن نان خلق می خواهند اما ما منفعتی نداریم.

وی افزود: این روال استان شده و درست نیست اینکه ما بنا را بر بستن و پلمپ کردن بگذاریم شایسته جامعه ای که چهل سال است انقلاب کرده نیست. هنر این است که حفظ شغل کنند و به نان خوردن مردم رونق بدهند.

صابری گفت: پا گذاشتن روی حلقوم فلان صنف به بهانه اینکه به صنف دیگری صدمه می زند غلط است اینها احساس رقابت می کنند می خواهند یک صنف از میان برود.

مدیرکل میراث استان گفت : ما می توانیم کمک کنیم موانع را برداریم بدون آنکه دنبال منفعت باشیم ولی برخی دستگاه ها یک جارا سر سبز می کنند گل و بلبل می کنند برای پول و منافع خودشان. ما حتا غرفه صنایع دستی را رایگان می دهیم.لذا دستمان را برای اعتلای فرهنگی شهر کرج به سوی همه نهادها و ادارات دراز می کنیم.

وی در پاسخ به دیگر پرسش آیین باور پیرامون عدم نصب تابلو های نشانی و معرفی مناطق تاریخی و گردشگری استان گفت: بک تابلوی اسکان نوروزی با هزینه خودمان نصب کردیم تلفن و ادرس دادیم شهرداری از جا کند.

صابری گفت: یک کارشناس همراه ان آدم که برای کندن بستن بردن دور انداختن فرستادند نیست که بداند ما دبیر ستاد سفریم ، ما متولی اینکاربودیم در نوروز، ستاد خدمات سفر رسمی است. ازبیت المال هزینه کردیم کندن بردن توقع دارند مسافر وارد شهرما شود.

وی خاطر نشان کرد: درسطح مقامات بالا مشکلی نداریم اما وقتی می آید در بدنه دستگاه و پایین تر این مشکلات عملا وجود دارد.

صابری در پاسخ به پرسش دیگر رسانه ما پیرامون نصب تندیس اقوام و نام گذاری پارکها برای وجهه فرهنگی بخشیدن به ایران کوچک فارغ از بحث شعاری گفت: با هماهنگی جناب درویش معاون توسعه فرهنگی سازمان برگزاری جشن اقوام در اعیاد شعبانیه و رمضان طراحی شده و هر روز به نام یک قوم با اجرای ویژه برنامه های آن منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

باورهای غلط و حقایق درباره واکسن های کووید 19

یکی از عللی که برخی از افراد را در واکسن زدن دچار تردید می نماید …

عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد ساوجبلاغ، آزاد شد

آیین باور_ فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی البرز از آزاد‌سازی عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد قوهه …

کرونا همچنان قربانی می گیرد، 32 البرزی دیگر

️رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد:» از دیروز تا امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۵۷ …

پاسخی بگذارید