خانه / ایرانگردی / رییس علوم پزشکی البرز :موج اول کرونا ویروس گذشت

رییس علوم پزشکی البرز :موج اول کرونا ویروس گذشت

ستاد مقابله با کرونارییس دانشگاه علوم پزشکی البرز :موج اول کرونا ویروس گذشت/ اشغال ۵۰۰ تخت بستری در فاز اول کرونا در البرز

صبح امروز دکتر حسین کریم در جلسه ستاد دانشگاهی  مقابله با کرونا گفت: خوشبختانه پیک اول کرونا با کمترین بحران و بدون آشفتگی پشت سر گذاشتیم و امیدواریم موج دوم کرونا با همکاری مردم و تحقق شعار در خانه ماندن سیر نزولی و ثابتی داشته باشد. 

وی افزود: در موج اول این بیماری تعداد تخت های اشغال شده ی بیماران کرونایی از ۵۰۰ تخت عبور نکرد. 
دکتر کریم از موج دوم کرونا ابراز نگرانی کرد و تصریح کرد هر تصمیم اشتباه ، زود هنگام و غیر منطقی می تواند مشکلاتی در مقابله با این ویروس ایجاد کند.
وی ادامه داد: سازوکار لازم جهت دپوی کامل تجهیزات ، ملزومات مصرفی و دارو  برای دو ماه انجام میشود.  

دکتر کریم: کمیته ی علمی دانشگاه در مقابله با کرونا بسیار فعال عمل می کند و چندین طرح تحقیقاتی مهم در دانشگاه در حال انجام است و دانشگاه طرح های پژوهشی خوبی در خصوص تولید واکسن ، سرم درمانی و کیت های تشخیصی با همکاری سرم سازی رازی ، مرکز تحقیقات پاستور و شرکت پادیا طب آغاز کرده است.

وی ادامه داد: بررسی کارشناسی از نقاهتگاه ها به سرعت  در حال انجام است  تا محل های مناسبی جهت اسکان بیمارانی که نیاز به بستری در بیمارستان ندارند دوران بیماری خود را در نقاهتگاها سپری کنند .

رییس دانشگاه گفت: طرح محله محور مقابله با کرونا که برای اولین بار در البرز کلید خورد باید تقویت شود چرا که فعالیت محلات متشکل از مراکز بهداشتی محلات ،  بسیج ، سپاه ، نیروی انتظامی ، نیروی مردمی ، هلال احمر و … کمک به سزایی می تواند در کنترل این بیماری داشته باشد.

وی افزود:  بخش دیالیز  ویژه بیماران کرونایی به زودی  در استان راه اندازی میشود

رییس دانشگاه بر استفاده از ظرفیت نظام پزشکی استان تاکید کرد و افزود: طی تفاهم نامه ای دانشگاه حتما از توان پزشکان استان در نظام پزشکی بهره خواهد گرفت.

در این جلسه معاونین و مدیران ارشد در حوزه های بهداشت ، درمان  ، غذاودارو ، آموزش و پژوهش ، اورژانس و … گزارشات و اقدامات  خود را در مقابله با  کرونا ویروس تشریح کردند که به تفکیک روابط عمومی دانشکاه  موارد مطرح شده را  اطلاع رسانی خواهد کرد

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

ناگفته های وزیر بهداشت از بستن حرم مطهر رضوی

وزیر بهداشت گفت: نمی دانید بر من چه سخت گذشت که بخواهیم حرم مطهر رضوی …

سلامت زاگرس سلامت ایران

یادداشت / دکتر سید محمد میرخانی پزشک عمومی پرده اول: اگرچه در روزهای اول به …

مساجد برای حضور نمازگزاران با رعایت پروتکل های بهداشتی باز است

ساعت کاری پاساژها به روال عادی بازگشت/همراهی مردم قابل تقدیر است نماینده عالی دولت در …

دیدگاهتان را بنویسید