خانه / ایرانگردی / ۸ هزار تماس ۳ هزار ماموریت اورژانس در ۱۵ روز

۸ هزار تماس ۳ هزار ماموریت اورژانس در ۱۵ روز

در دومین هفته از دی ماه ۹۸ کارشناسان پرستاری واحد ارتباطات و تریاژ تلفنی مرکز اورژانس ۱۱۵ البرز به ۸ هزار و ۷۶۷ تماس تلفنی پاسخگو بودند و  برای انجام ۳ هزار ماموریت نیز اعزام شدند.

مهرداد بابایی رییس مرکز فوریتن های پزشکی البرز گفت: در جریان انجام این تعداد ماموریت، ۳۰۲ مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و ۲ هزار و ۶۹۷ ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومین حوادث غیر ترافیکی صورت گرفت.

وی افزود: تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ البرز بالغ بر هزار و ۱۷۷ نفر بوده و هزار و ۲۵۴ نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

همچنین در هفته گذشته کارشناسان فوریت‌های پزشکی البرز به ۱۲ نفر با مشکل مسمومیت با مونوکسید کربن خدمات درمانی پیش بیمارستانی ارائه دادند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت اورژانس هوایی البرز طی هفته‌ای که گذشت گفت: ۳ ماموریت هوایی  نیز با موفقیت انجام شد  و طی آن‌ موفق به نجات شش مصدوم بدحال شدیم.

بابایی افزود: در پی اقادامات اورژانس البرز ، مرد جوان ۳۵ ساله‌ای که در اثر بریدگی در ناحیه گردن و پارگی نای دچار خونریزی شدید و اختلال تنفسی شده بود  پس از انجام اقدامات درمانی حفظ حیات که توسط تکنسین‌های آمبولانس اعزامی، مصدوم از مرگ حتمی نجات یافته و به دنبال انتقال سریع توسط بالگرد اورژانس هوایی و ادامه اقدامات درمانی، در کمترین زمان به بیمارستان البرز انتقال یافته و بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت.

وی گفت: به گفته جراحان و متخصصین، در صورت طولانی شدن زمان انتقال مصدوم به بیمارستان، مرد جوان هیچ شانسی برای ادامه زندگی نداشت. خوشبختانه با اقدامات به موقع و تلاش‌های همه عوامل دست اندرکار، در حال حاضر فرد مذکور در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان البرز کرج در وضعیت مطلوب، هوشیاری کامل و رو به بهبود بستری است.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو_ ایران: موزه دیدار اهل قبور نیست، دیدار اهل حضور است

آیین باور – عبدالمهدی مستکین مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو_ ایران عنوان کرد که …

پیام تبریک دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو؛ زادروز استاد موحد؛ عرفان‌پژوه، تاریخ‌نگار و مولوی‌پژوه

حجت الله ایوبی در پیامی با اشاره به جایگاه والای استاد محمدعلی موحد، پیر ‌پاینده …

فقدان تلخ خالق تصاویر طنز، حسن توفیق درگذشت

حسن توفیق» کاریکاتوریست پیشکسوت کشورمان در ۹۵ سالگی درگذشت.  «حسن توفیق» کاریکاتوریست و مدیرمسئول نشریه «توفیق» …

دیدگاهتان را بنویسید