خانه / آخرین نوشته ها / مدیر کل محیط زیست البرز: در بحث هوای پاک،برخی دستگاه‌ها به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند

مدیر کل محیط زیست البرز: در بحث هوای پاک،برخی دستگاه‌ها به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: اکنون در مرحله ای قرار داریم که پایش واحدهای صنعتی و منابع آلاینده را مستمر در دستور کار قرار دادیم.

فردین حکیمی گفت: در اجرای پایش ها با توجه به همه مشکلات پیش رو در تمام شهرستانها اولویت بر این است که تمام منابع آلاینده چه در بخش هوا چه در بخش فاضلاب ها رصد شود و اگر به اخطاریه ها توجه نکنند پیگیری های قضایی انجام می شود و با صنایع آلاینده برخورد خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز افزود: در بحث قانون هوای پاک بیش از ۱۵ دستگاه اجرایی وظیفه مستقیم دارد تمامی موضوع‌های مرتبط را قانون هوای پاک در کارگروه کاهش آلودگی هوا بررسی می‌شود از دستگاه‌های اجرایی گزارش گرفته می شود هر چند برخی از دستگاه‌ها اقدامات خوبی در اجرای قانون هوای پاک داشتن مثل شرکت گاز استان ولی برخی از دستگاه‌های اجرایی استان کماکان به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند حکیمی گفت: بحث محیط زیست بحث سلامت مردم است و قطعاً باید در اولویت قرار بگیرد.

حکیمی گفت: امسال بیش از ۱۵ جلسه کمیته اضطرار برگزار شد و مدارس تعطیل شدند و صدمات زیادی از لحاظ آموزشی به دانش آموزان وارد شد که همه این موارد یک هشدار است. حکیمی توصیه کرد علیرغم این که دستگاه‌های اجرایی وظایفی دارند که باید انجام شود مشارکت مردمی هم مهم است و تقاضا داریم در خصوص محیط زیست و هوای پاک همه مردم ما را همراهی کنند تا شاهد بهبود وضعیت هوا در استان باشیم.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

جلسه هم اندیشی مدیریت نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل برگزار شد

با حضور مدیر کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو …

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خبر داد: تولید ۵ واکسن جدید برای اولین بار در کشور

تولید ۵ واکسن جدید برای اولین بار در کشور

میرجلال الدین کزازی :سپندارمذ یکی از هفت “بی آ گفت” نیاکان است

آیین باور – اگرجهانیان اندکی درباره جشن سپندارمذگان ما می‌دانستند، هرگز به ولنتاین دل خوش …

دیدگاهتان را بنویسید