خانه / ورزشی و تن درستی / پزشکی / هوس های غذایی نشانه چیست؟

هوس های غذایی نشانه چیست؟

رای همه ما این موضوع پیش آمده است که هوس یک ماده غذایی را داشته باشیم و معمولا این هوس ها به سمت و سوی تنقلات و خوراکی های نه چندان سالم سوق داده می شود. به نقل از «ایت لایو»، کارشناسان بر این باورند که هوس خوردن بعضی ازغذاها نشانگر فرایندهایی است که در بدن ما رخ می دهد.اما نشانه هایی که باید جدی بگیریم:

غذای شیرین

هوس مصرف مواد غذایی شیرین بسیار شایع است و می تواند نشانه ای از چند مورد باشد. اگر تمایل شدید برای مصرف کیک و شیرینی احساس می کنید، ممکن است با مشکلات گوارشی، خستگی یا خواب مواجه باشید. این شرایط به دلیل کمبود انرژی است که به طور مستقیم طحال و معده را تحت تاثیر قرار می دهد.

شما نباید گرفتار این هوس ها شوید زیرا اگرچه قند هوس را فرو می نشاند و به طور موقت سطح انرژی را افزایش می دهد، اما شرایط در آینده بدتر می شود و به مصرف هرچه بیشتر مواد غذایی شیرین مشتاق تر می شوید.

غذای تند

اگر به خوردن غذاهای تند و پرادویه تمایل دارید، ممکن است بدن در تلاش برای محافظت از شما در برابر بیماری باشد.این نوع هوس می تواند به معنای هشدار بدن درباره نیاز سیستم ایمنی به حمایت و پشتیبانی بیشتر باشد.

غذای شور

در حقیقت، این بدن شما نیست که نیازمند نمک است بلکه کلیه ها موجب می شود تا غذای شور مصرف کنید. فقدان جریان انرژی در کلیه ها به هوس مصرف غذاهای شور منجر می شود. گرفتار شدن در این هوس می تواند به مشکلات مختلف مانند درد مفاصل و خستگی منجر شود.

غذای تلخ

در طب سنتی چینی، هوس خوردن مواد غذایی تلخ با عنصر آتش پیوند خورده و نمادی از انرژی قلب است. چینی ها عقیده دارند غذاهای تلخ می تواند به دفع حرارت از بدن کمک کند که این شرایط می تواند خشم، بی ثباتی عاطفی و اضطراب را کاهش دهد.

غذای ترش

هوس خوردن غذای ترش یعنی تمایل به مصرف چربی بیشتر. اگر به میزان کافی چربی های سالم دریافت نکنید، این شرایط می تواند نبود تعادل در کبد را به همراه داشته باشد که می تواند میل شدید به مصرف غذاهای سرخ شده و چرب را افزایش دهد. نبود تعادل در کبد ممکن است به افسردگی، سفتی عضلانی و میگرن نیز منجر شود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

انتقاد رییس شورای شهر کرج: منابع آبی کرج عمدتاً در اختیار پایتخت نشینان قرار می‌گیرد

رئیس‌شورای شهر کرج با بیان اینکه افت شدید و قطعی مکرر آب به معضلی جدید …

توصیه های ضدکرونایی برای داوطلبان کنکور

با وجود برخی درخواست‌ها جهت تعویق کنکورهای امسال از جمله کنکور دکتری، کارشناسی ارشد و …

رئیس علوم پزشکی البرزخبر داد : آخرین وضعیت کووید ۱۹ در استان

از دیروز تا امروز ۱۵ مرداد – ۸۱ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز …

دیدگاهتان را بنویسید