???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / اقتصادی / مقابله با قاچاق کالا در بازدید از واحدهای تولیدی راستی آزمایی می شود

مقابله با قاچاق کالا در بازدید از واحدهای تولیدی راستی آزمایی می شود

آیین باور_ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: خروجی اقدامات صورت گرفته در کمیسیون قاچاق کالا را در بازدید از واحدهای تولیدی استان باید راستی آزمایی کرد.
سعید ناجی با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از سه واحد تولیدی پوشاک در شهرک صنعتی سپهر که با همراهی اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان صورت گرفت، اظهار داشت: هدف از بازدیدهای میدانی که با حضور اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق استان صورت می گیرد، ارزیابی فعالیت ها، اقدامات و تصمیماتی است که از سوی اعضای این کمیسیون در حوزه های مختلف بویژه در عرصه پوشاک اتخاذ می شود.
وی افزود: تولید پوشاک یکی از موضوعاتی است که همواره در کشور نگرانی هایی را برای تاثیرپذیری در امر قاچاق به همراه داشته و این موضوع در خلال بررسی ها در امر تولید نشان می دهد که مجموعه اقدامات صورت گرفته توانسته است منجر به توجه لازم به تولید داخلی و رونق تولید شود.
این مسئول با مثبت ارزیابی کردن اقدامات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان البرز خاطر نشان کرد: به اذعان متولیان امر تولید در سطح استان بویژه در ماه های اخیر با گشایش بازارهای جدید مواجه بودیم که توانسته است علاوه بر افزایش تولید نقش موثری در ایجاد اشتغال موثر ایفا کند.
رویکرد دولت تدبیر و امید در بحث مهار قاچاق کالا جدی است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با تاکید بر اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید در بحث مهار کالای قاچاق جدی است، یادآور شد: بر اساس آمارهای موجود، بواسطه برگزاری جلسات مستمر، آسیب شناسی در حوزه های مختلف و در کنار آن ارزیابی های صورت گرفته حاکی از آن است که توفیقات خوبی در این زمینه صورت گرفته است که در بازدید و رصد فعالیت های مجموعه های تولیدی می توان سنجش قرار داد.
وی تاکیدات وزیر کشور، پیگیری های استاندار البرز به عنوان رئیس کمیسیون استان و برگزاری مرتب جلسات را حاکی از عزم دولت در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد که به صورت جدی در البرز دنبال می شود.
ناجی تصریح کرد: جلسات کمیسیون متمرکز بر حوزه های مهمی همچون؛ حوزه پوشاک، مواد غذایی و قاچاق معکوس که به عنوان یکی از موضوعات نگران کننده مورد توجه قرار گرفته به بحث گذاشته می شود. خوشبختانه در این راستا همدلی بسیار خوبی میان فعالان این حوزه از جمله؛ نیروی انتظامی، دادگستری، تعزیرات حکومتی ،فرمانداری ها و تمام دست اندرکاران در امر کنترل و مبارزه با قاچاق وجود دارد که توانستند در البرز اقدامات خوبی را رقم بزنند.
تولید کننده و مصرف کننده متضرران کالای قاچاق هستند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز از تولید کنندگان و مصرف کنندگان به عنوان متضرران واقعی یاد کرد و گفت: قاچاق کالا به عنوان پدیده ای مذموم در تمام دنیا شناخته شده است که هم به مصرف کننده و هم به تولید کننده ضرر می زند. علاوه بر این به لحاظ کیفیت قابل ارزیابی نبوده و به لحاظ بهداشت و سلامت نیز به دلیل عدم کنترل و نظارت دقیق از سوی مجاری قانونی بسیار آسیب رسان است. در کنار تمامی این مسائل به دلیل اینکه چرخه تولید را به شکل موثر طی نمی کند در گرداب رقابت نابرابر و ناسالم گرفتار شده و در نهایت منجر به کاهش رقابت و ورشکستگی می شود.
به گفته وی استمرار جلسات و پیگیری های موثر و همچنین دقت در کنترل مجاری ورودی کالاهای قاچاق می تواند به رونق تولید کمک کند.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

افزایش بستری بیماران کرونایی بین ۵ تا ۱۷ سال

آیین باور- فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش تعداد …

ثبت نام داوطلبان انتخابات شورای شهر و روستا الکترونیکی انجام می شود

آیین باور_رسید ثبت نام قطعی داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا را فرمانداری ها و …

اقامتگاه بومگردی کندر موافقت اصولی گرفت

آیین باور_صدور موافقت اصولی برای ایجاد اقامتگاه بومگرد‌ی در کرجمدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز …

دیدگاهتان را بنویسید