خانه / آخرین نوشته ها / دستگیری فیشینگ کاران حرفه ای با ۱۰۰ فقره برداشت غیرمجاز

دستگیری فیشینگ کاران حرفه ای با ۱۰۰ فقره برداشت غیرمجاز

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس، گفت: اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی که با ایجاد کانال تلگرامی فروش لوازم آرایشی اقدام به هدایت طعمه های خود به درگاه جعلی پرداخت اینترنتی کرده و سپس با در اختیار گرفتن اطلاعات کارت بانکی، اقدام به تخلیه حساب ۱۰۰ نفر کرده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ “بیژن جنتی” با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده ای به پلیس فتا، مبنی بر چند مرحله برداشت غیرمجاز از حساب، به مبلغ ۱۱ میلیون ریال، رسیدگی به پرونده در دستورکار پلیس فتا شهرستان فردیس قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس، خاطر نشان کرد: ماموران در ابتدا پرینت حساب شاکی را بررسی کرده و حساب مقصدی را که وجه به آن واریز شده بود را شناسایی کردند.
سرهنگ جنتی، گفت: در ادامه ماموران با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم را در استان تهران شناسایی کرده و با دریافت نیابت قضائی به مخفیگاه متهم مراجعه و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس فتا شهرستان فردیس منتقل کردند.
وی گفت: متهم در مواجهه با مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۱۰۰ فقره کلاهبرداری اینترنتی با کمک یکی دیگر از همدستانش اقرار کرد.
این مقام انتظامی با اعلام این که میزان مبلغ کلاهبرداری شده توسط اعضای این باند حرفه ای ۵ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در ادامه مخفیگاه همدست متهم در منطقه پاکدشت استان تهران شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
سرهنگ جنتی در خصوص شیوه و روش کلاهبرداری اعضای این باند حرفه ای، گفت: متهمان با ایجاد یک کانال تلگرامی فروش لوازم آرایشی و تبلیغات گسترده در فضای مجازی، کاربران را به عضویت در کانال خود ترغیب کرده و با پیشنهاد خرید لوازم آرایشی با قیمت ارزان، آن ها را به درگاه جعلی پرداخت اینترنتی هدایت کرده و پس از دسترسی به اطلاعات حساب کاربران و تخلیه موجودی آن ها اقدام به برداشت وجه از طریق دستگاه pos و تبدیل آن ها به شمش طلا و سکه می کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس در پایان، گفت: عمل به توصیه های پلیس فتا در انجام تراکنش های مالی اینترنتی، ضامن در امان ماندن کاربران از دام کلاهبرداران اینترنتی است.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

میرجلال الدین کزازی :سپندارمذ یکی از هفت “بی آ گفت” نیاکان است

آیین باور – اگرجهانیان اندکی درباره جشن سپندارمذگان ما می‌دانستند، هرگز به ولنتاین دل خوش …

اطلاعیه قطعی گاز در کوی کارمندان شمالی

به منظورتوسعه شبکه گاز شهری، شرکت گاز استان البرز در نظر دارد گاز شهری بخشی …

بیمارستان‌های ایران چند ساله ساخته می‌شوند؟

حال باید دید که اولا اعتبار لازم برای اتمام و بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای وزارت بهداشت تامین خواهد شد و دوما این پروژه‌ها در موعد اعلام شده به بهره‌برداری می‌رسند و سوما بعد از افتتاح، این پروژه‌ها چقدر می‌توانند به مراقبت و درمان ایرانیان در زمان بحران، کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید