خانه / خبر / انتخابات فعالان هنرهای سنتی برگزار شد

انتخابات فعالان هنرهای سنتی برگزار شد

آیین باور- انتخابات فعالان هنرهای سنتی برای حضور در مجمع مشورتی زنان استان البرز برگزار شد.

علی عبادی معاون صنایع دستی ای استان از برگزاری انتخابات فعالان هنرهای سنتی برای حضور در مجمع مشورتی زنان استان البرز خبر داد.

وی در این باره گفت: با توجه به اینکه طرح پیشنهادی مجمع مشورتی زنان البرز به همت دفتر امور بانوان استانداری البرز و با هدف شناسایی و معرفی ظرفیت های بانوان استان در تمامی عرصه ها و افزایش نقش زنان در فرایند تصمیم گیری های استانی در دست اقدام می باشد، اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان البرز به عنوان متولی اصلی فعالیت‌های حوزه هنرهای سنتی در استان طی فراخوانی اقدام به دعوت از هنرمندان و فعالان این حوزه برای برگزاری انتخابات فعالان در این عرصه برای حضور در مجمع مشورتی زنان استان البرز کرد.

عبادی اضافه کرد: این انتخابات همزمان با مرکز استان در شهرستان های ساوجبلاغ ،نظرآباد و طالقان نیز برگزار شد و طی آن افرادی که بالاتری رای ها را در میان هنرمندان کسب کرده بودند به عنوان نمایندگان فعالان هنرهای سنتی در استان به این مجمع معرفی شدند.

معاون صنایع دستی استان البرز افزود : سهم شهرستان کرج در این مجمع سه هنرمند در رشته های زیورآلات سنتی ،حکاکی روی چرم و طراحی سنتی بوده است و سهم شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد به ترتیب با دو هنرمند از رشته‌های تکه‌دوزی و قلمزنی و دو هنرمند از رشته‌های رودوزی های سنتی و تولیدات چرمی دست دوز بوده است همچنین شهرستان طالقان نیز هنرمندی را در رشته گلیم بافی به این مجمع معرفی نمود.

عبادی در پایان گفت: تمامی تلاش مجموعه صنایع دستی استان رشد و بالندگی هنرهای سنتی در کنار بازاریابی و فروش درست می باشد امید است حضور بانوان هنرمند در مجمع مشورتی زنان استان البرز در جهت ارائه راهکارهای مناسب به منظور رشد هنرهای سنتی در استان تاثیر گذار باشد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

سرپرست دانشگاه هشدار داد : فاز سوم کرونا در راه است

دکتر فتحی : کرونا نباید برای مردم یک امر عادی تلقی شود / کرونا همچنان …

اعضای بازداشتی شورای روستا و دهیاری محمودآباد کرج چه کسانی هستند؟

آیین باو ر- جواد یاوری معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت تعدادی از …

مردم می گویند درختان را قطع نکنید/نماینده شورا می گوید اعتراض هدفدار است !

مهدی حاجی قاسمی:شهردار کرج پیوست ها و شرایط احداث زیرگذر جمهوری را به اطلاع مردم …

دیدگاهتان را بنویسید