خانه / اجتماعی / افزایش ۸۸ درصدی کشفیات کالای قاچاق در البرز

افزایش ۸۸ درصدی کشفیات کالای قاچاق در البرز

فرمانده انتظامی استان، با اعلام خبر کشف ۳ هزارو ۵۲۹ میلیارد و ۳۹۱ میلیون و ۸۰۷ هزار ریال کالای قاچاق در سال ۹۸ از افزایش ۸۸ درصدی کشفیات کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته خبر داد.

سردار “عباسعلی محمدیان” گفت :طی این مدت با اشراف اطلاعاتی بر محورهای مواصلاتی استان و اجرای طرح های مقابله با قاچاق کالا، ۱۷۴ میلیون و ۶۰۵ هزار قلم انواع کالای قاچاق کشف شد که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۸۸ درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: در این مدت یک هزار و ۴۰ پرونده قضائی برای قاچاقچیان کالا دراین استان تشکیل شده که از مجموع آن ها، ۵۰۶ فقره پرونده زیر ۱۰۰ میلیون ریال،  ۳۱۱ فقره پرونده بالای ۱۰۰ میلیون ریال، ۱۳۸ فقره پرونده یک میلیارد ریالی و ۸۵ فقره پرونده ۵ میلیون ریالی بوده است.
این مقام انتظامی گفت: در سال گذشته یک هزار و ۲۵۰ قاچاقچی کالا دستگیر و ۲۶۰ خودرو سبک و سنگین توقیف شد.

وی با بیان این که ارزش کالاهای کشف شده ۳ هزارو ۵۲۹ میلیارد و ۳۹۱ میلیون و ۸۰۷ هزار ریال برآورد شده است، گفت: بیشترین کالای کشف شده در این مدت لوازم صوتی و تصویری ، انواع پوشاک ، لوازم آرایشی وبهداشتی، لوازم خانگی ، فرآورده های نفتی، لوازم یدکی خودرو و موتورسیکلت بوده است.

سردار محمدیان گفت: انتخاب شعار”جهش تولید” برای سال ۹۹ از سوی مقام معظم رهبری، عزم نیروهای پلیس را برای مقابله با معضل قاچاق کالا جدی تر از گذشته می کند. 

فرمانده انتظامی استان البرز، نقش مردم در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز که اقتصاد، تولید و اشتغال کشور را با مشکلات عدیده ای روبه رو می کند، بسیار تاثیرگذار دانست.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

سرپرست دانشگاه هشدار داد : فاز سوم کرونا در راه است

دکتر فتحی : کرونا نباید برای مردم یک امر عادی تلقی شود / کرونا همچنان …

اعضای بازداشتی شورای روستا و دهیاری محمودآباد کرج چه کسانی هستند؟

آیین باو ر- جواد یاوری معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت تعدادی از …

مردم می گویند درختان را قطع نکنید/نماینده شورا می گوید اعتراض هدفدار است !

مهدی حاجی قاسمی:شهردار کرج پیوست ها و شرایط احداث زیرگذر جمهوری را به اطلاع مردم …

دیدگاهتان را بنویسید