خانه / البرز / دعوت استاندار البرز از مقام معظم رهبری برای حضور در ایران کوچک

دعوت استاندار البرز از مقام معظم رهبری برای حضور در ایران کوچک

نماینده عالی دولت در استان البرز: با حمایت و همراهی که از سوی صنعتگران و تولیدکنندگان البرز وجود دارد و همچنین توفیقات محقق شده در راستای جهش تولید، شرایط برای حضور مهمان عزیزی فراهم شده و امید است بزودی میزبان قدوم پربرکت مقام معظم رهبری در البرز باشیم.

در سال ۱۳۴۶ قانون محدودیت و ممنوعیت استقرار صنایع و واحدهای تولیدی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران به منظور کنترل جمعیت و توازن در توسعه فعالیت‌های اقتصادی تصویب شد و از آن پس به تدریج با تصمیمات مقطعی اصلاحات موردی در این مصوبه صورت گرفت. سال ۱۳۸۷ اصلاحیه ای در قانون منع استقرار صنایع صورت گرفت که بر اساس آن تعیین محدوده شعاع ۱۲۰ کیلومتری در استان البرز به ۳۵ کیلومتر تغییر پیدا کرد اما در استان تهران همان ۱۲۰ کیلومتر باقی ماند.
در سال ۱۳۹۴ این موضوع مجدد در جلسه هیأت دولت مطرح و مقرر شد فاصله قبلی و زمینی، شعاع هوایی در نظر گرفته شود، در این صورت، شهرک صنعتی اشتهارد و بخش هایی از قزوین داخل این شعاع قرار گرفت که عواقب منفی متعددی به دنبال داشت.
در این مدت حدود ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی داخلی و بویژه خارجی به دلیل عدم ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر در اشتهارد استقرار یافته بودند که طی سال های اخیر ناامید و دلسرد درصدد کوچ و تعطیلی واحدهای خود برآمده و به مرور رو به اضمحلال بودند.
و اما ۹ فروردین ۹۹ در سالی که طبق منویات مقام معظم رهبری به سال جهش تولید مزین شد، شهبازی استاندار البرز خبر خوشی به فعالان اقتصادی استان داد و این خبر چیزی نبود جز لغو ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر برای تمامی شهرک های صنعتی اشتهارد؛ از این رو جانی تازه بر کالبد تولید و صنعت البرز دمیده شد.
شهبازی که این اقدام بزرگ و انقلابی را در کمال خضوع و خشوع، وظیفه سربازی خود در نظام جمهوری اسلامی ایران در راه لبیک به فرمان مقام معظم رهبری می داند و بر این باور است که مامور دولت تدبیر و امید برای توسعه و ایجاد بسترهای تولید و اشتغال در البرز است.
حال صنعتگران و تولیدکنندگان مستقر در اشتهارد مشمول معافیت های ۱۳ ساله مالیاتی می شوند و پیرو پیگیری های سال گذشته استاندار البرز مبنی بر معرفی اشتهارد بعنوان شهرستان محروم و کمتر برخوردار بواسطه این امر نیز مالیات های عملکردی واحدها به صفر می رسد.
با تمام این تفاصیل در روزها و هفته هایی که بیماری منحوس و عالمگیر کرونا بسیاری را متاثر و عزادار کرده، خبر خوش این جهش بزرگ در مسیر تولید و اشتغال، دریچه ای از امید را بر مدار تدبیر کارگزاران نظام باز کرد و دکتر روحانی با پاسخی مثبت به درخواست های مکرر بی واسطه و با واسطه استاندار البرز، هدیه ای بزرگ به فعالان اقتصادی استان داد.
اکنون صنعتگران و تولیدکنندگان اشتهارد در مراسمی، استاندار البرز را بعنوان بانی این شادمانی معرفی کرده و با تشویق های بی امان، وی را ناجی و حامی خود می دانند و دست یاری خود را به سوی او دراز می کنند و در این نشست صمیمی طی سخنرانی های پرمهر، اذعان داشتند که حال نوبت ما است که استاندار البرز را در مسیر تحقق شعار سال و ایجاد اشتغال حمایت کنیم.
شهبازی در این مراسم پس از استماع صحبت های فعالان صاحب نام اقتصادی کشور که در البرز مستقر هستند، می گوید: بسیار علاقمند هستم در سالی که مزین به جهش تولید است، از مشورت و همفکری شما بهره برداری کنم.
وی با اندوه فراوان به دلیل شیوع کرونا و درگذشت جمعی از هموطنانمان، وضعیت این بیماری عالمگیر را در البرز تحت کنترل اعلام کرده و می افزاید: امید است این بیماری ریشه کن شود ولی تولیدکنندگان و خیرین در این راستا بسیار حامی بودند و به طور قطع از این پس نیز شبیه رزمایشی طبق فرمایش مقام معظم رهبری برای کمک به خسارت دیدگان وارد میدان می شوند.
استاندار البرز ضمن ارسال سلام رییس جمهور محترم و هیات دولت محترم به فعالان اقتصادی استان می گوید: بر این باور هستم که کاری جز وظیفه نکرده ام و این دستاورد بزرگ حاصل تلاش و تعامل مجموعه مسئولان مرتبط با این موضوع بوده و پیگیری و تلاشی که داشتم ناشی از درک عمیق تاثیر بخش خصوصی بر توسعه اقتصادی و رونق تولید و اشتغال دارد.
