خانه / آخرین نوشته / خط دوم راه آهن کرج – قزوین افتتاح شد

خط دوم راه آهن کرج – قزوین افتتاح شد

نماینده عالی دولت در استان البرز از افتتاح خط دوم راه آهن کرج – قزوین توسط دکتر روحانی رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس خبر داد.
شهبازی با اعلام این خبر افزود: این پروژه مهم در دولت تدبیر و امید کلید خورده و اکنون به ایستگاه پایانی رسیده است.
وی ادامه داد: تراکم جمعیت، رشد سریع مهاجرت و قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی کشور به گونه‌ای که محورهای اصلی این استان محل عبور و تردد خودروهای ۱۴ استان کشور است، البرز را به استانی مهم و موثر در حوزه حمل و نقل و ترددهای بین استانی، تبدیل کرده است.
شهبازی گفت: میزان تبادل جمعیت از محورهای مواصلاتی البرز و بار ترافیک ملی در این استان، مورد توجه ویژه دولت تدبیر و امید قرار گرفت و بزرگترین پروژه‌های راهسازی استان پس از مدت ها انتظار به سرانجام رسید.
وی افزود: بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال و ادامه آزادراه شهید همت در البرز و افتتاح قطار برقی کرج-هشتگرد از جمله پروژه‌هایی بود که با حضور و عنایت ویژه رئیس‌جمهور محترم و وزرای مربوطه محقق شد.
شهبازی با بیان اینکه این پروژه در محدوده استان‌های البرز و قزوین است، عنوان کرد: این پروژه به طول ۱۰۳ کیلومتر در محدوده استان‌های البرز و قزوین با هفت ایستگاه و ۳۵ تقاطع با اعتباری بیش از ۵۷۴ میلیارد تومان از سال ۹۳ آغاز شده و اکنون توسط دکتر روحانی رئیس جمهور محترم به صورت ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.
وی افزایش ظرفیت جا به جایی مسافر به میزان ۲۵۷ میلیون نفر -کیلومتر در سال، افزایش ظرفیت حمل بار به میزان ۱۹۶ میلیون تن-کیلومتر در سال، افزایش سرعت سیر قطار مسافری به میزان ۳۰ درصد، صرفه جویی سالانه ۱۲ میلیون ۷۰۰ هزار لیتر سوخت به میزان ۲۵۳ میلیارد تومان حاصل از کاهش مصرف، قرارگیری پروژه در کریدور شرق به غرب، قرارگیری پروژه در کریدور شمال به جنوب، افزایش ایمنی سیر ناشی از عدم توقف و تلاقی قطارها، ایجاد ۱۶۵ نفر فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم را از جمله مزایای راه اندازی خط دوم راه آهن کرج قزوین برشمرد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

۲۵ هزار ویلای غیرمجاز در ساوجبلاغ

آزادسازی ۱۶۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته چهارباغ/ وجود ۲۵ هزار ویلای غیرمجاز در …

هر ثانیه ۱۰۰۰ لیتر آب شرب شهروندان کرج، صرف فضای سبز می شود

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج گفت: با وجود محدودیت منابع آبی، …

افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرج

آیین باور_ یکی از دغدغه های مسافرین درون شهری در زمان شیوع کرونا تعداد سرنشینان …

دیدگاهتان را بنویسید