???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / سیاسی / انتخاب آگاهانه(3) جدال تشنگان خدمت!

انتخاب آگاهانه(3) جدال تشنگان خدمت!

یادداشت آیین باور – فریبا کلاهی / روزنامه نگار

جدال بر سر خدمت به خلق الله …شعار می دهند و شعار دادن را ممنوع  می دانند. تشنه خدمتند و برای پیشی جستن از یکدیگر (مخدومین ) را زیر پا لگد مال می کنند. حراج فصلی و بازاری مکاره که رسانه نماها به راه انداخته اند و به جای تحلیل و تفسیر وضعیت موجود در ستاد ها شکار تجارت می کنند. مدعی فلان جناحند اما در اردوی جناح مخالف چک نسیه می گیرند و چرندیات پرغلطی را برای نامزدهای دست به نقد تر می نویسند.

این سو نامزدهای صندلی های سبز، جدال بر سر خدمت دارند . آنهم چنین پر حرارت که نه محیط زیست ماند و نه عرف و نه قانون و اخلاق .

اینجاست که آگاهی در انتخاب و انتخاب آگاهانه به یاری شما خواهد آمد اگر کاغذ پر زرق و برق این شکلات پیچ هارا باز کنید و درونش را ببینید بهتر می توانید تصمیم بگیرید. قبیله ای عمل نکنید سودی برای شما نخواهد داشت . آگاه باشید که دشمنان ملت از آگاهی می ترسند.

 گمان این است که سیاست چنان بنا شده که هرکس سرش به کار خود باشد تا دیگران، همانها که متخصص امر هستند!!! (در دو یادداشت پیش معرفی شدند) انتخاب ها را درآرامش انجام داده سپس به دیگران القا نمایند.

در ایام تبلیغات انتخابات شوراها و مجلس شورای اسلامی مصادیق بسیار بارزی وجود دارد که یک نامزد انتخاباتی به ضرب هرچه گسترده تر نمودن پوشش بصری پوسترها و آویزان شدن از جرثقیل ها و دکل های مخابراتی، خود را به دیگران بنمایاند .

 در حالیکه اگر این فرد در روزگاری که فرصت خدمت و آموختن دراختیار داشت، ردپای سبز و آبادی از خود برجای نهاده بود، بی هیچ تبلیغ غلو آمیزی، تنها درحد اعلام کاندیدا توری می توانست بر جلب اعتماد و آرای حداکثری امید وار باشد.

انتخاب آگاهانه یعنی ابتدا هدف را مشخص کنید و حتی برای انتخاب هدف نیز دلایل کافی داشته باشید .

سپس نیازهای این هدف را از جوانب گوناگون بررسی، تخصص های مورد نیاز را جستجو و به یک پلن سطحی و قابل درک برسید.

 نیازها و ابزارهای اولیه و همه جانبه نگر این اتفاق را بررسی نموده امکان سنجی کنید. از تکرار پرهیز نموده و سعی نمایید تنوع مسیر و امکانات را در نظر بگیرید . ( حداقل می دانیم آزموده را آزمودن خطاست و از یک سوراخ نباید دو بار گزیده شد) برعکس آنکه عده ای گمان می کنند آنکه پیش از این فرصتی داشته اینک با تجربه تر است …بلی اما در چه کار و چه چیز ؟

برای مثال در انتخابات با استناد به این تفکر که معلمین بخش فرهنگی و معتمد جامعه هستند نمی توان تمام گزینه هارا از میان فرهنگیان انتخاب کرد. زیرا بخش بسیار کوچک وظایف یک نماینده ممکن است به آموزش و پرورش مرتبط شود که یک پژوهشگر فرهنگی ، یک مدیرکل سابق فرهنگی در این زمینه موفق ترعمل نموده و ابعاد مختلف نیازهای فرهنگی و تبعاتش را در نظر خواهد گرفت. زیرا بر اساس اصل هشتاد و چهارم قانون اساسی” هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهار نظر نماید.” نه فقط قوم خاصی یا موردی ویژه مورد نظر اقوام سببی و نسبی .

یا اگر چه محیط زیست مهم است، قرار نیست مجلس شبعه دوم اداره کل حفاظت محیط زیست شود

 البته آنچه بیش از هرچیز دیگر مهم است؛ عملکرد ستاد اجرایی فرد مذکوردر زمینه هایی است که به دو وظیفه مهم قانون گذاری و نظارت برمجلس مرتبط می شود. نظارت (دخالت) مجلس در تشکیل دولت: وزرا پس از انتخاب توسط رئیس جمهور، برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس معرفی می شوند (اصل ۱۳۳ قانون اساسی) و مجلس باید نظر خود را مبنی بر اعتماد یا عدم اعتماد به فرد فرد آنها اعلام کند (اصل ۸۷ قانون اساسی).

آگاهانه عمل کنیم کدام یک از ما در سایت خبری مجلس مصوبات نماینده شهر خود را دنبال کرده می داند چه می کند؟ …

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

باورهای غلط و حقایق درباره واکسن های کووید 19

یکی از عللی که برخی از افراد را در واکسن زدن دچار تردید می نماید …

عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد ساوجبلاغ، آزاد شد

آیین باور_ فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی البرز از آزاد‌سازی عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد قوهه …

کرونا همچنان قربانی می گیرد، 32 البرزی دیگر

️رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد:» از دیروز تا امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۵۷ …

پاسخی بگذارید