خانه / آخرین نوشته ها / مدیرکل منابع طبیعی البرز: بیش از ۸۰ درصد حوزه آبخیزاستان، سیل خیز است

مدیرکل منابع طبیعی البرز: بیش از ۸۰ درصد حوزه آبخیزاستان، سیل خیز است

مدیرکل منابع طبیعی در پانزدهمین جلسه مدیریت بحران استان اعلام کرد : بیش از ۸۰ درصد حوزه های آبخیز استان سیل خیز است و نیاز به مدیریت جامع دارد.

وی با اشاره به موفقیت در جذب اعتبار از محل صندوق توسعه ملی  گفت: اجرای عملیات مکانیکی، بیولوژیکی و … در عرصه های منابع طبیعی(در سال ۱۳۹۷، ۱۷ میلیارد و سال ۹۸ بالغ بر ۳۶ میلیارد) هزینه در بر داشت وهمچنین  با تخصیص  اعتبار استانی و تحقق یافتن تفاهم نامه با استانداری در حوزه های آبخیز شهری نیز می توانیم اقدامات موثر دیگری را در برنامه های آتی یه انجام برسانیم.

مهندس فرضی ضمن تاکید بر ضرورت اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری در استان البرز ، تصریح کرد  وجود سدهای مخزنی امیرکبیر و طالقان لزوم کنترل رسوبات در حوزه های آبخیز بالادست جهت جلوگیری از ورود به مخازن سدهای موجود را نباید نادیده گرفت .

وی افزود: برابر ابلاغیه  نماینده  مقام معظم رهبری  و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیرامون طرح مقابله با آلودگی آب شرب تهران بزرگ و با توجه به مشکلاتی از جمله سازندهای حساس استان و فرسایش و پراکنش زمین لغزش ها، مدیریت جامع حوزه های آبخیز نیاز حیاتی است.

فرضی خاطر نشان کرد: اثر بخشی فعالیت های آبخیزداری در کنترل سیلاب، تغذیه آبخوان ها، کنترل فرسایش و رسوب و نیز افزایش پوشش گیاهی،  افزایش همکاری و مشارکت مردمی و نیز برخی نهادها در فعالیت های آّبخیز داری را به همراه داشته است .

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

طرح ملی نهضت سبز در استان البرز برگزار شد

۱۴ آذر ماه همزمان با سراسر کشور طرح مردمی”نهضت سبز” در استان البرز اجرا شد.مهندس …

کارگروه رصد و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی تشکیل شد

آیین باور – تشکیل کارگروه رصد فضای مجازی و شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی …

اطلاعیه قطعی گاز در نظرآباد

به منظورتوسعه شبکه گاز شهری، شرکت گاز استان البرز در نظر دارد گاز شهری بخشی …

دیدگاهتان را بنویسید