خانه / ورزشی و تن درستی / پزشکی / یادداشت /به مناسبت روز طب سوزنی در ایران

یادداشت /به مناسبت روز طب سوزنی در ایران

دکتر رضا حشمت /نایب رییس انجمن علمی طب سوزنی ایران

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یک روش درمانی است که بدن با استفاده از طب سوزنی تشویق به ترمیم طبیعی و بهبود عملکرد می نماید. و این قضیه بوسیله قراردادن سوزن و گرما دادن یا حتی تحریک الکتریکی در نقاط مخصوص طب سوزنی به انجام می رسد.

با کشفیات علمی جدید ثابت شده است که سوزن گذاری در نقاط طب سوزنی باعث تحریک سیستم عصبی به ترشح مواد شیمیایی از عضلات، طناب نخاعی و مغز می شود. این مواد شیمیایی می توانند باعث تغییر احساس به درد شوند و می توانند باعث تسریع در ازاد شدن مواد شیمیایی و هورمون ها تحت اثر سیستم داخلی تنظیم کننده شوند.

توازن در بالانس انرژی و مواد بیوشیمیایی در اثر طب سوزنی می تواند باعث تحریک توانایی های بدن در ترمیم طبیعی خودش و افزایش سلامت فیزیکی و روحی شود.

با کوشش دکتر رضا حشمت و تلاش پیشکسوتان طب سوزنی ایران (آقایان؛ دکتر طهمورث فروزین- دکتر سیروس اسکندری- دکتر ایرج روئین دژ- دکتر محمد شریفی) و همچنین اعضاء محترم هیأت مؤسس انجمن (سرکار خانم دکتر کتایون قربانی و آقایان دکتر ناصر تابش- دکتر علی جامعی- دکتر هوشنگ حاتمی منزه- دکتر علی سیاسی- دکتر محمدعلی مفتون- دکتر رضا حشمت) و موافقت وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شروع فعالیت انجمن علمی طب سوزنی  ایران در تاریخ ۱۳۸۷/۰۲/۰۷به تصویب رسید.

هفتم اردیبهشت روز طب سوزنی در ایران مصادف با تاسیس انجمن علمی طب سوزنی ایران

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

به مناسبت روزجهانی نوزاد نارس: هجوم برای زایمان لاکچری سلاحی کشتارجمعی است

تاریخ 99/9/9 تنها یک عدد است و به خودی خود ارزش و تقدسی ندارد، ولی می تواند تیر قوی برای مرگ جمعی انسانها شود . به جرات می توانم بگویم این هجوم برای زایمان می تواند با شیب تند آمار مرگ را بالا ببرد. به خاطر کوتاهی یک بخشی از جامعه درصد زیادی از مردم صدمات جبران ناشدنی بخش سلامت و اقتصاد را متحمل شوند.

جزئیات فعالیت کارمندان بخش «دولتی» و «خصوصی» در تعطیلات دوهفته‌ای

معاون کل وزیر بهداشت، جزئیات اعمال محدودیت‌های رفت‌وآمد و فعالیت کارمندان بخش دولتی و خصوصی …

غربالگری رایگان برای افراد بالای ۳۰ سال

آیین باور- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرزگفت: افراد بالای ۳۰ سال می‌توانند از خدمات …

دیدگاهتان را بنویسید