خانه / سیاسی / صلاحیت ۱۲۹ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان البرز تایید شد

صلاحیت ۱۲۹ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان البرز تایید شد

رئیس ستاد انتخابات استان البرزاز تایید صلاحیت ۱۲۹ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان البرز خبر داد.

نور محمد فردی با اعلام این خبر گفت: در دو مرکز حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد و ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان ۱۲۹ نفر توسط شورای نگهبان تائید صلاحیت شده اند.
وی افزود: از این تعداد ۱۰۸ نفر مربوط به حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد و ۲۱ نفر مربوط به حوزه انتخابیه ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان است.
فردی با بیان اینکه تنها ملاک و معیار کار ما قانون است، افزود: ملاک و معیار همه باید قانون باشد و همه باید از قانون تمکین کنند چه آنهایی که تائید شده اند باید قانون را مراعات کنند و چه آنهایی که رد صلاحیت شده اند باید تابع قانون باشند.
*ضرورت تمکین نامزدهای انتخابات به قانون
معاون استاندار گفت: کلیه افرادی که صلاحیت آنها تائید شده به عنوان نامزد انتخاباتی باید خود و طرفدارانشان در همه زمینه ها قانون را رعایت کنند زیرا برابر ماده ۵۶ قانون انتخابات تا زمان شروع قانونی تبلیغات، هیچکس حق تبلیغات را ندارند.
وی افزود: دستگاههای ذیر بط کاملا اوضاع را رصد و نظارت می کنند و در صورت مشاهده هر گونه تبلیغات زود هنگام اقدام قانونی را معمول خواهند نمود.
وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری از اوایل انقلاب تاکنون حضور مردم تمامی توطئه های دشمنان قسم خورده انقلاب را خنثی کرده زیرا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حضور حداکثری مردم در امر انتخابات باعث یاس و ناامیدی دشمنان خواهد شد و در حقیقت انقلاب اسلامی را بیمه کرد.
فردی گفت: هر کسی می تواند در زمان قانونی تبلیغات اهداف، برنامه و توانایی و شایستگی خود را برای مردم تبیین نمایند و این مردم هستند که باید تصمیم بگیرند و سرنوشت خودشان را رقم بزنند.
رئیس ستاد انتخابات استان گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در سطح استان امکانات و تجهیزات برای برگزاری انتخابات با شکوه فراهم شده و بیش از ۲۳ هزار نفر اعم از عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی، نماینده فرماندار و محافظ، مسئولیت برگزاری انتخابات را بر عهده دارند.
فردی تصریح کرد: هماهنگی بسیار خوبی در مجموعه دستگاههای نظارتی و اجرایی وجود دارد و هر کدام بر اساس قانون ولی با هماهنگی وظایف خود را انجام می دهند.
*صیانت از آرای مردم وظیفه اصلی مجریان انتخابات است
رئیس ستاد انتخابات استان گفت: رعایت اصل بی‌طرفی و صیانت از آرای مردم وظیفه اصلی مجریان و ناظران در انتخابات پیش‌رو است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: رای مردم حق الناس است و همه باید از ارا مردم صیانت کنند و همه اصل بیطرفی و مر قانون را مراعات کنند.
فردی با بیان اینکه از طرفی سیاست راهبردی وزارت کشور و نماینده عالی دولت در استان بر چهار اصل امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت استوار است و این چهار اصل محوری و راهبردی باید مورد توجه همه دست اندرکاران انتخابات قرار گیرد.
معاون استاندار گفت: آرامش خوبی در استان بر قرار است امنیت بر قرار و کلیه دستگاههای ذی ربط هر کدام با تسلط کامل در ایجاد آرامش وامنیت اهتمام لازم را دارند.
وی تصریح کرد: تا کنون برای فرمانداران، بخشداران، معاونین سیاسی فرمانداری های روسای کمیته های انتخابات دوره های آموزشی برگزار شده است و حتی آزمون کتبی با هدف تسلط بر قانون از آنها گرفته شده است.
رئیس ستاد انتخابات گفت: برنامه ریزی لازم برای عوامل اجرایی، نمایندگان فرمانداران و بخشداران و محافظین و سایر دست اندر کاران بمنظور آموزش تدارک دیده شده است و همه افراد بر کار خود کاملا مسلط باشند و طبق قانون کار خود را انجام می دهند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

هر ۷ دقیقه یک ایرانی به دمانس مبتلا می شود

همزمان با روز جهانی آلزایمر اعلام شد: هر ۷ دقیقه یک ایرانی مبتلا به دمانس …

تکمیل پروژه هشتگرد-طالقان مطالبه مردمی است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در سال ۹۷ و ۹۸ این پروژه در …

رییس فدراسیون کشتی کشور با استاندار البرز به گفتگو نشست

رییس فدراسیون کشتی کشور با حضور در دفتر کار استاندار البرز با وی دیدار و …

دیدگاهتان را بنویسید