خانه / آخرین نوشته ها / جلسه هم اندیشی مدیریت نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل برگزار شد

جلسه هم اندیشی مدیریت نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل برگزار شد

با حضور مدیر کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو جلسه هم اندیشی مدیریت نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل برگزار شد

دکتر کیومرث  پوررستمی در این نشست گفت در سال اخیر معاونت غذا و دارو تمام همت خود را به کار گرفته تا فرآیند های اضافی را حذف کند و صدور پرونده ها را سرعت بخشد و از ۷۵ روز به زیر ۲۰ روز این فرایند را تسریع یافته است.

در ادامه صاحبان صنایع مسائل و مشکلات خود را در حوزه تولیدات مطرح کردند  و در راس این مسائل به جداسازی پروانه ی مکمل های دارویی و غذایی، ابلاغ ضوابط کلی مکمل ها ، کمبود نقدینگی و عدم همکاری بانک ها، رسیدگی به صدور پروانه ها و IRC  ها و هزینه بالای GMP  ها اشاره شد.

دکتر دادگر نژاد  مدیر کل امور فرآورده های طبیعی، صنعتی و مکمل های سازمان غذا و دارو عنوان کرد:  با توجه به نامگذاری امسال که سال رونق تولید می باشد  سازمان غذا و دارو  از تمام پتانسیل خود در جهت رفع موانع تولید استفاده می کند

وی  در خصوص صدور پروانه ها تصریح کرد در فرآیند های حوزه غذا و دارو  در جهت مکمل ها و داروهای گیاهی هیچ پروانه ای در صف وجود ندارد و ممکن است ابلاغ نشده باشد.

دکتر دادگر نژاد  تاکید کرد با توجه به پتانسیل های بالای استان البرز ما تا جایی که بتوانیم به معاونت غذا و دارو تفویض اختیارمی دهیم  تا امورات صنایع  آسان تر و با سرعت بیشتری پیگیری شود.

وی  در انتها تاکید داشت  : این امر را کاملا درک میکنیم که چرخ تولید کشور به دست شما تولید کنندگان می باشد و نهایت تلاش خود را به کار می گیریم تا فرآیند ها را برای شما تسهیل کنیم .

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

کرونا و جدال پزشکی مدرن و سنتی

. ✍️ یادداشت_دکتر یدالهی سپاهی نباید، که با پیشه‌ور به یک ‌روی جویند، هر دو …

آغاز شد،اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در البرز

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در البرز گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف …

بیانیه مهم وزیر کشور : توجه به هشدار مراقبتی توسط عموم هموطنان الزامیست

بسمه تعالی هموطنان عزیزم همانگونه که می دانید بیماری عالمگیر ویروس کرونا موجب بر هم …

دیدگاهتان را بنویسید