خانه / بین الملل / ” رنگ‌ رخساره گواهی دهد از سر ضمیر ” کووید ۱۹،دشوارترین آزمون ۲۰۲۰

” رنگ‌ رخساره گواهی دهد از سر ضمیر ” کووید ۱۹،دشوارترین آزمون ۲۰۲۰

یادداشت آیین باور /دکتر مرجان رضا تاجی

در شرایطی کووید۱۹ چنگال تیز و زهر آلودش را در گلوی بشریت فرو برده،صدای تنفس طبیعت را می شنویم که به جبران روزهایی که نفس در قفس سینه شان قرنطینه بود، دم و باز دم راحتی می کنند.اما از هر منظری که بنگریم،کرونا چیزی نیست جز آزمون هستی برای انسان،آزمونی که برخی با آمادگی کامل در آن شرکت کرده و سر بلند قبول بیرون می آیند و گروهی دیگر،نه تنها خود بلکه اطرافیانشان را بر اثر بی تدبیری به گرداب هلاکت می کشانند.
این روزها که بلند گو های دولتمردان خاموش نمی شود و برای کنترل و مبارزه با این چالش بزرگ مدام بیانیه صادر می کنند بهترین وقت است که با بیت مشهور سعدی شیرازی که میفرماید” رنگ‌ رخسانه گواهی دهد از سر ضمیر “سردمداران و کشورشان را مورد محک قرار دهیم.
به عنوان مثال دولت فدران آلمان جز آن دسته از کشورهایی است که به سرعت بساط کرونا را کنترل کرده و نظم بخشید و این در حالی است که اشتاین مایر رئیس جمهور وقت آلمان در آخرین سخنرانی خود با صدای بلند روی همبستگی مردم کشورش با سایر کشور های اروپایی تاکید کرد و شیوع جهانی این بیماری را آزمونی در برابر انسانیت دانست و اظهار داشت این بهترین موقعیت برای شناخت انسان هاست و از مردمش خواست که تلاش کنند، در این آزمون با رفتاری شایسته و همبستگی و کمک به خلق بهترین انسان ها باشند.که دیدیم شدند.
بله! رنگ رخساره دولت آلمان و صنعت پیشرفته این کشور و حال خوبش گواهی می دهد از سر ضمیرشان،ضمیری که انسان را به صلح دعوت میکند نه کینه جویی و جنگ

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

شنگول منگول و راز عدد۳

به قلم دکتر سرگلزایی نمی‌دانم به این نکته دقت کرده‌اید که در اغلب افسانه ها …

روز قلم ارجمند باد / قلم توتم من است

یادداشت آیین باور / فریبا کلاهی در تقویم رسمی ایران ۱۴ تیر به نام قلم …

گام به گام با قانون (۲): دادخواست

همانطور که در مقاله قبل وعده داده شد در این مبحث درباره دادخواست صحبت خواهیم …

دیدگاهتان را بنویسید