خانه / آخرین نوشته / سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان البرز رونمایی شد

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان البرز رونمایی شد

پروژه های نیمه کاره با قابلیت اتمام تا پایان سال، با تزریق اعتبارات ملی به اتمام می رسند.دستگاه های استان با توجه به محدودیت بودجه، صرفه جویی را در دستور کار قرار دهند.در برهه شیوع کرونا، هیچ طرح و برنامه ای در البرز معطل نماند.

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در سال ۹۹ طرح ها و پروژه هایی با قابلیت اتمام تا پایان سال در البرز را باید به سرانجام برسانیم.
شهبازی در اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال ۹۹ با اشاره به اینکه در مدت شیوع کرونا هیچ برنامه ای در البرز معطل نماند، افزود: تمام امور در بخش های مختلف البرز روند خود را طی کردند.
وی ادامه داد: مهمترین دستور کار این نشست، رونمایی از سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان بود که با حضور دکتر ابتکار معاون محترم رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس مورد تصویب و تاکید قرار گرفت.
شهبازی گفت: راه کارهای اجرایی این سند ملی در کمیته های فرعی استان مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با قدردانی از دکتر ابتکار معاون بانوان و خانواده ریاست جمهوری برای عنایت ویژه و پیگیری های جدی به این بحث بخصوص در حوزه خانواده و بانوان البرز، افزود: این سند ریل گذاری تلقی می شود و در شورای کمیسیون اجتماعی استان توسط مجریان و اساتید دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.
استاندار البرز با تاکید بر ضرورت تحقق عدالت جنسیتی، اضافه کرد: البرز ایران کوچک است و با رنگین کمانی از اقوام و همچنین تهدید آسیب های اجتماعی وجود دارد که براین اساس بافت های ناکارآمد استان شناسایی شد و این سند می تواند در جهت خانواده ای شاداب و چابک نقش آفرینی کند.
وی با اشاره به مشکلات مربوط به محدودیت اعتبار و بودجه، گفت: صرفه جویی و اجرای دقیق مقررات قانون بودجه ۹۹ از جمله موارد مورد تاکید است و مقرر شد که تامین نیازهای دستگاه ها از طریق فروش اموال غیرمنقول در دستور کار صورت گیرد.
شهبازی افزود: بحث مهم این است که در سال ۹۹ طرح ها و پروژه هایی با قابلیت اتمام تا پایان سال در البرز را باید به سرانجام برسانیم.
وی عنوان کرد: این پروژه ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و مطالبه اصلی مردم محسوب می شوند از این رو باید تا پایان دولت درصدد گرهگشایی و بهره برداری از آنها باشیم.
استاندار البرز گفت: این پروژه ها باید به دقت احصا شوند و به جد درصدد تخصیص اعتبارات ملی برای اتمام آنها باشیم.
وی افزود: با توجه به محدودیت های اعتباری از وزرای محترم درخواست می کنیم که دستگاه های اجرایی تابعه خود را در استان مورد توجه ویژه ای قرار دهند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

دهیار فرح آباد فردیس بازداشت شد

بازداشت دهیار و یکی از کارکنان دهیاری «فرخ آباد» فردیس به دلیل اتهامات مالی حسین …

سرپرست دانشگاه هشدار داد : فاز سوم کرونا در راه است

دکتر فتحی : کرونا نباید برای مردم یک امر عادی تلقی شود / کرونا همچنان …

اعضای بازداشتی شورای روستا و دهیاری محمودآباد کرج چه کسانی هستند؟

آیین باو ر- جواد یاوری معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت تعدادی از …

دیدگاهتان را بنویسید