???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / بین الملل / ” رنگ‌ رخساره گواهی دهد از سر ضمیر ” کووید ۱۹،دشوارترین آزمون ۲۰۲۰

” رنگ‌ رخساره گواهی دهد از سر ضمیر ” کووید ۱۹،دشوارترین آزمون ۲۰۲۰

یادداشت آیین باور /دکتر مرجان رضا تاجی

در شرایطی کووید۱۹ چنگال تیز و زهر آلودش را در گلوی بشریت فرو برده،صدای تنفس طبیعت را می شنویم که به جبران روزهایی که نفس در قفس سینه شان قرنطینه بود، دم و باز دم راحتی می کنند.اما از هر منظری که بنگریم،کرونا چیزی نیست جز آزمون هستی برای انسان،آزمونی که برخی با آمادگی کامل در آن شرکت کرده و سر بلند قبول بیرون می آیند و گروهی دیگر،نه تنها خود بلکه اطرافیانشان را بر اثر بی تدبیری به گرداب هلاکت می کشانند.
این روزها که بلند گو های دولتمردان خاموش نمی شود و برای کنترل و مبارزه با این چالش بزرگ مدام بیانیه صادر می کنند بهترین وقت است که با بیت مشهور سعدی شیرازی که میفرماید” رنگ‌ رخسانه گواهی دهد از سر ضمیر “سردمداران و کشورشان را مورد محک قرار دهیم.
به عنوان مثال دولت فدران آلمان جز آن دسته از کشورهایی است که به سرعت بساط کرونا را کنترل کرده و نظم بخشید و این در حالی است که اشتاین مایر رئیس جمهور وقت آلمان در آخرین سخنرانی خود با صدای بلند روی همبستگی مردم کشورش با سایر کشور های اروپایی تاکید کرد و شیوع جهانی این بیماری را آزمونی در برابر انسانیت دانست و اظهار داشت این بهترین موقعیت برای شناخت انسان هاست و از مردمش خواست که تلاش کنند، در این آزمون با رفتاری شایسته و همبستگی و کمک به خلق بهترین انسان ها باشند.که دیدیم شدند.
بله! رنگ رخساره دولت آلمان و صنعت پیشرفته این کشور و حال خوبش گواهی می دهد از سر ضمیرشان،ضمیری که انسان را به صلح دعوت میکند نه کینه جویی و جنگ

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

حکومت خود مختار رانندگان تاکسی / این داستان سه راه گوهر دشت

یادداشت آیین باور / معضل تاکسی رانی در شهر کرج به یکی و دوتا مشکل …

کرونا: آقای رئیس جمهور شما فقط چند هفته مهلت دارید

یادداشت/کتر پیمان سلامتی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات تروما و جراحی سینا در هفته های …

وقتی سازمان دولتی حتی از فرمان رهبری پیروی نمی‎‌کند: احداث شهرک صنعتی ساوجبلاغ ۱۰ سال به تعویق می افتد

یادداشت به قلم :   علی اصغر کیهانی از جمله شگفتی‌های وضع موجود در فعالیت اقتصادی …

دیدگاهتان را بنویسید