???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / اختصاص تسهیلات بلاعوض به هر یک از کشتارگاه‌های طیور البرز

اختصاص تسهیلات بلاعوض به هر یک از کشتارگاه‌های طیور البرز

دامپزشکی استان البرز ، در حال رایزنی برای پرداخت تسهیلاتی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بلاعوض به هر یک از کشتارگاه‌های البرز از طریق کمک‌های فنی اعتباری در دستور کار دامپزشکی استان البرز قرار دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز گفت: با توجه به وارداتی بودن تجهیزات و افزایش قیمت ارز، باید کمک‌های بلاعوض به کشتارگاه‌ها داده شود و رتبه کیفی کشتارگاه‌های استان البرز نیز همچون دیگر استان‌های کشور حداقل به رتبه B ارتقاء یابد.
غلامرضا توکلی با بیان اهمیت راه اندازی خط دوم کشتار در کشتارگاه‌های طیور   گفت: در استان البرز ۶ کشتارگاه صنعتی وجود دارد و هیچ یک از آن‌ها تا کنون مجهز به خط ۲ کشتار نشده اند.
مدیرکل دامپزشکی استان البرز، افزود: با توجه به الزام راه اندازی خط دو و تخلیه خودکار اندرونه که منجر به افزایش کیفیت مرغ، ماندگاری بیشتر و صرفه اقتصادی بیشتر برای مصرف کننده شده، لازم است مدیران کشتارگاه‌ها برای ارتقای رتبه کشتارگاه خود از رتبه B به A سعی و تلاش بیشتری کنند چرا که به زودی مرغ تولید شده در کشتارگاه رتبه B را نمی توان صادر و یا حتی به استان های دیگر ارسال کرد و همچنین قطعه بندی مرغ های با رتبه B ممنوع خواهد شد.
توکلی افزود: از طرف دیگر پشتیبانی امور دام نیز اجازه خرید مرغ های تولید شده در کشتارگاه های رتبه B را در آینده نخواهند داشت و این موضوع منجر به عدم صرفه اقتصادی و تعطیلی این واحدها خواهد شد. 

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

نوروزگاه ۱۴۰۰ در کاخ مروارید برگزار می شود

آیین باور – «در‌صدد تدارک و بر‌نامه‌ریز‌ی برای بر‌گزار‌ی ۴ نو‌روز‌گاه در البرز هستیم که …

تکلیف سفرهای نوروزی مشخص شد پروتکل‌های سختگیرانه برای شهرهای زرد و آبی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور و …

سند توسعه ملی و آمایش البرز تدوین شد

نماینده عالی دولت در استان البرزدر جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که روز …

دیدگاهتان را بنویسید