خانه / ایرانگردی / مدیرکل منابع طبیعی البرز: بیش از ۸۰ درصد حوزه آبخیزاستان، سیل خیز است

مدیرکل منابع طبیعی البرز: بیش از ۸۰ درصد حوزه آبخیزاستان، سیل خیز است

مدیرکل منابع طبیعی در پانزدهمین جلسه مدیریت بحران استان اعلام کرد : بیش از ۸۰ درصد حوزه های آبخیز استان سیل خیز است و نیاز به مدیریت جامع دارد.

وی با اشاره به موفقیت در جذب اعتبار از محل صندوق توسعه ملی  گفت: اجرای عملیات مکانیکی، بیولوژیکی و … در عرصه های منابع طبیعی(در سال ۱۳۹۷، ۱۷ میلیارد و سال ۹۸ بالغ بر ۳۶ میلیارد) هزینه در بر داشت وهمچنین  با تخصیص  اعتبار استانی و تحقق یافتن تفاهم نامه با استانداری در حوزه های آبخیز شهری نیز می توانیم اقدامات موثر دیگری را در برنامه های آتی یه انجام برسانیم.

مهندس فرضی ضمن تاکید بر ضرورت اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری در استان البرز ، تصریح کرد  وجود سدهای مخزنی امیرکبیر و طالقان لزوم کنترل رسوبات در حوزه های آبخیز بالادست جهت جلوگیری از ورود به مخازن سدهای موجود را نباید نادیده گرفت .

وی افزود: برابر ابلاغیه  نماینده  مقام معظم رهبری  و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیرامون طرح مقابله با آلودگی آب شرب تهران بزرگ و با توجه به مشکلاتی از جمله سازندهای حساس استان و فرسایش و پراکنش زمین لغزش ها، مدیریت جامع حوزه های آبخیز نیاز حیاتی است.

فرضی خاطر نشان کرد: اثر بخشی فعالیت های آبخیزداری در کنترل سیلاب، تغذیه آبخوان ها، کنترل فرسایش و رسوب و نیز افزایش پوشش گیاهی،  افزایش همکاری و مشارکت مردمی و نیز برخی نهادها در فعالیت های آّبخیز داری را به همراه داشته است .

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

«حسنین» قدیمی‌ترین چاپ کتاب کودک در دوره قاجار است

دبیر مجموعه «گنجینه تاریخ ادبیات کودک و نوجوان» می گوید:: قدیمی‌ترین کتاب کودکی که با …

گروه‌بندی سنی نهایی باید از سوی خانواده‌ها انجام شود

مصطفی رحماندوست معتقد است رده‌بندی سنی کانون پرورش فکری به خانواده‌ها یادآوری می‌کند که هرکتابی …

محمود آباد به کرج ملحق شد

تعیین تکلیف روستای محمودآباد و الحاق آن به شهر کرج سال ها مورد بحث و …

دیدگاهتان را بنویسید