خانه / صفحه نخست / طالقان؛بزرگداشت چهلمین سالگرد درگذشت آیت الله طالقانی(ره)

طالقان؛بزرگداشت چهلمین سالگرد درگذشت آیت الله طالقانی(ره)

آیین نکوداشت چهلمین سالگرد رحلت ابوذر زمان حضرت آیت الله طالقانی (ره) در فرهنگسرای جلال آل احمد شهرستان طالقان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور پرشور قشرهای گوناگون مردم ، خانواده معظم شهدا، مسئولین کشوری و لشگری ، حجت الاسلام حسینی امام جمعه، حجت الاسلام کیایی نژاد از روحانیون مبارز و هم محلی آیت الله طالقانی و خانواده آیت الله طالقانی برگزار گردید، یاد و خاطره ی این مجاهد نستوه گرامی داشته شد.

کیایی نژاد از یاران و شاگردان آیت الله طالقانی سخنران این مراسم، مهمتری ویژگی شاخص ایشان را جذب حداکثری در پیشبرد اهداف انقلابی و دفع حداقلی برشمرد.

کیایی نژاد دفاع مقتدرانه آیت الله طالقانی از مواضع خود که برپایه مبانی و ارزش های اسلامی بود را شاخصه ی دیگر این استاد فرزانه دانست.

وی همچنین نیاز جامعه ی امروزی را به داشتن شخصیت هایی همچون  طالقانی دانست و گفت: اگر راه و سیره ی امام و مرحوم طالقانی را ادامه دهیم از سد تمام مشکلات عبور خواهیم کرد.

مهدی طالقانی فرزند مرحوم آیت الله طالقانی نیز در این مراسم خاطراتی را از این مجاهد نستوه بیان کرد.

وی از ویژ گی های مرحوم  آیت الله طالقانی به وقت شناسی و زمان شناسی اشاره کرد وگفت: آیت الله طالقانی هر موضوعی را در زمان خودش مطرح می کرد و ایشان اولین شخصیتی بود که بحث تفسیر قرآن و درس گرفتن و عمل کردن به قرآن را مطرح کرد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

تئاتر بچه های مسجد جریانی پویا و متعهد

آیین باور: تئاتر بچه های مسجد جریانی پویاست که می تواند به تئاتر متعهد جانی …

روز جهانی قربانیان ترافیک گرامی باد

Covidiot نوع مدرنی از (Idiot) ابلهان هستند که اصول قرنطینه را رعایت نمیکند و به این شکل جان خود و دیگران را به خطر می اندازد. روزتان مبارک

رئیس جمهور:همه مصوبات ستاد مقابله باید اجرا شوند

آیین باور_ رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا: هدف اصلی طرح جامع …

دیدگاهتان را بنویسید