???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / خبر / نوجوان ۱۴ ساله ۱۰ میلیارد کلاهبرداری کرد

نوجوان ۱۴ ساله ۱۰ میلیارد کلاهبرداری کرد

آیین باور به نفل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس البرز- فرمانده انتظامی البرز گفت: نوجوان ۱۴ ساله ای که از طریق فضای مجازی اقدام به فروش ارزهای دیجیتال در سراسر کشور می کرد، در کرج دستگیرشد.

سردار “عباسعلی محمدیان” افزود: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر واریز وجه برای دریافت ارز دیجیتالی به حساب یکی از سایت های فروش ارز و عدم دریافت ارز در موعد مقرر موضوع از سوی پلیس فتا استان البرز پیگیری شد .

وی گفت : در بررسی های مقدماتی کارشناسان مشخص شدکه نامبرده خود را به عنوان مدیر سایت های مشهور فروش ارز دیجیتال به طعمه ها معرفی کرده و از این طریق اقدام به خرید وفروش ارز دیجیتال می کند.
این مقام ارشد انتظامی گفت : در ادامه تحقیقات مشخص شد که فرد کلاهبردار با ایجاد اکانت های جعلی اقدام به تبلیغ گسترده درفضای مجازی کرده و ازطریق تبلیغات گسترده مشتریان خود را جذب واز آن ها درخواست می کرد که وجه پرداختی را مستقیما به حساب یکی ازسایت های معتبر واریز و سپس خود را به عنوان خریدار به مدیران سایت معرفی و ارزها را دریافت وبه خریدار اصلی تحویل نمی داد.
وی خاطرنشان کرد: با تلاش ماموران پلیس فتا و ردیابی های صورت گرفته، عامل کلاهبرداری های دیجیتالی که یک نوجوان ۱۴ ساله بود دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد .

فرمانده انتظامی استان البرز گفت : متهم دراعترافات خود اذعان داشت که با اکانت های جعلی و با استفاده از کارت شناسایی جعلی اقدام به ۱۰ میلیارد کلاهبرداری در سراسر کشور کرده است.

وی از شهروندان خواست  چنانچه افرادی به این شیوه مورد کلاهبرداری قرارگرفتند به پلیس فتا استان البرز واقع درکرج –میدان طالقانی – جنب پزشکی قانونی مراجعه کنند.
سردار محمدیان به کاربران توصیه کرد : چنانچه قصد خرید هرنوع کالا درفضای مجازی را دارند ازمجاری ووب سایت های اصلی اقدام کنند تا گرفتار چنین شیادانی نشوند.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

تعطیلی دوباره اصناف در کرج؛ برگزاری عروسی و عزا ممنوع شد

فرماندار کرج با توجه به افزایش جان باختگان کرونا از اعمال محدودیت‌های جدید در این …

معرفی کتاب «کوش پیل دندان: خلق یک ضد قهرمان»

«کوش پیل دندان» از نگاه ساسانیان مظهر بیداد است ساقی گازرانی نویسنده «کوش پیل دندان: …

ورود ایران به دوره فوق بحرانی آب در قرن پانزدهم

آیین باور – بدون اغراق باید پذیرفت که آب تنها منبع طبیعی است که حیات …

دیدگاهتان را بنویسید