خانه / ایرانگردی / ثبت شد،۷ اردیبهشت روز ملی ایمنی حمل و نقل

ثبت شد،۷ اردیبهشت روز ملی ایمنی حمل و نقل

رئیس کمیته فرهنگی جمعیت طرفداران ایمنی راه ها از تصویب هفتم اردیبهشت به عنوان «روز ایمنی حمل و نقل» از شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

حمید صفری از ثبت روز هفتم اردیبهشت ماه به عنوان روز ایمنی حمل و نقل در تقویم کشور از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: با تلاش کار گروه اجتماعی و فرهنگی کمیسیون ایمنی راه ها برای ایجاد دغدغه در اذهان عمومی، تعیین چنین روزی با توجه به دهه ایمنی راه ها در اردیبهشت ماه به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد.

وی افزود: این طرح از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد توجه قرار گرفت و با توجه به شرایط تقویم کشور در اردیبهشت ماه، روز هفتم از سوی آن نهاد انتخاب شد.

عضو کارگروه اجتماعی و فرهنگی کمیسیون ایمنی راه ها با بیان اینکه «برنامه های این کمیسیون برای  سفرهای تابستانی امسال به دو پیک ۱۵ روزه بعد از عید سعید فطر و دو هفته پایانی شهریور تقسیم شده است» بیان داشت: با ایجاد هم افزایی و فعالیت هر ۱۸ نهاد دخیل در قالب طرح مشترک ایمنی راه ها، امسال شاهد عملکرد جزیره‌ای نخواهیم بود.

صفری با اشاره به فعالیت های رسانه ای نهادهای مختلف در حوزه ایمنی راه ها برای پیش از شروع سفرهای تابستانی با اشاره به فعالیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: فیلم کوتاهی به همت این سازمان با عنوان «پیک سفر» به منظور کاهش رفتار پرخطر ترافیکی، تهیه و طبق هماهنگی های انجام شده  با شرکت های مسافربری در طول سفر، پخش خواهد شد.

پرئیس کمیته فرهنگی جمعیت طرفداران ایمنی راه ها با اشاره به برنامه های این نهاد خاطرنشان کرد: رویکرد ما در تابستان امسال، تمرکز بر ایمنی کودکان شامل موضوعات سرعت، دیدن و دیده شدن، صندلی کودک در خودرو و خواب آلودگی و آموزش دانش آموزان در قالب طرح پیشاهنگی با همکاری وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه های تابستانی است.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

فقدان تلخ خالق تصاویر طنز، حسن توفیق درگذشت

حسن توفیق» کاریکاتوریست پیشکسوت کشورمان در ۹۵ سالگی درگذشت.  «حسن توفیق» کاریکاتوریست و مدیرمسئول نشریه «توفیق» …

ناگفته های وزیر بهداشت از بستن حرم مطهر رضوی

وزیر بهداشت گفت: نمی دانید بر من چه سخت گذشت که بخواهیم حرم مطهر رضوی …

سلامت زاگرس سلامت ایران

یادداشت / دکتر سید محمد میرخانی پزشک عمومی پرده اول: اگرچه در روزهای اول به …

دیدگاهتان را بنویسید