???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / اجتماعی / دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ : صدور کیفرخواست برای اختلاس 6 میلیارد ریالی از پست بانک هشتگرد

دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ : صدور کیفرخواست برای اختلاس 6 میلیارد ریالی از پست بانک هشتگرد

آیین باور- دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ از صدور کیفرخواست برای اختلاس 6 میلیارد ریالی و ایجاد آتش‌سوزی عمدی در پست بانک هشتگرد خبر داد.

حیدر جعفری دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ در تشریح آخرین جزئیات پرونده اختلاس 6 میلیارد ریالی و ایجاد حریق عمدی در شعبه پست بانک هشتگرد گفت: اواخر سال 94 گزارشی به دادسرای شهرستان ارجاع داده شد که در ساعات اولیه صبح، شعبه پست بانک این شهرستان دچار حریق شده و در آتش‌سوزی تعداد 800 پرونده شامل قراردادهای بانکی، مدارک وام گیرندگان، ضامن و … به ارزش ریالی 6 میلیارد ریال معدوم می‌شود.

وی افزود: با صدور دستور دادستانی، تحقیقات تخصصی در مورد این پرونده آغاز و در بررسی‌ها یکی از متصدیان بانک که عضو گروه اعتبارات بوده به عنوان مظنون مطرح می‌شود.

دادستانی عمومی و انقلاب ساوجبلاغ با اشاره به ابعاد مختلف این پرونده توضیح داد: در حین بررسی این پرونده شکایتی از طرف مدیر شعب پست بانک استان البرز بر علیه رئیس سابق پست بانک هشتگرد به اتهام سوء استفاده از مدارک اشخاص و مشتریان شعبه بدون اطلاع آن‌ها، سوء استفاده از اختیارات برای تشکیل پرونده‌های صوری و واریز کردن وجوه در قالب تسهیلات به حساب‌های مذکور و برداشت وجوه از آن‌ها مطرح شد که با این شکایت پرونده ابعاد وسیع‌تری پیدا کرد و هر دو متهم یعنی کارشناس اعتبارات و رئیس سابق شعبه هشتگرد بازداشت شدند.

وی افزود: پس از بررسی‌ها و جمع‌آوری ادله کافی تخلفات گسترده مالی و عمدی بودن آتش سوزی در این شعبه برای از بین بردن اسناد تخلف محرز شده و هر دو به اتهام آتش‌سوزی عمدی، سوء استفاده از اسناد اداری و بانکی، اختلاس به مبلغ 6 میلیارد ریال از طریق جعل و سندسازی اوراق بانکی تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند و هم اکنون پرونده برای تهیه کیفرخواست به دادگستری شهرستان ارسال شد.

 

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

چهل و پنجمین جلسه ستاد كرونا دانشگاه برگزار شد

در این نشست وضعیت بیماری کرونا و سازوکار لازم در بخش بهداشت ، درمان و …

هوای ناسالم میهمان البرزی‌ها می‌شود

ه گفته مدیرکل هواشناسی البرز کیفیت هوای استان به سبب تغییرات جوی، از امروز پنجشنبه …

دو ماه ديگر البرز از صادرکنندگان خوب واکسن کرونا در جهان می شود

آیین باور _پروژه های بیمارستانی ناتمام البرز تا پایان دولت به بهره برداری می رسند/استاندار …

پاسخی بگذارید