???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / ورزشی و تن درستی / پزشکی / دبیرکل سازمان ملل متحد: خاتمه دادن به ایدز، با همراهی جوامع میسر می شود

دبیرکل سازمان ملل متحد: خاتمه دادن به ایدز، با همراهی جوامع میسر می شود

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی ایدز، خاتمه دادن به ایدز را نیازمند همراهی جوامع عنوان کرد.

متن پیام به این شرح است:

پایان دادن به همه گیری ایدز تا سال ۲۰۳۰، همانگونه که متعهد به انجام آن بر اساس آرمان های توسعه پایدار هستیم، نیازمند تلاش مداوم مبتنی بر همکاری خواهد بود.

سازمان ملل متحد، دولت ها، جامعه مدنی و سایر شرکا با همکاری یکدیگر برای افزایش دسترسی به خدمات سلامت همچنین، جلوگیری از گسترش موارد جدید اچ آی وی تلاش کردند. بیش از ۲۳ میلیون انسان که با اچ آی وی زندگی می کنند، در ۲۰۱۸ خدمات درمانی دریافت کردند.

جوامع بشری در سراسر جهان در بطن این پاسخ قرار دارند، کمک به مردم برای احقاق حقوقشان، افزایش دسترسی به خدمات اجتماعی و سلامت عاری از انگ، تضمین اینکه خدمات به افرادی برسد که از همه آسیب پذیرتر و به حاشیه رانده شده ترند و فشار آورده شود تا قوانین تبعیض آمیز تغییر کنند. همانگونه که موضوع روز جهانی ایدز امسال به درستی تاکید دارد، جوامع تفاوت ایجاد می‌کنند.

در عین حال نیازهای رفع نشده هنوز باقی است. به عبارت دیگر رقم بی‌سابقه ۳۸ میلیون انسان با اچ آی وی زندگی می کنند در حالی که سال گذشته منابع مورد نیاز برای پاسخ به همه گیری، یک میلیارد دلار کاهش یافت. بیش از هر زمان دیگر، نیاز به بهره بردن از نقش سازمان های جامعه محوری است که مدافع همتایان خود هستند، خدمات اچ آی وی ارائه می دهند، از حقوق بشر دفاع و حمایت می کنند.

جایی که جوامع فعال هستند، شاهد تغییر هستیم، می بینیم که سرمایه گذاری نتیجه می دهد و نظاره گر برابری، احترام و کرامت هستیم.

با همراهی جوامع می توانیم به ایدز خاتمه دهیم.

گفتنی است، این پیام در مراسم روز جهانی ایدز که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، توسط اوگوچی دنیلز، هماهنگ کننده و نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران، قرائت شد.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

درخواست تسریع استقرار نمایندگی وزارت امور خارجه در البرز

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز طی دیداری با معاون کنسولی، مجلس …

لیست شهدای تعیین وضعیت شده سلامت،۵ شهید در لیست کادر درمان البرز

آیین باور – تاکنون پرونده بیش از یکصد نفر از آسمانی شده های مدافعان سلامت در …

یک سالگی کووید ۱۹: کرونای انگلیسی جوانان را بیشتر درگیر می‌کند/ تهران و البرز دو نگرانی اصلی

گروه استان‌ها ـ درحالی یک سال از آغاز همه‌گیری کرونا در کشور می‌گذرد که در …

دیدگاهتان را بنویسید