خانه / اجتماعی / تعطیلی ادارات اگر جام زهر باشد دولت باید بی درنگ آن را بنوشد

تعطیلی ادارات اگر جام زهر باشد دولت باید بی درنگ آن را بنوشد

نماینده استان خراسان شمالی در شورای عالی استان‌ها:تعطیلی ادارات اگر جام زهر باشد دولت باید بی درنگ آن را بنوشد.

شاکری با بیان اینکه فعالیت ادارات و بانک ها  به شیوع ویروس کرونا کمک می کند گفت: دولت باید هرچه زودتر نسبت به تعطیلی ادارات و بانک ها اقدام کند و اگر تعطیلی ادارات و بانک ها جام زهر است باید برای جان مردم بی درنگ این جام را بنوشد.


محمد کاظم شاکری نماینده استان خراسان شمالی در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها خطاب به رئیس ستاد مدیریت بحران کرونا بیان داشت: تا زمانی که ادارات و بانک ها تعطیل نشوند شکستن زنجیره شیوع کرونا امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه با شروع به کار ادارات کارمندانی که خود را قرنطینه کرده بوده‌اند در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار می‌گیرند گفت: این مسئله سبب گسترش زنجیره شروع کرونا می شود. از سوی دیگر فعالیت ادارات سبب می شود مردم برای انجام کار اداری به ادارات و بانک ها مراجعه کنند و حضور مردم در چنین اماکنی سبب افزایش احتمال ابتلاء به ویروس کرونا می شود.

شاکری با بیان اینکه تعطیلی ادارات و بانک ها اگر جام زهر هم باشد دولت برای حفظ جان مردم باید بی درنگ آن را بنوشد توضیح داد: اگر اکنون ادارات و بانک‌ها را تعطیل نکنیم کنترل ویروس کرونا سخت‌تر خواهد شد. دولت می‌بایست پیشتر کشور را تعطیل و قرنطینه می‌کرد اما اکنون می بینیم که این اقدام صورت نگرفته است و هنوز هم دیر نیست بنابراین باید دولت و ستاد مدیریت بحران کرونا هر چه سریعتر نسبت به تعطیلی کامل کشور به استثناء مراکز مهم و مورد نیاز اقدام کنند. در غیر این صورت ما نمی توانیم کرونا را شکست دهیم.

نماینده استان خراسان شمالی در شورای عالی استان‌ها با متناقض خواندن رفتار دولت بیان داشت: از سویی اعلام می‌کنند که مردم در خانه بمانند اما از سویی دیگر می‌گویند ادارات باز است و کارمندان باید سر کار حاضر باشد این یک تناقض آشکار است و نه تنها کمکی به اقتصاد کشور نمی کند بلکه ضربات جبران ناپذیر جانی به مردم وارد می کند و سبب افزایش شیوع ویروس کرونا می شود.

شاکری در خصوص فعالیت بانک ها گفت: باید راهکار جدید برای فعالیت بانک ها در شرایط کنونی اندیشیده شود. از سویی به دلیل تعطیلی کسب و کارها اگر بانک ها باز باشند چک ها برگشت می خورد و بسیاری به دلیل عدم فعالیت اقتصادی نمی توانند چک ها را پاس کنند. از سوی دیگر بانک ها می توانند به مدت محدود سقف برداشت و انتقال پول از طریق خودپردازها و  نرم افزارهای آنلاین را افزایش دهند که مردم مجبور به مراجعه به بانک ها نشوند. چرا که تجمع مردم در بانک ها سبب ابتلای افراد بیشتر به ویروس کرونا می شود.

وی با بیان اینکه در برخی از شهرستان‌ ها کارمندان ادارات و بانک‌ها از شهری به شهر دیگر در رفت و آمدند افزود: ما با تعطیل نکردن ادارات کمک می کنیم ویروس کرونا به شهرهایی که درگیر نیستند انتقال پیدا کند و با یک اقدام ناسنجیده خودمان به شیوع ویروس کرونا و درگیرشدن شهرهای بیشتر کمک می‌کنیم.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

بازدید وزیر اطلاعات از پروژه قطار شهری کرج

وزیر اطلاعات در این بازدید گفت:با توجه به پشتکار و تلاش عوامل که با کمک …

خانه ناامن پدری

«ابتکار» از خلاهای قانونی تامین امنیت زنان و دختران در ایران گزارش می‌دهد/ زهرا داستانی …

لزوم باز تعریف معنی ناموس پرستی

روز گذشته فضای مجازی پر شده بود از عکس‌های یک دختر نوجوان که گفته می‌شود …

دیدگاهتان را بنویسید