خانه / آخرین نوشته ها / مناطق کم برخوردار در اولویت تخصیص اعتبار آسیب اجتماعی

مناطق کم برخوردار در اولویت تخصیص اعتبار آسیب اجتماعی

تخصیص اعتبارات کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با اولویت مناطق کم تر برخوردار صورت می گیرد

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه کنترل وکاهش آسیبهای اجتماعی، آموزش حقوق شهروندی و ارتقا سرمایه اجتماعی سه اولویت مهم کاری استان در حوزه اجتماعی است، گفت: اعتبارات کاهش آسیب‌های اجتماعی به البرز از سوی وزارت کشور تخصیص داده می شود.

فردی با بیان این مطلب در جلسه هماهنگی و بررسی برنامه های دستگاه های اجتماعی و فرهنگی در خصوص اختصاص اعتبارات اجتماعی جهت کاهش اسیب های اجتماعی اظهار داشت: سازمان امور اجتماعی وزارت کشور هر ساله برای کاهش اسیب های اجتماعی استان ها اعتباراتی را تخصیص و ابلاغ می کند.
وی با بیان اینکه استان البرز بعنوان ایران کوچک سرشار از خرده فرهنگ هاست تصریح کرد:  باید کار با حساسیت پیش برود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی افزود: اعتبارات مذکور به دلیل زمان محدود و جلوگیری از بازگشت اعتبار نیازمند برنامه ریزی اجتماعی و فرهنگی متولی می باشد  که بایستی از سوی دستگاه های متولی به طور دقیق انجام گیرد.
وی افزود: ادارات و دستگاه های اجرایی ذیربط در تهیه برنامه های مربوطه نگاه ویژه و خاص به مناطق کم تر برخوردار داشته باشند.
فردی گفت:  اعتبارات اختصاص یافته برای تعمیر و تجهیز مراکز اجتماعی و فرهنگی مناطق حاشیه نشین استان مانند مراکز اموزشی ورزشی بهداشتی فرهنگی و هنری کتابخانه و … که در اولویت قرار دارند.

وی افزود: توجه به مناطق کم تر برخوردار و ارائه امکانات و خدمات در این مناطق موجب کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق خواهد شد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مشکلات محیط‌ زیست ما بیشتر حاکمیتی است/وزارت جهاد کشاورزی تبدیل به بنگاه فروش سم و کود شده

آموزش‌های تحمیلی موجب دلزدگی بچه‌ها می‌شود. اتفاقا آموزش حفاظت نباید در قالب متون درسی باشد، …

۱۸ مورد جدید جذام در سال گذشته گزارش شده است

در گذشته‌های دور به واسطه نبود درمان موثر، مبتلایان به جذام از جمع و حتی خانواده رانده شده و به مراکز و مناطق دور افتاده نظیر آسایشگاه بابا باغی تبریز می‌رفتند؛ برخی از این بیماران درمان شده و چند نسل بعدی از فرزندان سالم‌شان همچنان در این مناطق زندگی می‌کنند و به همین خاطر برخی خدمات دولتی نظیر آموزش و پرورش و بهداشت و درمان در این مرکز ارائه می‌شود.

معاوضه ژئوپارک جهانی قشم با میگو!

براساس قوانین داخلی و اداری، مدیریت ژئوپارک و محیط‌ زیست منطقه مستقیماً نمی‌توانند شکایتی را مطرح کنند باید از طریق مدیریت امور حقوقی و قرارداد‌های سازمان منطقه آزاد این پروسه دنبال شود.

دیدگاهتان را بنویسید