وی می افزاید: اینکه چنین جمعی بنده را بعنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران و خدمتگزار خود مورد لطف و عنایت قرار داده اند بسیار خرسندم ولی تمام این تلاش ها و پیگیری ها را وظیفه خود می دانم و یکی از ویژگی های اخلاقی ام این است که امور و برنامه ها را اولویت بندی می کنم و چند اقدام مهم را در دستور کار قرار داده و تا رسیدن به نتیجه دنبال می کنم و سپس سراغ ماموریت بعدی می روم.
شهبازی می گوید: در مدت مسئولیتم، برای هر کاری در مسیر رشد و توسعه استان به مسئولان ملی مراجعه کردم بدون پاسخ بازنگشتم و از تمامی مسئولان استان و بویژه نماینده مقام معظم رهبری در استان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، اعضای تامین و اعضای تیم اقتصادی استان که در این مسیر حمایت و پشتیبانی کردم، نهایت قدردانی را دارم.
وی می افزاید: علاوه بر مکاتبات و پیگیری های جدی در پایتخت، میزبانی مسئولان ملی را در البرز داشتیم و از فرصت چند بار حضور رییس جمهور محترم که جهت افتتاح پروژه های راه سازی به البرز سفر کرده بودند نیز برای بیان درخواست ها و مطالبات البرز بهره برداری کردم.
استاندار البرز می گوید: بسیاری از مسئولان ملی این استان را محدود به کرج می دانستند، و بواسطه دعوت های مکرر از آنها برای حضور در این استان، اشراف کامل پیدا کرده و این چنین مستمر، شاهد توفیقات پی در پی در حوزه های مختلف هستیم.
وی با بیان اینکه باز هم در انتظار حضور رییس جمهور محترم در البرز هستیم، می افزاید: پروژه های مهمی در البرز معطل مانده بود و اکنون گره گشایی شده که اهم آنها بهره برداری از پروژه های ادامه آزادراه همت در البرز، منطقه یک آزادراه تهران –شمال و قطار برقی کرج –هشتگرد بود.
شهبازی ادامه می دهد: یکی از موضوعاتی که برای اشتهارد در دستور کار داریم، کریدور ارتباطی با پایتخت است که رایزنی های لازم با وزیر محترم راه و شهرسازی صورت گرفته و با تکمیل آزادراه چرمشهر-آبیک در نظر داریم که راهی به تهران از اشتهارد ایجاد شود.
وی تولیدات واحدهای بزرگی در البرز فراملی و فرامنطقه ای است، می گوید: حدود ۴۴ واحد در راستای تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک در جهت مقابله با کرونا اقدامات بزرگی انجام دادند که کمال تشکر را از آنها دارم چراکه این با هم بودن ها نتیجه های مثبتی داشت.
استاندار البرز می افزاید: طبق بیانات رییس جمهور محترم از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارات ناشی از کرونا تخصیص می یابد.
وی با بیان اینکه استان البرز آمادگی دارد جهش تولید را با سرفرازی در کشور داشته باشیم می گوید: ما به رییس جمهور قول دادیم که اگر رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر محقق شود، انقلابی در اشتغال استان ایجاد می شود از این رو انتظار می رود که شما فعالان اقتصادی نیز اکنون برای تحقق این امر پشتیبان ما باشید.
شهبازی می افزاید: ۸۰۰ واحد نیمه کاره در اشتهارد وجود دارد که دلسرد شده بودند ولی اکنون امیدی ایجاد شده و افزایش و ارتقا زیرساخت ها نیز در دستور کار است از این رو با تکمیل و فعالیت آنها انتظار می رود که این روند کاهشی نرخ بیکاری که اکنون ۲.۷ درصد است تسریع شود.
وی می گوید: منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز به طور حتم می تواند موتور محرکه اقتصاد استان باشد و همچنین نمایشگاه بین المللی استان نیز باید با پیگیری های اتاق بازرگانی راه اندازی شود.
وی می گوید: بیماری کرونا نیز در البرز مدیریت شد و در این راستا اصناف استان همراهی بسیاری خوبی داشتند که از همکاری و هم افزایی آنها کمال تشکر را دارم.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

سرپرست دانشگاه هشدار داد : فاز سوم کرونا در راه است

دکتر فتحی : کرونا نباید برای مردم یک امر عادی تلقی شود / کرونا همچنان …

اعضای بازداشتی شورای روستا و دهیاری محمودآباد کرج چه کسانی هستند؟

آیین باو ر- جواد یاوری معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت تعدادی از …

مردم می گویند درختان را قطع نکنید/نماینده شورا می گوید اعتراض هدفدار است !

مهدی حاجی قاسمی:شهردار کرج پیوست ها و شرایط احداث زیرگذر جمهوری را به اطلاع مردم …

دیدگاهتان را بنویسید