خانه / اجتماعی / آغاز شد،اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در البرز

آغاز شد،اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در البرز

رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در البرز گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا طبق مصوبه ستاد ملی در البرز از روز جمعه هشتم فروردین اجرایی می شود.


شهبازی با اعلام این خبر افزود: دراجرای این طرح تلاش می شود با کاهش ارتباطات اجتماعی، عدم برگزاری اجتماعات و حذف تردد های غیر ضروری از شیوع بیماری ویروسی کرونا جلوگیری شود.
وی ادامه داد: بنابراین با اجرای این طرح، راه های ورودی استان کنترل شده و ۳۵ نقطه مسدود و ۲۲نقطه مسیرهای ورودی استان البرز توسط ماموران انتظامی کنترل می شود.
وی گفت: برای اجرای این طرح تیمی متشکل از نیروی انتظامی، نماینده فرمانداری ها، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل ثبت احوال نسبت به تشخیص افراد غیربومی در نقاط کنترلی اقدام خواهند داشت.
وی افزود: نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو و بیمه نامه خودرو است.
شهبازی تاکید کرد: اجرای این طرح به منظور حفظ سلامت مردم است و انتظار می رود همانند همیشه، مردم همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: ضمانت اجرایی طرح کاهش فاصله اجتماعی با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ،اعمال قانون توسط دستگاه های ذیربط است که از جمله آن می توان به توقف خودرو افراد متخلف به مدت یک ماه، جریمه نقدی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان اشاره داشت.
شهبازی افزود: دراجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا دراستان البرز چنانچه واحد صنفی مرتکب تخلف از این امر شود توسط بازرسان تعزیرات حکومتی به مدت یک ماه پلمب می شود.
وی اضافه کرد: از عموم مردم درخواست دارم برای حفظ سلامتی خود و خانواده در خانه بمانند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

آسمان هشتگرد در تسخیر کارابیده ها ؛ بارش شبانه سوسکها ادامه دارد

در چهارمین روز از بارش نا خوشایند شبانه سوسکهای ریز از آسمان هشتگرد تعدادی از …

بارش “کارابیده” ها، از آسمان هشتگرد

آیین باور_ شب گذشته و امشب سوم خرداد ماه شهروندان هشتگرد، شاهد بارش کارابیده ها …

مصوبه شورای شهر فردیس در خصوص برکناری شهردار، غیرقانونی بوده است

مشاور عالی استاندار البرز با تاکید بر غیرقانونی بودن مصوبه شورای شهر فردیس در خصوص …

دیدگاهتان را بنویسید