???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / اقتصادی / مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان البرز:عملیات برداشت غلات در استان آغاز شد

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان البرز:عملیات برداشت غلات در استان آغاز شد

آیین باور- شروع عملیات برداشت غلات در سال زراعی ۹۶-۹۵ استان البرز خبر از فعالیت های اقتصادی و کارآفرینی روستائیان دارد.۴۲۰۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تا کنون خریداری شده است .

مهندس علی حیدری مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در این زمینه اعلام کرد: برداشت غلات استان البرز در سطح ۴۷۶۹ هکتار از اراضی جو و ۱۰۰۲۱ هکتار اراضی گندم استان البرز شروع شد.

وی با اعلام این مطلب که برای کشت محصول جو حدود ۶۰۰ تن و برای کشت محصول گندم ۱۵۵۰ تن بذور اصلاح شده تولیدی از طریق تولید کنندگان بذور تکثیری، تأمین و پس از عملیات بوجاری و ضدعفونی در بین کشاورزان توزیع شده بودافزود: سطح پوشش مزارع جو و گندم بترتیب با بذور اصلاح شده بالغ ۵۳ ، ۷۷ درصد از مزارع در سال زراعی ۹۶-۹۵ در استان البرز بوده است.

حیدری گفت: برای تسهیل در روند خرید محصول غله تولیدی استان، تمهیداتی چون هماهنگی و برنامه ریزی خرید محصول جو با شرکت پشتیبانی امور دام، برنامه ریزی و هماهنگی در خصوص خرید گندم با اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان انجام شد.

مهندس علی حیدری اظهار داشت: از بدو امر خرید جو در دو مرکز خرید استان ( مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد و  مرکز پشتیبانی امور دام ) با نظارت نماینده سازمان جهاد کشاورزی آغاز شد . تاکنون بالغ بر ۱۰۹۰ تن جو کاملاً کیفی با قیمت تضمینی ۱۰۳۰۰ ریال از کشاورزان خریداری شده است که پس از عرضه در بورس مبالغ مربوط به حساب کشاورزان واریز می گردد.
حیدری گفت: خرید گندم  در مراکز چهارگانه شامل مدیریت جهاد کشاورزی اشتهارد، سیلوی شهید علمی کرج، شرکت آردداران و کارخانه آرد سفید اکبری در جریان است و در مجموع از زمان شروع برداشت ۴۲۰۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تا این تاریخ از تولیدات استان به قیمت تضمینی ۱۳۰۰۰ ریال توسط مراکز خریداری شده است.
شایان ذکر است مقدار خرید جو در استان البرز در سال زراعی ۹۵-۹۴ حدود ۱۸۵۰ تن و گندم ۴۳۸۵۰ تن بوده است. در عین حال قیمت بازار آزاد جو در سال جاری نسبت به سال زراعی قبل بهبود یافته و بخشی از کشاورزان اقدام به فروش نقدی محصول جو خود به خریداران با قیمت توافقی ( نزدیک به قیمت تضمینی) مینمایند.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

درخواست تسریع استقرار نمایندگی وزارت امور خارجه در البرز

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز طی دیداری با معاون کنسولی، مجلس …

لیست شهدای تعیین وضعیت شده سلامت،۵ شهید در لیست کادر درمان البرز

آیین باور – تاکنون پرونده بیش از یکصد نفر از آسمانی شده های مدافعان سلامت در …

عرصه‌ی تپه‌ی تاریخی ملک‌آباد ساوجبلاغ آزاد شد

آیین باور _ فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از تخریب ساخت‌و‌ساز‌های …

دیدگاهتان را بنویسید