خانه / آخرین نوشته ها / پرتقال فروش جمعیت البرز را پیدا کنیم/ کرج شهری در مرکز حاشیه !

پرتقال فروش جمعیت البرز را پیدا کنیم/ کرج شهری در مرکز حاشیه !

یادداشت آیین باور/ فریبا کلاهی

– معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز شب گذشته با بیان اینکه ۶۲ نقطه حاشیه نشین با بیش از ۹۰۰ هزار نفر جمعیت در استان وجود دارد،گفت: دراین راستا نگاه ویژه و افزایش اعتبار به نقاط حاشیه نشین البرز توسط سازمان امور اجتماعی وزارت کشوراز ضروریات است.


حال جای پرسش و تعجب دارد که چه طور می شود در برخی اخبار رسمی ۹۶تا ۹۸ درصد جمعیت استان در کرج زندگی کنند یعنی عددی دور و بر ۲/۶۵۸/۱۵۲ نفر و از سوی دیگر ۹۰۰ هزار نفر هم در حاشیه باشند؟ یعنی رقمی معادل ۳۳ در صد جمعیت کل استان .

این در حالیست که طبق آمار رسمی جمعیت کل استان البرز ۲٬۷۱۲٬۴۰۰ نفر بوده و جمعیت شهر کرج نیز ۱٬۶۱۴٬۶۲۶ نفر است یعنی تنها ۱۹۷/۷۷۴ نفر در ۴ شهر دیگر استان زندگی می کنند ؟!

به طور متوسط چیزی حدود چهل و نه هزار و چهار صد و چهل و سه نفر و نصفی!(۴۹۴۴۳.۵ ) در فردیس و اشتهارد و ساوجبلاغ و طالقان و ……
فارغ از اینکه این عدد و رقم ها چه قدر صحیح هستند که ( معمولا در ایران چیزی به نام علم آمار وجود خارجی ندارد و هرگز قابل اتکا و و اعتماد نیست مردم هم از ترس اینکه چیزی ازشان گرفته نشود امار نمی دهند و جمعیت کرج و البرز سیال است ؛می خواهم بپرسم :
آقایان مدیر استان. از بخشداری و شهرداری و فرمانداری و استانداری. این شهر چه طور مدیریت می شود که از جمعیت دو و خورده ای اش ۹۰۰/۰۰۰ نفر در حاشیه زندگی می کنند نزدیک به نیمی از جمعیت. یعنی ۳۳ درصد آدمیزاد ی که بیمارستان و مدرسه و بهداشت و اخلاقشان زیر سوال است . یعنی تامین استاندارد های زندگی برای این جمعیت جای پرسش دارد . اعتیاد و فقر و فحشا و نزاع و ضرب و جرح و بازداشت و تامین خوراک انسانی ! برای ۵ زندان کرج!؟

شان باغ شهری که زیر ساختمانهای سیمانی دفن شد این نبود. شان استانی که آیت الله طالقانی و کلهر و امیرخانی ها در آن نفس کشیدند و جلال پرور بود این نبود. با این فضا و هوا و تعطیلی علم و تدبیر دیگر هیچ نام ماندگاری در استان بالنده نخواهد شد.

بدون تدبیر برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی و تامین استاندارد اتوبوسها و عدم تعیین تکلیف ۱۴ ساله قطار شهری و هزاران مجوز بی حساب تجاری یواشکی و غیره و ذالک آمار ترسناک تری در راهند. مهاجرانی چون فاتح یزدی را خدا رحمت کند لااقل چهار تا باغ و درخت کارخانه فعال به میراث گذاشت شما مدیران مهاجر برای استان چه میراثی خواهید گذاشت ؟

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

بازدید معاون رییس جمهور و استاندار البرز از قطعه یک آزادراه تهران شمال

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی استاندار البرز از …

دومین دوره جشنواره «جوان موفق» استان البرز برگزار می شود

دبیر جشنواره «جوان موفق» استان البرز از برگزاری دومین دوره این جشنواره به همت دفتر …

معاون سیاسی، امنیتی استاندار البرز: انقلاب را برای نسل هایی که ندیده اند تبیین کنید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز: رویکرد گفتمان انقلاب اسلامی در برنامه های دهه …

دیدگاهتان را بنویسید