خانه / خبر / فرماندار گلایه کرد: توزیع سرانه آموزشی در پهنه جنوب و غرب کرج عادلانه نیست

فرماندار گلایه کرد: توزیع سرانه آموزشی در پهنه جنوب و غرب کرج عادلانه نیست

آیین باور- فرماندار کرج با اشاره به اهتمام جدی مقام عالی دولت در استان پیرامون پیگیری مسایل مربوط به حوزه آموزش و پرورش، خواستار توزیع عادلانه سرانه های آموزشی در پهنه جنوبی و غربی شهرستان کرج شد.
«غفور قاسم پور» در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور دکترشهبازی استاندار البرز برگزار شد؛ با اشاره به کمبود تجهیزات و امکانات ، فضاهای آموزشی در شهرستان کرج اظهار داشت: تخصیص سرانه های آموزشی در پهنه جنوبی و غربی شهرستان کرج عادلانه نیست به ویژه عدم توجه به اتمام و تکمیل پروژه ها در مناطق حاشیه نشین جنوبی و غربی کرج دغدغه جدی در نظام آموزشی این شهرستان بشمار می رود.
*آموزش و پرورش تسهیل گر در آموزش آسیب های اجتماعی باشد
وی همچنین با بیان اینکه باید دوره های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی جهت آگاهی فرزندان ساکن در این مناطق برگزار شود، تصریح کرد: برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه آسیب های اجتماعی توسط آموزش و پرورش، بهزیستی و نیروی انتظامی میتواند تأثیربسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

فرماندار کرج همچنین از کم کاری ادارات در پاسخگویی به مکاتبات شورای آموزش پرورش انتقاد کرد و افزود: در شورای اداری شهرستان نیز به روسای ادارات این مهم را متذکر شده ام.
*نقش آموزش و پرورش در تجهیز شعب اخذ رأی ویژه است
معاون استاندار در ادامه با بیان اینکه در امر برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس، آموزش و پرورش کمک ویژه ای بلحاظ تامین نیروی انسانی و تجهیزات شعب اخذ رأی خواهد داشت، افزود: از تعداد ۷۰۴ شعبه اخذ رأی در شهرستان کرج، ۵۰ درصد در مدارس و مابقی در مساجد مستقر خواهد شد که آموزش و پرورش استان در تجهیز این شعب نیز همکاری ویژه ای با ستاد انتخابات شهرستان کرج خواهد داشت و جا دارد از مجموعه ی آموزش و پرورش بویژه مدیرکل محترم تقدیر و تشکر نمایم.
*لزوم ترک تشریفات در احداث بناهای آموزشی
فرماندار کرج همچنین بر ضرورت تسریع در امر احداث بنای مدارس بدون رعایت تشریفات صدور پروانه نیز تأکید و با اشاره به نصح صریح قانون در این رابطه خاطرنشان کرد: طبق تبصره ۱ ماده واحده قانون صدور مجوز احداث بنا، بر و کف کفایت می کند و برای تکمیل زیرساخت های آموزشی نباید مانع تراشی گردد، در این رابطه نیز پیگیری های لازم صورت گرفته و نیاز است که شهرداری های شهرستان نیز به این امر توجه بیشتر داشته باشند.

قاسم پور تصریح کرد: بنیاد مسکن می بایست جهت صدور مجوز احداث بناهای آموزشی روستایی نیز همکاری لازم را معمول دارد.
*قطع انشعاب مدارس کرج بدون هماهنگی فرمانداری ممنوع
فرماندار کرج در ادامه گفت: تذکری نیز به ادارات شهرستان داده شده که بدون هماهنگی فرمانداری حق قطع انشعاب مدارس را ندارند .
فرماندار کرج با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت اساتید و دانشگاهیان در تشکیل اتاق فکر و برون رفت از دغدغه های حوزه آموزش در مدارس گفت: باید گزارشی از سند تحول بنیادین آموزش پرورش ارائه شود چرا که هدف تعلیم و تربیت، رشد همه جانبه دانش آموزان در همه فعالیت ها است.
وی افزود: معرفی لیست مدارس محروم توسط آموزش پرورش به بنیاد برکت در دستور کار قرار گیرد.
قاسم پور گفت: پیش بینی زمین جهت جانمایی و احداث مدارس جدید در مناطق پرجمعیت و شهرکهای جدید با تخصیص اعتبار از سوی اداره نوسازی مدارس بخشی از دغدغه ها در حوزه زیرساخت های آموزشی را برطرف خواهد ساخت.
فرماندار کرج در پایان افزود: مقام عالی دولت در استان اهتمام جدی در حوزه آموزش و پرورش دارند و مسایل مرتبط را به جد مورد پیگیری قرار می دهند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

دهیار فرح آباد فردیس بازداشت شد

بازداشت دهیار و یکی از کارکنان دهیاری «فرخ آباد» فردیس به دلیل اتهامات مالی حسین …

سرپرست دانشگاه هشدار داد : فاز سوم کرونا در راه است

دکتر فتحی : کرونا نباید برای مردم یک امر عادی تلقی شود / کرونا همچنان …

اعضای بازداشتی شورای روستا و دهیاری محمودآباد کرج چه کسانی هستند؟

آیین باو ر- جواد یاوری معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت تعدادی از …

دیدگاهتان را بنویسید