???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / اجتماعی / وزیر بهداشت: ۱۶۹ مادر باردار به محل های امن در سیل سیستان و بلوچستان منتقل شدند

وزیر بهداشت: ۱۶۹ مادر باردار به محل های امن در سیل سیستان و بلوچستان منتقل شدند

وزیر بهداشت گفت: گرچه نعمات آسمانی باران، برای مردم استان سیستان و بلوچستان، بعد از مدت های زیاد، خبرهای خوشی است اما فراوانی بارندگی ها، زحماتی را برای آنها در این استان ایجاد کرده است.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه نشست با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و بررسی مشکلات مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: خوشبختانه با تجاربی که همکاران بنده در سیلاب های گسترده بهار امسال در استانهای مختلف داشتند، زحمت همکاران ما در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان، کمتر از قبل شد.

وی افزود: اندوخته های سیلاب های گسترده ابتدای سال باعث شد که قبل از گرفتاری در سیلاب ها، موارد پر خطر حوزه سلامت، مدیریت شود. خوشبختانه ۱۶۹ مادر باردار از محل های پرخطر توسط اورژانس به محل های امن منتقل شدند و تمهیدات بسیار خوبی برای ارسال و ذخیره کردن داروهای مورد نیاز در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اتخاذ شده بود.

وزیر بهداشت با اشاره به خدمت رسانی سه فروند بالگرد اورژانس هوایی در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان، یادآور شد: خوشبختانه حتی یک مورد فوتی در سیل این استان نداشتیم و افراد حادثه دیده نیز به موقع به مراکز درمانی، منتقل شده اند.

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: لاشه های حیوانات اهلی می توانند تبدیل به کانون های عفونی شوند که تجربیات سیلاب های بهار امسال به ما کمک کرد که این لاشه ها توسط صورتجلسه های همکاران ما در دانشگاه های علوم پزشکی، مورد تایید سازمان دامپزشکی کل کشور، بیمه ها و سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار گیرد تا سرعت جمع آوری و معدوم سازی لاشه های حیوانات افزایش یابد و با مخاطرات بیماری ها روبرو نباشیم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه هیچ مشکلی در حوزه دارو و نیروی انسانی و سایر موارد در حوزه سلامت در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوجستان نداریم.

وزیر بهداشت اضافه کرد: بزرگترین خسارتی که می توانست در سیل استان سیستان و بلوچستان، همه ما را غصه دار کند، خسارت جانی بود و خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده در مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی این استان، ۱۶۹ مادر باردار و تعداد قابل توجهی از جمعیت آسیب پذیر و بیماران قبل از سیل، به محل های امن منتقل شدند.

دکتر نمکی یادآور شد: در این سفر علاوه بر معاون درمان وزارت بهداشت و همچنین رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، دکتر تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت نیز برای جبران خسارت های وارده به مراکز بهداشتی و درمانی حضور دارد و برآوردی از خسارت ها به زیرساخت ها در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تهیه شده است.

وی افزود: نخواهیم گذاشت که خانه بهداشت یا مرکز بهداشتی و درمانی، تخریب شده، باقی بماند و بر اساس برآوردها، حدود ۷ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر وارد شده که برای بررسی های دقیق این خسارت، تیمی از وزارت بهداشت پس از فروکش کردن آب، به این مناطق اعزام می شوند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بزرگترین اولویت ما در مبارزه با بیماری های واگیر، آموزش مردم است، گفت: رسانه ها و سازمان صدا و سیما باید در ارائه آموزش های لازم به مردم در جهت کنترل بیماری ها به وزارت بهداشت کمک کنند و پس از آن، نقش همکاری های بین بخشی، بسیار مهم و اساسی است و همه بخش ها باید به کمک وزارت بهداشت بیایند و یا ما به آنها کمک کنیم تا این وضعیت، مهار شود.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

اطلاعیه نوروزی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا

باسمه تعالیاطلاعیه نوروزی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ملت شریف ایران اکنون که …

ممنوعیت فعالیت دستفروشان در شهر های قرمز و نارنجی

پیام های اطلاع رسانی و آموزشی ویژه دستفروشان• دستفروشان در شهرهای با وضعیت قرمز و …

چگونگی پذیرش بیمار بدون دفترچه در بیمارستان‌های دولتی

رئیس بیمارستان سینا درباره حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی و اقدامات انجام شده در این …

دیدگاهتان را بنویسید