خانه / اجتماعی / ۵۰ درصد البرزی ها تلفنی غربالگری سلامت شدند

۵۰ درصد البرزی ها تلفنی غربالگری سلامت شدند

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز خبر داد:۵۰ درصد جمعیت استان از طریق تماس تلفنی مراقبین سلامت غربالگری شدند۸۰ درصد افراد مشکوک و یا مبتلا به کرونا توسط مراقبین سلامت حضوری پیگیری شدند.

دکتر افسون تیزویر با اعلام این خبر افزود: تا کنون ۵۰ درصد از جمعیت استان توسط مراقبین سلامت در مراکز بهداشتی به صورت تلفنی غربالگری و توصیه های لازم و مشاوره های مورد نیاز را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد :  80 درصد از افراد مشکوک و مبتلا به کرونا  که به بیمارستان های استان و همچنین مراکز بهداشتی مراجعه کرده اند روند درمانی و وضعیت آنان توسط مراقبین سلامت به صورت حضوری پیگیری شده است.

دکتر تیزویر با اعلام اینکه  25 مرکز خدمات جامعه سلامت در استان که تا ساعت ۲۴ شب با حضور پزشک و پرستار جهت ارائه به بیماران و مراجعان فعال می باشد از مردم خواست در خود اظهاری غربالگری به نشانی salamat.gov.ir  حتما شرکت نمایند و با ثبت شماره تماس صحیح به روند پیگیری و غربالگری در استان کمک نمایند.

وی افزود:  مراجعان با علائم مشکوک به کرونا چنانچه علائم و تنگی نفس  خفیف داشته باشند روند  درمانی توسط پزشک و پرستار مرکز بهداشت در منزل انجام می شود و اگر علائم حاد باشد به مراکز درمانی ارجاع خواهند شد.

دکتر تیزویر از مردم خواست در صورت داشتن علائم مشکوک به کرونا به نزدیک ترین مرکز جامعه سلامت که لیست آن اعلام شده است مراجعه نمایند و دیگر نگران روند درمانی خود نباشند چرا که فرایند درمانی به تشخیص پزشک در منزل و یا بیمارستان انجام خواهد شد.

معاون فنی معاونت بهداشت در خصوص پیگیری وضعیت بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا گفت: هر بیمارمشکوک و یا مثبتی که از بیمارستان ترخیص شده و یا هر بیماری که با مراجعه به مراکز بهداشتی روند درمانی خود را درمنزل سپری میکند توسط مراقبین سلامت ، پزشک و پرستار مراکزبهداشتی  به صورت تلفنی و در صورت لزوم مراجعه حضوری پیگیری می شوند

وی ادامه داد: این پیگیری ها از زمان ترخیص و یا مراجعه به مدت ۱۴ روز روزانه انجام می شود و سیر درمانی و وضعیت بیمار به صورت دقیق پیگیری می شود و همچنین وضعیت دیگر افراد خانواده نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت و مشاوره های لازم ارائه می شود .

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

دردسر های شناسنامه رند و فقر فرهنگی والدین: پز دادن یعنی ” آیا مرا می بینی ؟”

رئیس انجمن پزشکان کودک البرز تاکید کرد:اصرار بر تاریخ تولد لاکچری و زایمان در وقت غیر طبیعی و سزارین، منجر با آسیب سیستم ایمنی بدن کودک می شود.در هر ثانیه حدود چهار هزار سلول عصبی در بدن جنین شکل می گیرد که اگر زودهنگام متولد شود این کمبود به سلامتی او آسیب وارد خواهدکرد.

۴ آذر روزی برای اعتراض به خشونت علیه زنان

هم‌زمان با ۲۵ نوامبر (چهارم آذر) روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان است زیرا خشونت علیه …

بهره برداری از ظرفیت های طبیعی استان حق عموم است

آیین باور_نماینده عالی دولت در استان البرز در جریان ارائه مدل مفهومی تعارضات حوضه آبریز …

دیدگاهتان را بنویسید