خانه / ایرانگردی / فاز یک باغ موزه دفاع مقدس آماده پذیرایی از مسافران نوروزی می شود

فاز یک باغ موزه دفاع مقدس آماده پذیرایی از مسافران نوروزی می شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: منابع اعتباری و بودجه ای استان بسیار محدود است ولی آنچه که وجود دارد طبق برنامه در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، ورزشی، آموزشی و… صرف می شود و ریال به ریال آن براساس محاسباتی دقیق در جای خود با هدف توسعه متوازن هزینه می شود.
شهبازی در جلسه بررسی روند تکمیل فاز یک باغ موزه دفاع مقدس استان که روز چهارشنبه در محل پروژه برگزار شد، ۸ سال دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ کشور است، افزود: ایثار، جوانمردی، وفاق، اتحاد، همدلی در دوران جنگ تحمیلی از جمله مولفه های ارزشمندی بود که همواره از خداوند چنین روحیه ای را که در آن زمان شاخص بود، درخواست کرده ام.
وی ادامه داد: زنده نگه داشتن ارزش های دفاع مقدس و دفاع از منافع کشور و میهن اسلامی، بزرگترین آرمان کهنه سربازان این نظام است.
شهبازی گفت: اکنون جمهوری اسلامی ایران به دانش تولید رسیده و در بسیاری جهات خودکفا شده ایم در صورتی که پیش از انقلاب اسلامی دانشی در این زمینه وجود نداشت.
وی افزود: ایران اسلامی به اعتماد به نفس و خودکفایی لازم برای اداره کشور حتی در بدترین شرایط رسیده و همواره در برهه های سخت توانسته سربلند و سرفراز از پس مشکلات بر آید.
استاندار البرز با بیان اینکه ۶ هزار شهید و ۱۵ هزار ایثارگر در البرز وجود دارد، اضافه کرد: خرسندم که مسئولان استان برای به سرانجام رسیدن باغ موزه دفاع مقدس تلاش می کنند.
شهبازی افزود: سازمان مدیریت برنامه ریزی استان و مدیران مربوطه در استانداری البرز و همچنین شهرداری کرج برای احداث این مکان ارزشمند به جد پای کار بوده اند.
وی عنوان کرد: همه کنار هم هستیم تا این مجموعه در اسرع وقت آماده بهره برداری شود و امید است با افتتاح فاز باغ موزه دفاع مقدس بتوانیم پذیرای مهمانان و مسافران نوروزی در این مکان باشیم.
استاندار البرز با بیان اینکه برای تخصیص ردیف ملی جهت تکمیل باغ موزه دفاع مقدس البرز پیگیری های لازم را داریم، گفت: چند پروژه دیگر نیز در این راستا در دستور برنامه داریم که احداث زائرسرا در مشهد مقدس و ایجاد سوله های پذیرایی از مسافران راهیان نور در خرمشهر از جمله آنها محسوب می شود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

طرح زوج و فرد از درب منزل کرج، پنجشنبه اجرا می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: طرح تردد زوج و فرد خودروها در کرج …

«حسنین» قدیمی‌ترین چاپ کتاب کودک در دوره قاجار است

دبیر مجموعه «گنجینه تاریخ ادبیات کودک و نوجوان» می گوید:: قدیمی‌ترین کتاب کودکی که با …

گروه‌بندی سنی نهایی باید از سوی خانواده‌ها انجام شود

مصطفی رحماندوست معتقد است رده‌بندی سنی کانون پرورش فکری به خانواده‌ها یادآوری می‌کند که هرکتابی …

دیدگاهتان را بنویسید