???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / اجتماعی / اقداماتی که در هنگام فروش و یا تعویض تجهیزات هوشمند بایستی انجام داد

اقداماتی که در هنگام فروش و یا تعویض تجهیزات هوشمند بایستی انجام داد

یکی از دغدغه‌های کاربران برای فروش یا تعویض لپ‌تاپ، گوشی یا تبلت، نگرانی از اطلاعات داخل حافظه آن‌هاست. قبل از تحویل این‌گونه دستگاه‌ها به خریدار اقداماتی را باید انجام داد.
اقدام اول: اطلاعات مهم دستگاهتان را به یک هارد اکسترنال منتقل کنید؛

توصیه می‌شود این هارد را به دست افراد مورد اعتمادتان دهید و یا آن را در جای مطمئن نگهداری و رمزگذاری کنید. برای رمزگذاری فایل‌ها و اطلاعاتتان از اپلیکیشن AES Crypt استفاده کنید.

اقدام دوم: از تمام حساب‌های کاربری خارج و مطمئن شوید یوزرنیم و پسورد آن‌ها به صورت اتوماتیک ذخیره نشده باشند، چون در این صورت افراد ناشناس می‌توانند فقط با کلیک روی آن گزینه Login و وارد حسابتان شوند.
اقدام سوم: حتماً ایمیلتان را چک و پیام‌های حساس و مهم را پاک‌کنید. وقتی ایمیل‌ها را از قسمت Inbox پاک کردید حتماً به بخش Trash بروید و آنجا را هم خالی کنید تا مطمئن شوید امکان بازگرداندن آن‌ها به Inbox وجود ندارد. همچنین فایل‌های مهمی که در ضمیمه ایمیلتان دارید حتماً دانلود، رمزگذاری و در فضاهای امن ذخیره کنید.
اقدام چهارم: به شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها فعالیت داشته‌اید مراجعه و اطلاعات مهمی که در آنجا دارید را ذخیره کنید و اگر می‌خواهید امنیتتان کاملاً حفظ شود توصیه می‌شود حساب کاربری‌تان را برای همیشه پاک‌کنید، تأکید می‌شود حذف دائم نه غیرفعال کردن موقت، چراکه اگر حسابتان را موقتاً غیرفعال کنید ممکن است کسانی که به دستگاه‌های شما دسترسی دارند بتوانند با انجام شیوه‌هایی این حساب‌ها را فعال کنند. درحالی‌که با حذف دائم اکانت، امکان دسترسی به‌حساب شما وجود نخواهد داشت. اگر به هر دلیلی نخواستید حساب‌های کاربری‌تان را در شبکه‌های مجازی پاک‌کنید، تنظیمات امنیتی را برای آن‌ها حتماً اعمال کنید و فراموش نکنید با پاک نکردن دائمی حسابتان حواستان به اطلاعات موجود در آن‌ها باشد.

اقدام پنجم: پس از پاک‌سازی حساب‌هایتان در شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و فضاهای ذخیره‌سازی، فایل‌های مهم روی سیستم تان را به روش درست و دائمی حذف کنید. شما کاربران می‌توانید برای این کار از برنامه CCleaner استفاده کنید. در آخر ویندوز سیستم تان را عوض کنید و پس از نصب ویندوز جدید تمام درایورهای هارد را فرمت کنید.

گردآورنده: علی‌اصغر زارعی منبع پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

فرج اله ایلیات: شهرداری کرج در بحث املاک قولنامه ای ناراضی تراشی کرد

آیین باور_ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر کرج گفت: …

طرح بزرگ آبرسانی روستایی در البرز به بهره برداری رسید

آیین باور_ نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با همراهی و اقدام ویزر محترم …

به منظور کاهش آلودگی هوا؛کامیون های البرز ، تردد ممنوع شدند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با بیان اینکه یکی از دغدغه های استاندار البرز …

دیدگاهتان را بنویسید